A MÁME TO ZA SEBOU!!!!

05.10.2008 21:11

Zdravím všechny buldoky a naše věrné!!!! Dnes večer, ač unaven, zasedám s chutí k počítači, abych světu vypověděl, jak jsme si v Kostelci zařádili.

 PÁTEK:

            Cesta byla deštivá a dlouhá. Po příjezdu jsme se ubytovali v avizovaném internátu – no opravdu spartánské podmínky. A vyrazili do „města“ na večeři. Kolem jedenácté přirazilo 7 našich kamarádů, ubytovali jsme je, pokecali a šli spát.

SOBOTA:

            První bitvu jsme svedli se Smog Devils Kadaň. Začátek byl tragický! V prvních třech směnách jsme v obraně kupili chybu na chybu a v útoku to bylo taky trápení. Ve 4. směně jsme prohrávali 10:0, ještě, že jsme měli dohrávku!! V té se nám podařilo stáhnout 2 vejrostky  domů a odvrátit tak hrozbu předčasného konce zápasu o skóre. V dalších dvou směnách soupeř nebodoval a my jsme získali další 3 body. Poslední směna skončila remízou 3:3. Konečný výsledek – 13:7 pro Kadaň.

            Na začátku zápasu jsme se jednoznačně sehrávali po měsíční zápasové pauze. Od 4 . směny už to byli Buldoci, jak je známe. Zápas jsme sice prohráli, ale ostudu jsme si neudělali.

             Jako druhého soupeře nám rozpis turnaje určil tým Pigs Trhové Sviny. Do zápasu jsme nastupovali s cílem vyvarovat se chyb, zlepšit hru na pálce a pokusit se vyhrát. Všechny tyto cíle jsme splnili. Ač jsme do 4. směny prohrávali 6:3, dokázali jsme zápas otočit. Od 5. směny jsme v poli pracovali bez chyb a soupeři se nepodařilo získat ani bod. I na pálce jsme se začali prosazovat a připsali si celkem 6 bodů. Konečný výsledek 9:6 pro Bulldogs.

            Tento výsledek nám dával velkou šanci bojovat v neděli o lepší než 7. místo. Výkon celého týmu ve všech herních činnostech lze hodnotit kladně. Největším kladem tohoto zápasu bylo to, že tým pracoval jako celek, všichni se navzájem podporovali, a i přes nepříznivý začátek, došel k vítěznému konci.

NEDĚLE:

            Časná ranní hodina překvapila Buldoky námrazou a jinovatkou. Poslední zápas ve skupině s Painbuster´s Most měl být jednoznačným vítězstvím soupeře. Nestalo se tak. První směnu jsme vyhráli 1:0, druhou vyhrál Most 4:0. V průběhu následující směny jsme vyrovnali skóre na 4:4 a soupeře tak donutili střídat nadhazovače. Ten byl pro naše pálkaře nepřekonatelný, a tak nakonec v dohrávce 5. směně, po vynikající pálce, vyhrál Most 14:4 a zápas tak předčasně ukončil.

            I přes tuto porážku nemusíme být smutní. Ze všech soupeřů, proti kterým Most hrál, jsme mu my dali nejvíc bodů. I to, že musel střídat nadhazovače, znamená, že nás na začátku podceňoval a nakonec musel použít své nejsilnější zbraně.

            Díky tomu, že Pigs Prohráli se Smog Devils jsme obsadili ve skupině 3. místo a vybojovali si tak možnost skončit kvalifikaci na 5. místě. Chtělo to jediné – porazit Pegas Sedlčany. Pálky jsme zkřížili ve tři hodiny odpoledne. 1. směna – 2:0 pro nás. 2. – 3:0 pro Sedlčany. Ve 4. směně si Sedlčany připsaly další dva body. 5. směna potvrdila rčení, že zápas se vyhrává až po ní. Dokázali jsme vývoj zápasu otočit a přešli do dvoubodového vedení. 6. směna – bez bodu. V 7. jsme my také žádný doběh nepřidali, a šanci tak dostal soupeř. Začátek se pro nás nevyvíjel moc dobře – soupeři se podařilo při žádném autu obsadit 3. a 2. metu. Třetí pálkař odpálil a byl aut na 1. metě. Ostatní běžci se o metu posunuli a náš náskok se ztenčil na 1 bod. Další pálkař odpálil přímo na třetí metu, a jelikož se běžec nestačil po chycení ze vzduchu vrátit byl také vyautován. Vyhráli jsme tedy 7:6 a obsadili 5. místo.

            Opět kvalitní, klidný, soustředěný, kolektivní výkon a nádherný konec celého turnaje.

ZÁVĚREČNÉ HODNOCENÍ:          

            Jeli jsme do Kostelce s cílem dobře si zahrát, nasbírat zkušenosti a neudělat si ostudu. Myslím, že všechny body jsme do puntíku splnili. Softballisté z Lednice už nejsou v očích soupeřů, rozhodčích a funkcionářů ČSA nazdárci z venkova. Všichni ví, že softball hrát umíme a není radno nás podceňovat. Byli jsme příjemným překvapením na turnaji a už s námi počítají na příští rok. Takže  SUPER, SUPER, SUPER a děkuji vám!!!

 

Kouč