1. kolo školní Teeballové ligy se odehrálo v Lednici

12.06.2014 12:32

 

Ledničtí školáci přivítali ve své tělocvičně žáky ze ZŠ Slovácká aj. Noháče z Břeclavi. Vzhledem k počtu družstev jsme se dohodli na systému 2x každý s každým. Hrálo se na čas – půlsměna trvala 3,5 minuty, auty se nepočítaly a hrálo se na 3 směny.

            První zápas vyhrála překvapivě celkem jednoznačně Lednice nad Slováckou 11 : 3. Ledničtí přehráli Slováckou ve všech herních činnostech. Slovácká si ve druhém zápase spravila chuť na Noháčích, po vyrovnaném boji zvítězila 8 : 7. Odpočatá Lednice nastoupila proti Noháčům. Začátek byl ze strany lednických rozpačitý, ale od druhé směny opět převzali otěže zápasu do svých rukou a nakonec vyhráli 13 : 9. Hned následoval zápas Lednice a Slovácké. Rozjeté ledničáky se břeclavským nepodařilo zastavit a opět dominovali se skóre 13 : 4. Druhý vzájemný zápas břeclavských škol dopadl smírně 13 : 13. Posledním zápasem bylo střetnutí ZŠ Lednice a ZŠ J. Noháče. Pauza lednické opět trochu uspala a díky tomu, že Noháči zlepšili práci v obraně, byl zápas ukončen za stavu 6 : 5 pro Lednici ještě před její dohrávkou třetí směny.

            Skóre 43 : 21 je pro lednické velmi lichotivé, ale nutno poznamenat, že zasloužené. Ve všech herních činnostech své soupeře přehrávali a předvedli i několik nádherných zákroků a odpalů.

Pochválit musím všechny hráče, jak za předvedené výkony, tak za disciplinovanost a zodpovědnost se kterou k celému turnaji přistoupili. Za své výkony na 1. metě zaslouží zvláštní pochvalu Marek Bartošík a spolu s ním jeho nejčastější "přihrávači“ Filip Bukovský a Lukáš Jarošek. Také bych rád poděkoval Martinu Čerešnovi, Filipu a Jožkovi Dovrtělovým za bezchybné rozhodování složitých herních situací, které jim mladí teeballisté připravili. 

 

Autor:        Kouč