2. hrací den

03.06.2012 08:40

V sobotu 2. 6. jsme jeli do Brna na naše druhé vystoupení v letošním ročníku MSLM. Odjíždělo nás 11 hráčů (Devon jako flex a Silnic jako DP). Naším cílem byla jednoznačná vítězství. Tolik já coby Kouč a nyní nechť promluví Pajda:

Sever Brno - Bulldogs Lednice 1:10

1.směna - začínáme na pálce a nijak slavně - Gajdoš strikeout, Vojta pálí na nadhoz - aut po příhozu na 1M, Paloš pálí do pravého pole a získává 1M, krade 2M, Silnic získává 1M na BB, ale Paloš je autován dotykem při krádeži 3M. V obraně nastupujeme na nadhozu s Majklem a začínáme ¨mnohem lépe - první tři pálkaři strikeout.
2.směna - Učeň získává 1M po chybě pole, Tejda po BB a Majkl oba stahuje svým trojmetovým odpalem a následně získává sám bod po sebeobětovací Perníkově ulejvce. Další dva pálkaři jsou aut na 1M. Obrana - první pálkař (Bratr) pálí na nadh - aut na 1M, druhý pálkařpropaluje vnitřní pole a obsazuje 2M, naštěstí další pálkař aut - chycený luft na spojce, a poslední aut zhrává Tejda příhozem na 1M.
3.směna - Vojta palí na 3M, ale stihne doběhnout na M, Paloš pálí dvojmeťák do středního pole a stahuje tak Vojtův bod, Silnic získává 1M opět na BB, Učeň je luftaut ve středním poli, Tejda BB, Mezitím Paloš získává další bod za puštěné nadhozy. Další dva pálkaři Majkl i perník jsou luftauty. Obrana - první pálkař chycený luft ve foulballu u 3M (krásný Pinďův zákrok!), pak dva strikeouty.
4.směna - Pinďa získává 1M po chybě pole, ale je autován při krádeži 2M, Gajdoš obsazuje 1M po BB a po krádežích se dostává až na 3M. Další dva pálkaři jsou bohužel aut - Vojta po ulejvce a Paloš po odpalu přímo na nadhoz a příhozu na 1M. Obrana - První pálkař aut po odpalu přímo na 1M, druhý získává metu po zásahu nadhozem, další pálí na šorta a Vojta se pokusí o double, bohužel mu při tečování vypadne míč z rukavice, Bratr opět pálí k plotu, paloš přihazuje rovnou na domácí metu, kde Učeň autuje nicnetušícího, vyklusávajícího běžce, další pálkař pálí opět rovnou na Gajdoše na 1M.
5.směna - Tři pálkaři - tři auty - Silnic - strikeout, Učeň - pří¨hoz nadhazovače na 1M, Tejda - příhoz ze 3M na 1M. Obrana - první pálkař strikeout, pak si obrana vybírá slabší chvilku - po BB obsazuje další pálkař 1M, po krádeží a pastballu se dostává až na 3M. Další pálkař pálí přímo na Majkla, který zázračně chytá a autuje, pak však chybně přihodí na double, přehodí až k plotu a soupeř tak získává bod. Další pálkař je pálí opět na Majkla, ten tentokrát správně přihazuje na 1M - třetí aut.
6.směna - Majkl pálí do levého pole, Perník získává 1M po zásahu nadhozem, Pinďa je posunuje za cenu sebeobětovcí ulejvky, Gajdoš pálí svíčku do vnitřního pole, ale soupeř nepochopitekně chybuje a máme obsany všechny mety. Vojta pálí rovnou na hráče na 3M a ten bez problému přihrává na domácí k autování Majkla, Paloš svýn dvojmetovým odpalem mezi levé a střední pole stahuje všechny tři body, sám pak doběhne pro další bodpo přehozu. Silnic - BB, Učeň - BB, Tejda - luftaut v levém poli. Obrana - První pálkař luftaut ve středním poli, druhý propaluje vnitřní pole mezi 3M a šortem, další pálí na Tejdu - příhoz na 2M, kde je autován předchozí běžec, poslední pálkař je strikeout.
7.směna - Majkl pálí na 3M, ale stihne doběhnout na 1M, Perník prokouká strikeou, Pinďa prošvihne strikeout, Gajdoš postoupí na 1M po BB, mezitím Mjkla doběhne pro bod po přehozech. Vojta je aut po odpalu na 1M. Obrana - První pálkař luftaut na spojce, druhý BB, třetí aut po příhozu Mjkla na 1M, poslední aut přihrává Pin'da ze 3M na 1M.
 

Zlín - Bulldogs Lednice 4:14


 1.směna - nastupujeme ve stejném pořadí na pálku, jen Kouč vystřídal pinďu, který zaujal jeho místo kouče u 3M. Gajdoš - BB, Vojta pálí na šorta, který na 2M autuje Gajdoše, Vojta krade 2M a po chybě obsazuje dokonce 3M, Paloš pálí také na šorta, který v přihrávce chybuje a Paloš tak obsazuje 2M, Silnic pálí singl do středního pole a Paloš dobíhá pro bod, Učeň aut po příhozu Tondy čističe ze šorta na 1M, Tejda strikeout. Obrana - nadhazuje Učeň, chytá Paloš - první pálkař dvojmeťák do levého pole, druhý pálkař pálí na Kouče -u 3M - příhoz na 1M - aut, třetí pálkař propaluje vnitřní pole u 2M a tím stahuje běžce ze 3M pro bod, další pálkař propaluje opět 2M. Další už jsou ale aut po příhozu Učňa na 1M a poslední je strikeout.
2.směna - Majkl - pálí na Tondu Čističku a ten opět nechybuje - aut na 1M, Perník pálí také na šorta a po jeho drobném zaváhání obsazje 1M, jen do é chvíle než jej svým odpalem na šorta nevyndá Kouč, ten po chybách pole a kečra doběhne pro jediný bod směny.Gajdoš se sice dostane po chybě 2M na 1M a Vojta získá 1M po BB, ale směnu ukončí Paloš odpalem do levého pole, kde sice jen s obtížemi, ale přece jen soupeř zahraje luftaut. Obrana - První pálkař - singl do pravého pole, druhý pálkař - luftaut ve středním poli, třetí pálkař strikeout, další pálí svíčku na šorta, ale Vojta bohužel kvůli slunci pouští, další pálkař pálí naštěstí na nadhoz - aut na 1M.
3.směna - soupeř chybuje velmi a tak dvakrát otáčíme lineup. Silnic a Učeň si odpálí homerun, Vojta trojmeťák a Gajdoš s Perníkem dvojmeťáky. Body si v této směně připíší všichni až na Paloša, který zcela nečekaně ulejvá a tím se nechá vyautovat v situaci, kdy nebylo třeba se ani obětovat. vedeme 13:1 a brousíme si zuby na to, že zápas ukončíme rozdílem. Obrana - první pálkař - singl do středního pole, druhý luftaut v pravém poli, třetí strikeout, další zasáhnutý nadhozem, další pálí na Vojtu, který přihazuje Koučovi na 3M - aut prvního běžce.
4.směna - Snažili jsme se získat body pro patřičný rozdíl po 4.směně, ale nedařilo se nám - auty byli Gajdoš po odpalu na 3M, Vojta po odpalu na SS, Paloš sice získal 1M po chybě pole a Silnic byl BB, ale směnu končí Učeň odpalem na 2M a autem na 1M.
Obrana - Soupeř také zahajuje dvojmeťákem, druhý pálkař obsazuje 1M po odpalu na šorta, při obsazené 1 a 3M se pokusíme o odřezání, ale tejda chybuje a soupeř tak dobíhá pro druhý bod.třetí pálkař luftaut v levém poli, další posílá ulejvku směrem k 1M, zdá se, že ji nikdo nechce zahrát, nakonec se pro ni rozběhne Učeň, ale jeho příhozu chybí ty správné parametry (Gajdoš: On mě chce zabit!). Další pálkař luftaut na DM, další pálí vysoký odpal do levého pole, který vypadal, že jej Perník musí chytit, bohužel byl vyšší a příliš krátký, takže dobíhá třetí bod v této směně. Naštěstí hned následující pálkař pálí na šorta - aut po příhozu na 1M.
5.směna - tak teď stačí 1 bod - Tejda prošvihne 3 strike, ale po chybě kečra obsazuje 2M, majkl pálí na 2M a je aut po příhozu na 1M, Tejda obsazuje 3M, Perník - strikeout, Kouč propaluje vnitřní pole a Tejda dobíhá pro rozdílový bod. To je vše, protože Gajdoš pálí na 3M a nestíhne doběhnout - aut na 1M. Obrana - první pálkař pálí na 2M a stihne doběhnout na 1M, po puštěných přehozech obsazuje až 3M, druhý pálkař - strikeout, třetí pálkař - Tonda Čistička po ulejvce aut na 1M bez naštěstí doběhu!, poslední aut zahraje Paloš po vysokém odpalu na domací metě. Vítězíme rozdílem.