2. turnaj školní softbalové ligy

20.01.2014 17:40

 

            V pátek 13. 12. 2013 se v hale v Lednici uskutečnil 2. turnaj školní ligy. Po prvních dvou kvalifikačních turnajích – jsme mysleli, že se celkových 8 týmů rozřadí podle výkonnosti na dvě čtveřice, které se koncem školního roku prolnou. Bohužel se tak nestane, a budeme muset vymyslet nějakou jinou formu pro hodnocení (pořadí družstev) školní ligy. Ne všechny školy. Kvalifikované na páteční turnaj přijeli. Dopředu se omluvily Šitbořice a snad ve čtvrtek i Gymnázium. U Šitbořic bych to pochopil – třeba vzhledem ke vzdálenosti a složitost a cenové náročnosti cestování, ale u Gymnázia mi to hlava nebere. No nic, Nakonec se turnaj uskutečnil ve třech týmech – Lednice, Slovácká a Kupkova. Hrálo se tedy systémem dvakrát každý s každým.

autor:        Kouč

            První zápas sehrála Lednice a Kupkova. Na nadhozu za domácí nastoupil Dominik Vašát a vedl si velmi dobře. Polaři ho v obraně podpořili a díky tomu soupeř nebodoval. V útoku ledničtí také nezaháleli, a tak konečné skóre bylo 7 : 0 pro Lednici.

            Rozjetou Lednici se ve druhém zápase pokusila zastavit Slovácká. Tým měl ve svém středu výborného nadhazovače – Lukina a kolem něj několik extraligových kadetů a žáků. Lednice měla také nějaké extraligové žáky, především Filipa na nadhozu a Čeryho na kečrovi. Slovácká byla favoritem. Zápas byl ale hodně vyrovnaný. O konečném výsledku 2 : 0 pro Slováckou rozhodly dvě chyby obrany po tvrdých odpalech soupeře.

            Třetí zápas Kupkova prohrála se Slováckou 2: 7. Pak následovaly odvety.

            Lednice opět lehce porazila Kupkovu 7 : 1 a nastoupila proti Slovácké. Opět souboj Filip versus Lukin. V tomto zápase se už i lednickým podařilo na pálce prosadit a dvakrát skórovat. V obraně opět nějaká chybička, tvrdé odpaly soupeře a 4 body pro Sováckou. Takže o pořadí bylo rozhodnuto – Slovácká, Lednice, Kupkova.

            Celkově hodnotím turnaj z pozice Lednice na výbornou. Jak Dominik, tak především Filip předvedli vynikající výkony na nadhozu. Čery byl na catcherovi takřka bezchybný. Sedmáci, mající nějakou loňskou zkušenost extraligy žáků a pak „začínající“ deváťáci v poli taky pracovali slušně. O vítězství Slovácké rozhodl především výkon Lukina a dalších extraligových deváťáků. Nicméně, průběh zápasů i výsledek naznačoval, že v nedělním kadetském turnaji nejsme proti Slovácké úplně bez šance.O tom ale někdo jiný někde jinde.