Lednice - Univerzita 21.6.2008

01.07.2008 14:23

V sobotu 21. června na nás čekalo v Brně mužstvo Univerzity. Venkovní teplota začala opět nesnesitelně stoupat a sluníčko nám bylo na hřišti druhým soupeřem. Tým Bulldogs Lednice se ale s těmito nástrahami přírody hodlal vypořádat, stejně jako s Univerzitou.

Tento doposud neporažený soupeř si už přímo koleduje o pořádnou prohru, proto buldoci nechtěli nic podcenit a do zápasu jsme vstoupili velmi zodpovědně. V prvních směnách byl výkon obou družstev velmi vyrovnaný a nikdo si nic nedaroval zadarmo. Za soupeře nadhazoval chlápek, který je v tomto oboru znám pod přezdívkou Jumbo a našim pálkařům jeho styl dělal problémy od začátku. Nicméně Marek dokázal pálkaře Brna také pořádně potrápit.

Jak zápas plynul, naše pálkařské umění začalo dostávat na frak a Univerzita pomalu sbírala body. Světlým okamžikem pro Bulldogs byl dobře zahraný double out, který nám alespoň na chvíli zvednul náladu. Lednici se v útoku nedařilo, pálka pálila jen do vzduchu, odkud byl míč vždy chycen. Obranná hra byla celkem srovnatelná se zkušenějším protihráčem, ale bohužel se i sem dostalo několik hrubých chyb, a proto Univerzita Brno porazila Bulldogs Lednice poměrem 10 : 0.

Souhrn:

Tento zápas byl od začátku vyrovnaný, nedokázali jsme ale tohle tempo udržet. Myslím, že se projevují zkušenosti, které nám pořád trochu chybí. Na konci zápasu se projevila i psychika, kterou bylo potřeba znovu pozvednout. Jinak to bylo pěkné utkání hrané ve férovém duchu.

Jirka Seják