Bee ballistům se v domácí hale příliš nedařilo

12.06.2014 12:31

 

Náš oddíl zaštiťuje školní Bee ballovou ligu, které se účastní žáci prvních stupňů ze ZŠ Lednice, ZŠ a MŠ Hlohovec a Rakvice. Každá škola nasazuje do ligy dva týmy – mladší (žáci první až třetí třídy) a starší (žáci čtvrté a páté třidy). ZŠ Lednice má ve starší kategorii pouze žáky čtvrtého ročníku, protože páťáci již hrají T-ballovou školní ligu.

autor:        Kouč                                        FOTOGALERIE

První turnaj konaný 9. 4. v Lednici musel být kvůli rozmarům počasí odehrán v hale. Ani tato skutečnost neubrala zápasům na atraktivitě. V obou kategoriích jsme mohli vidět obrovský sportovní zápal, který vedl k projevům radosti, ale i k slzám smutku. Všech 64 dětí celé dopoledne srdnatě bojovalo o každý bod. Za jejich snažení byli hráči odměněni nejen pochvalou od pořadatelů a učitelů, ale i od přítomných rodičů.

Lednickým se v obou kategoriích příliš nedařilo a shodně obsadili třetí místa. Starší tým nejprve narazil na skvěle pálící Hlohovec, kterému navíc výborně pracovala obrana. Proti takovému soupeři se nevyhrává každý den. S Rakvicemi jsme svedli větší bitvu, ale s podobným výsledkem. V mladší kategorii byly zápasy těsnější – prohra s Rakvicemi o dva body a Hlohovcem o pouhý jeden.

Konečné pořadí:

Starší – 1. Hlohovec, 2. Rakvice, 3. Lednice

Mladší – 1. Rakvice, 2. Hlohovec, 3. Lednice

Další obdobný turnaj proběhne ještě v Hlohovci a i v Rakvicích a celkový vítěz dostane pohár.