11.6. - Brno

13.06.2011 08:32

    První zápas byl za slunečného sobotního rána jsme sehráli proti soupeři z minulého týdne - Black owls. Na brňácích bylo vidět, že nám mají chuť porážku oplatit. V obou dnešních zápasech jsme byli hosté. Devon určil pořadí a Gajdoš zahajoval. První nadhoz, první odpal a obsazená meta, Sopeř hrál bez chyb, ale přesto jsme si zapsali první bod. V dohrávce na dva auty jsme hráli domů proti bodu. Příhoz byl trochu nepřesný, a taksoupeř vyrovnal. Druhý start na pálce z naší strany byl velmi rychlý - tři pálkaři, tři auty. Brňané se ale měli čile k dílu. Snovik na prkně jim nebyl moc velkou překážkou a zapsali si 7 bodů. Snovika vystřídal Učeň a nápor jsme po timeoutu zastavili. Pak jaoby se začala vracet naše "noční můra", pálkaři švihají po špatných nadhozech, strajky nechávají proletět. Důrazně jim Devon připomíná, že takhle to nejde. V obraně pracujeme dobře, a tak se na obou stranách body připisovali jen sporadicky. Pak ale přišla změna, buldočí pálkaři si začali odpalované nadhozy vybírat a obsadili všechny maty. Na pálku nastupoval Silnic a Devas mu dal jasný signál, vyžeň to za plot. Jirka se s tím moc nepáral a signál beze zbytku splnil. Tím jsme se soupeřem vyrovnali krok a po zbytek zápasu jsme byli lepší. Konečný výsledek 12 : 9 pro nás je toho důkazem.

    Po půlhodinové pauze nastupujeme proti Opavě. Zde jdeme do vedení o čtyři body, ale o to postupem času přicházíme a naopak Opava vede stejným rozdílem. Opět střídáme nadhoz, nastupuje Snovik a ten už doháže zápas až do vítězního konce. Poznamenal bych, že i v tomto utkání zaznamenáváme homerun, byl to Jara, kdo si obtančil na svůj odpal kolem všech met až domů. I Opava měnila nadhoz, na prokno nastoupil Zdenek Mateřanka, ale ten pro nás nebyl takovým problémem jako loni. Všechny opavské střelce jsme dokázali udržen na uzdě a zaslouženě vyhráli 15 : 12.

Hodnocení "starého" kouče:
Jsem rád, že se obraz naší hry změnil. Máme mnohem klidnější hlavu než na začátku sezóny. Dokážeme v klidu ustát i nepříznivě se vyvýjející průběh zápasu a utkání otočit k vítěznému konci. Pořád je co zlepšovat, ale je vidět velký posun vpřed. Myslím, že týmu velice prospěl návrat Devona alespoň na post kouče. Svoji práci si na něm odvádí výborně a kluci na něj reagují. Musím říct, že jsem si tu sobotu snad poprvé stoprocentně užil. Pajda zapisoval, Devon koučoval na trojce a já na jedničce. Protože jsme ani v jednom zápase nebyli domácí, nemusel jsem řešit papírové záležitosti a mohl si tak v klidu vychutnat naše vítězství.