Brno

30.05.2010 15:00

Proti původnímu rozpisu jsme nehráli s Kunovkama, ale s Opavou.

    První zápas se Severem Brno se od začátku vyvíjel v náš prospěch. První směna sice vyšla bez bodu, ale od druhé jsme v každé další bodovali. Pohyb po metách byl dostatečně agresivní nato, aby nutil soupeře v obraně chybovat. Tyto chyby jsme bez milosti trestali. Naše obrana opřená o dobře pracující duo Šmoulinka - Snovik pracovala bez chyb a naopak vyráběla "nenucené" auty jako na běžícím pásu. Konečný výsledek 14 : 3 po páté směně je odrazem situace na hřišti.

    Po půlhodinové pauze nastupujeme k zápasu s Opavou. Opava na začátek nasazuje na nadhoz Rendyho, tuto šanci jsme uchopili a od první směny vedli. Po třech smenách bylo skóre 6 : 3 pro nás. Opava nasazuje mateřanku na nadhoz a tím zastavuje náš útok. Šmoulinka opavské pálkaře sice ještě dvě směny drží na řetězu, stáhli jeden bod. Tlak pálkařů ale sílí, a tak měníme nadhoz. Silnic nastupuje do šesté směny, ale opavanum to nikterak nevadí a buší do nás co to jde. K vidění byl i jeden tříbodový homerun. Třetí aut vyrábíme až po osmi bodech. V dohrávce se neprosadíme a prohráváme i druhý zápas s Opavou, tentokráte 12 : 6. 

    Celkově bych ale zhodnotil oba zápasy jako velmi dobré. Z pozice obrany snad až jako výborné. V obou zápasech jsme "vyrobili" celkem dost autů bez odpalu, přitom jsme mnohokrát přihazovali na mety a u této činnosti jsme provedli minimum chyb. Útok z pozice pálky - náš tradiční problém, rychlý a technický nadhoz. Není to už tak hrozné jako dřív, ale pořád s ním má většina hráčů problémy. Pohyb po metách byl velmi dobrý. Nutili jsme soupeře chybovat, ale nebyli jsme zytečně autováni. Je vidět, že objíždět letos Interpohár byla dobrá volba.

Kouč