Bulldogs Lednice - Sever Brno 14. 6. 2009

16.06.2009 21:37

 První nedělní zápas a velmi zvláštní sestava. Na nadhozu Silnic, kterého musel Gajdoš jet vzbudit. Catcher – Snovik, první meta – Jara, druhá – Devon, třetí já, spojka – Luboš a v zadním poli Gajdoš , David a Petr (kadet – poprvé za muže v akci), Lucka připravená na lavičce. Nikdo by si nevsadil na naše vítězství.

První soupeřova pálkařka a já po slívce dělám chybu a meta je obsazená, pak 2 x BB, odpal na 7, odpal na 8 a první body pro soupeře. Než uděláme třetí aut (jeden z nich SO), má soupeř 4 body. Nám se v dohrávce podaří vyrobit taky 4 body. Je ale zřejmé, že se naši nejlepší pálkaři trápí. Další směna je bez bodu na obou stranách. Ve třetí zapisuje Brno opět 4 body, my ale nic – tři pálkaři, tři auty. Pak se nám ale daří držet až do uplynutí časového limitu, v šesté směně, Brno bez dalších doběhů. My naopak ve čtvrté směně snižujeme na rozdíl dvou bodů. Když nastupujeme na dohrávku šesté směny, je nám jasné, že musíme udělat minimálně dva body a vybojovat tak tie-break. Petr SO, Silnic luft na 3. metě a vypadá to bledě, Lavička i faninky ale ženou Devona na pálku a ten se jim odvděčí jednomeťákem, stejně pálí i Snovik. Dva běžci na metách a na pálku jde Luboš, nádherným odpalem na 7 oba stahuje a je vyrovnáno. Gajdoš pak SO, a tak nastupuje v nastavené směně na druhou metu.

  První dva pálkaři Brna mají lehkou cestu na metu HB a BB – tím Brno naplňuje všechny mety a je jasné, že nějaký doběh bude. Podařili se jim celkem tři. Jeden aut vyrobil za přispění pálkaře Silnic – SO a další dva zařídil z luftu Devon. Nic to neměnilo na tom, že pro vítězství musíme vyrobit 4 body. Tak se k tomu postavíme po buldočím – David odpal na 5, já odpal na 6 (ale David bránil ve zpracování a je aut), Jara BB, Petr odpal na 4, Silnic a Devon odpal na 6, to už je vyrovnáno. Snovik má nakaučovaný sebeobětovaní odpal, ale ten se mu nepovede a je aut z luftu. Na pálku nastupuje Luboš a opět je na něm rozhodnutí – zápis mi neříká jak rozhodl a ani si to nějak nepamatuju. V každém případě Petr doběhl a my o bod vítězíme – radost je ohromná, dokonce i Jana s Mirkou skáčou radostí.

 

Hodnocení zápasu:

Super výkon – děkuji. Mladí se výborně zapojili – pálili a v poli pracovali dobře. Trocha trápení na pálce, jenom dvě chyby v poli. Výborný týmový duch a touha po vítězství.

Kouč