Bulldogs Lednice - Taypan Luhačovice 30. 8. 2009

31.08.2009 19:20

 

První zápas podzimní části ligy. Posílení surfařem Markem a Perníkem, oslabení o rekreanty Snovika, Luboše, Jaru, Lucku a Devona. Jede s námi i Ruda, ale ten, díky absenci zápasových zkušeností a díky tomu, že v poslední době moc netrénoval, se do hry zapojí pouze v nejkrajnějším případě. Naším cílem je zvítězit a dostat co nejméně bodů.

První cíl jsme v pohodě splnili. Ten druhý ne, proto nemůžeme být s výsledkem spokojeni. Ale postupně:

1.směna – my zaznamenáme jeden bod a na prkno jde Šmoulinka, první pálkař LO na 6, následuje BB, odpal na 9 a první chby pole a soupeř zaznamenává 1. bod. Pak jeden SO a jdeme pálit.

2. směna – přidáváme 2 body (po chybách v poli) a soupeř odchází po třech pálkařích

3. směna – my 4 body a soupeř díky našim E6, E9 zapisuje 2 body

4. směna – dobře pálíme a přidáváme 4 body, na prkno nastupuje Mara, začne BB, pak 2 x SO a autuje posledního pálkaře na 1. metě – supr návrat a do zadního pole Perník.   5. směna – my bez bodů, Luhačky 1 bod po E7.

6. směna – my jeden a Lehačky nic

7. směna – 3 body – jeden HR pro Silnicu!!!!! A pak to přišlo – do této chvíle měl soupeř díky našim chybám, které pramenily z přemíry snahy vytvářet auty, nebo to byly technické chyby polařů (nechycení míče), 4 body a i to se mi zdálo víc než dost. V dohrávce – 1. pálkař BB, krade 2. metu, druhý pálkař odpal na 9 – supr Víťův příhoz na 1. metu a pak měl následovat jednoduchý aut na 3. metě – v pohodě by se stihl. Šmoulinka háže ,až moc v pohodě, a přehazuje!!! Tato chyba v konečném důsledku znamenala 2 body.

 

Zhodnocení: Pálka dobrá, kromě 5. směny jsme bodovali v každé. Jenom se mi zdálo, že mnozí z nás přišli pálit homeruny a ne pálit pro tým. K vidění byly mocné švihy i na třetí strike, o kontrolovaném odpalu se nedalo snad ani mluvit. 6 SO na Čističkův nadhoz mluví za vše. Obrana a chyby. Už jsem trochu rozebral tu Standovu, ale nechyboval jenom on. Připadlo mi, že nám chyběla koncentrace, o vítězství jsme nepochybovali a na to málo bodů jaksi pozapomněli. Nemyslel sem si, že to uhrajeme bez bodu, odpal se podaří, nějaká chyba se udělá, ale 16 : 4 jsou 4 body na zápas a to silnější soupeři nás teprve čekají příští týden. No máme všichni jednoznačné poučení – hrajeme koncentrovaně i jednoduché míče, nejzákladnější pravidlo pro polaře je hodit raději pomaleji, ale přesně.

 

Kouč