Bulldogs Lednice - TJ Hit Opava 30. 8. 2009

31.08.2009 19:21

    Druhý zápas hracího dne, čekala nás Opava – 4 dospělci a 5 dětí. Na začátku jsme mluvili o rozdílu, nakonec jsme hráli až do konce času a bylo to dost hrozný.

Body po jednotlivých směnách (Led : Opa):

1 : 0, 0 : 0, 3 : 0, 0 : 4, 4 : 3, 4 : 0 celkové skóre 12 : 7!!!! A tak nám na poslední dva zápasy zbývají 3 body : -)))

    Co říct k průběhu, způsob hry Opavy a to, jak ji Rendy vedl, byl dost zajímavý. Připadal jsem si jako na Opavském tréninku, každý pálkař, před každým odpalem dostával zdlouhavé signály, případně ještě i individuální slovní nápovědy, jak pálit. Všichni ostatní čekali, až se Rendy vykecá a bude se něco hrát. To by časem uspalo a otrávilo snad každého. Jeho přístup k rozhodčím je zcela odlišný, když píská sám a když píská někdo jiný. Sám nedopustil žádnou diskusi o jeho výrocích. Velmi nahlas umravňoval Jirku, když se ho zeptal, proč má být aut při nepovedeném příhozu, což samozřejmě aut není, a nepřipustil žádnou diskusi, spíš vypadal, že ho vyloučí. Stejně tak varoval naši lavičku, když se bavili (mezi sebou) o tom jestli to byl nebo nebyl strike. Sám když pálil a rozhodčí mu pískl strike (na ball), tak s ním vedl dlouhou diskusi o tom co je to strike a co je to ball. Nevím, jestli to tak dělá v extralize, ale dost o tom pochybuji. Připadlo mi, že by nejraději řídil Opavu, rozhodčí a snad i nás.

     V celém zápase jsme udělali jenom jednu chybu, přesto nám soupeř dal 7 bodů (jeden dvoubodový homerun a pak krádeže a posuny po odpalech do děr). Myslím si, že za to může naše špatná pálka – opět samí ranaři, až se stav vyrovnal, začali jsme pálit pro tým a bylo to hned vidět. Kdybychom se do nich takto obuli od začátku, nestačili by se nadechnout a třeba i Rendy by necítil šanci a víc by hrál, než mluvil. 

Hodnocení:

            Povinné vítězství a od čtvrté směny i kolektivní pálka. Doufám, že se Markův kotník brzo vzpamatuje a v neděli rozstřílíme Brno a Havířov.