Další druhé místo pro lednické mladíky

12.06.2014 12:35

 

Zimní halová sezóna mladých Buldoků se zřejmě odehrává v duchu druhých míst. Tentokrát se jednalo o 1. turnaj Ligy základních škol. Celé soutěže se účastní 7 týmů, do Lednice se sjely 4 týmy (ZŠ Lednice, ZŠ Kupkova Břeclav, ZŠ Slovácká Břeclav a ZŠ Šitbořice) a za dva týdny proběhne další turnaj, kde budou hrát zbývající 3. Do finálového play off postupují přímo první dva týmy z prvního turnaje a vítěz druhého turnaje.  O poslední místo ve final four budou pak zbylé týmy ještě bojovat.

Na začátek nutno poznamenat, že náš tým nastupoval k tomuto turnaji oslabený o 5 hráčů. Bratři Dovrtělové si užívají zimního počasí na horách, Martin Čerešňa má zraněnou levou ruku, Richard Vavřík naštípnutý palec na noze a Josefa Knézlíka sklátila nemoc.

Česká softbalová asociace rozhodla v rámci zpříjemnění softbalu pro všechny děti, že na turnajích základních škol se nebude nadhazovat klasicky rychle spodním obloukem tzv. fastpitch, ale nadhoz by měl vypadat jakoby slowpitch, kdy míč musí vystoupat nad ramena pálkaře a padat skrz strike zónu z vrchu dolů. Mocipáni takto rozhodli v domnění, že tímto tahem se stane softbal oblíbenější na školách, protože nebude tak velký výkonnostní rozdíl mezi týmy, které mají kvalitní nadhazovače a mezi týmy, které je nemají. Jestli je to dobrý tah, se teprve ukáže, ale každý si svůj názor udělal.

Teď už ale k zápasům:

V prvním utkání jsme nastoupili proti favoritům turnaje ZŠ Slovácké Břeclav. Většinu zápasu se klukům dařilo odolávat starším a zkušenějším soupeřům, ale ve 4. Směně zaúřadovali břeclavští ranaři a konečné skóre se zastavilo na stavu 0:7. I na tomto turnaji kolovala šťastná rukavička, kterou po tomto zápase za svůj výkon dostal David Kolařík.

Druhý zápas, proti ZŠ Šitbořice, byl dosti napínavý až do samého konce, moc se nepálilo, úřadovaly spíše obrany obou týmů. Mladí Ledničáci skórovali jednou ve druhé směně, na to ale soupeř odpověděl taky jedním bodem o dvě směny později. Před dohrávkou zápasu bylo tedy skóre vyrovnané 1:1, ale nám se podařilo díky sérii ulívek dotáhnout Martina Weltera na domácí metu, kde jenom velmi těsně nebyl out a to znamenalo vítězný bod a konečný stav zápasu 2:1 pro Lednici. Rukavičku získal Martin Welter za 2 odpaly a jednu dobře složenou ulívku.

Třetí zápas jsme odehráli proti ZŠ Kupkova Břeclav a průběh byl velice podobný předchozímu zápasu. Kluci pálili ještě dokonce míň, ale opět se podařilo těsně zvítězit a to 2:1. Rukavičku získal Jarek Žifčák, který odpálil 3 hity ze tří startů na pálce, což byl vysoký nadprůměr nejenom v tomto zápase, ale i v celém turnaji.

Konečné pořadí turnaje:

1.       ZŠ Slovácká Břeclav

2.       ZŠ Lednice

3.       ZŠ Šitbořice

4.       ZŠ Kupkova Břeclav

 

autor:        Standa