Drtivý útok, tříbodový homerun, bezchybná obrana a skóre 35:2 na školní lize!

16.05.2013 14:17

 

Publikováno 15.5. - 

Školní softbalová liga se rozrostla na 8 týmů. Proto se 4. kolo hrálo ve dvou skupinách. V Lednici hráli domácí proti ZŠ Charvátská Nová Ves, ŽŠ Dolní Dunajovice a ZŠ Šitbořice. V Břeclavi se pak utkaly celky Slovácké, Gymnázia, Staré Břeclavi a Klobouk.

 

autor:    Kouč

 

První zápas sehrála Lednice s Charvátskou. Hráči Charvátské přešli od Tee Ballu k Softballu a toto byl jejich první softbalový zápas. Výsledek tedy byl od začátku jednoznačný, ale kluci prokázali potenciál pro další rozvoj. Lednice vyhrála po 50 minutách 10 : 0. Soupeř se po celou dobu zápasu nedostal ani na 1. metu.

 

Druhý soupeř byl už ostřílenější. Družstvo Šitbořic skončilo na minulém turnaji na 2. místě a celkově jsou ve školní lize 3. o dva body za Lednicí. Zápas to byl celkem vyrovnaný, i když Lednice měla od začátku mírně navrch. V prvních třech směnách si vytvořila náskok 5 : 1, čtvrtá směna byla oboustranně bez bodu. Šitbořice měly v páté směně dohrávku zápasu. První dva pálkaři se dostali do pole a bylo to bez autu. Pak Lednice zahrála double po luftu. Šitbořice stáhly bod a běžce měly na 2. metě. Poslední šitbořický pálkař ale pálil na 1B a ten ho jednoduše autoval. Lednice slaví vítězství a těší se na také zatím neporažené Dunajovice.

 

Dunajovice předešla pověst o skvělé pálkařské formě – v předchozích zápasech hodně dvoumeťáků a prý i homerunů. Kluci navrhují posílení zadního pole, ale kouč zůstává klidný a rozhoduje se reagovat až v průběhu zápasu. Začínáme jako hosté na pálce. Kluci si vzali instrukce pro pálení k srdci a rozjíždí skvělé pálkařské představení. V první směně se na pálku dostalo 8 hráčů, dva soupeř vyautoval, ostatní doběhli a směna končí po 6 bodech. V dohrávce – 3 pálkaři, 3 auty. Druhá směna patřila Ríšovi Vavříkovi, který jako jediný z našeho týmu odpálil homerun – trojbodový. Dunajovičtí vystřídali 4 pálkaře a jdeme pálit opět my. První pálkař je SO, ale pak to jede, opět končíme po 6 bodech. Dunajovice – 3 pálkaři. Ve čtvrté směně zapisujeme 5 bodů a dohrávka se už ani nehraje, s pravidlem o 6 bodech ve směně se náš 20 ti bodový náskok stejně dohnat nedá. Končíme tedy 20 : 0.

 

Takže jsme jednoznačně vyhráli celý turnaj. Škoda minulého zaváhání ze Šitbořic. Dnešní pálka (zejména v posledním zápase, kdy kluci drželi lokty nahoře, zapojovali boky a tím pádem měly odpaly potřebnou razanci, aby se soupeři špatně zpracovávaly) je nadějí pro další turnaje. Obrana pracovala také bez chyb. Prostě, dnes to vyšlo a užili jsme si to. Jan tak dál!