Druhý Bee ballový turnaj

12.06.2014 12:29

 

V pátek 31. 5. 2013 se měl na hřišti v Hlohovci odehrát druhý beeballový školní turnaj. Počasí ale bylo proti. Od čtvrtečního poledne intenzivně pršelo, takže terén byl nehratelný, naštěstí ale všechny tři školy přijeli do Lednice do tělocvičny, takže se celý plánovaný program mohl uskutečnit.

Protože proti prvnímu turnaji už přijeli i reprezentanti Rakvic, celky Lednice B a Hlohovec B – mladší hráči, si odehráli vlastní dvojzápas, současně s nimi, se ve druhé tělocvičně odehrály boje starších - Lednice A, Hlohovec A a Rakvice.

Začnu mladšími. Plán byl sehrát dvě utkání a v případě remízy pak třetí rozhodující. V prvním se do lednických hlohovečtí pěkně opřeli a jasně zvítězili 20 : 13. Ve druhém zápase se lednickým vedlo lépe, před dohrávkou poslední směny vedli 13 : 7, soupeř se ale vzchopil k závěrečnému tlaku a nakonec zvítězil 14 : 13.

Podobně se vedlo i straším reprezentantům Hlohovecké školy. V prvním utkání porazili Lednici 15 : 10, po odpočinku nastoupili k utkání proti Rakvicím. Rakvičtí se při rozcvičení jevili velmi dobře, nakonec ale zřejmě podlehli tlaku svého prvního turnaje a prohráli 9 : 15, Hlohovecká škola se tak stala vítězem celého turnaje v obou kategoriích. Na turnaj přivezli plato Hlohoveckých buchet, kterými své soupeře pohostili. O druhém místě pak rozhodoval souboj mezi Lednicí A a Rakvicemi. Zde se Lednice do soupeře od začátku zakousla, minimalizovala chyby a nakonec zvítězila 15 : 8. I přes dvě porážky se rakvičtí předvedli v dobrém světle a myslím si, že 14. 6. na dalším turnaji v Rakvicích budou mnohem silnější než teď. Nezbývá, než si přát dobré počasí a dobrou hru.

FOTOGALERIE

autor:        Kouč