Finíle ligy - Opava 24.-25. 9. 2011

27.09.2011 08:35

Na turnaj odjelo 12 hráčů a 2 nehrající ovšem strašně důležití členové oddílu. Celý turnaj proběhl v pohodové atmostféře, naše hra byla velmi příjemná, klidná a z 80% pro soupeře zničující. Více o průběhu jednotlivých zápasů se dočtete o pár řádků níž z vyčerpávající zprávy od Pajdy - co ten dokázal ze zápisů vytáhnout, klobouk dolů.

Já budu hodnotit turnaj jako celek. Jsem spokojený, hráli jsme pěkný softbal, museli jsme řešit různé situace a až na jeden zápas jsme byli nejlepší. Onen prohraný zápas nám ale jasně ukázal, co musíme doplnit a opravit ve svých softbalových i osobnostních dovednostech. Pokud budeme takovouto hru předvádět i nadále a navíc přidáme ještě těch "pár drobností" můžeme být fakt dobří.

Nakonec svých chvalozpěvů uvedu jmenný přehled finalistů: Kouč, Standa, Pinďa, Voita, Happy, Učeň, Majkl, Gajdoš, Tejda, Jara, Tomas, Perník, Pajda a Devon.

Taď už dám prostor Pajdovi                          Kouč

Něco málo k finále MLM
 

1.zápas SK Sver Brno - Bulldogs Lednice (7:9)

Jako hosté nastupujeme nejprve na pálku. Gajdoš získává 1. metu na BB a po PB postupuje na 2.metu. Vojta jej krásným dvojmeťákem do zadního pole stahuje pro bod. Následně na PB získává 3.metu. Učeň pálí na druhou metu - aut příhozem na 1., Stanley pálí rovnou do rukavice třetí metě. Tejda pálí singl do pravého pole a posunuje Vojtu domů a je to náš poslední bod 1.směny. Pinďa sice získá 1.metu na BB, ale Happy pálí přímo na třetí metu, která příhozem autuje Tejdu na druhé metě.

V obraně: Nadhazuje Stanley, chytá mu Gajdoěš, 1.meta Perník, 2.meta Tejda, 3.meta Pinďa. shortstop Vojta, levé pole Jara El Bunda, střední pole Učeň, pravé pole Happy

První pálkář trefený nadhozem, krade 2.metu, 2.pálkař SOS, 3.pálkař pálí středního zadního pole a stahuje bod, sám je však při pokusu o zisk druhé mety aut dotykem, 4.pálkař pálí na 1.metu, která míč vyráží k nadhazovači, který už nestačí přihodit na autování. 5.pálkař pálí do středního zadního pole a tím posunuje běžce ze druhé mety pro bod, kterému nezabrání ani Učeň krásným příhozem na domácí metu. 6.pálkař HB, 7.pálkař hezkým koníkem přehodí nadhoz, ale Vojta stačí míč zpracovat a přihodiz na aut na 1.metu. (2:2 po 1.směně)

2.směna - útok: Perník pálí singl do pravého pole, El Bunda se dostane na 1.metu na BB, stejně tak potom i Gajdoš, a Vojta. Mezi tím stáhnou Perník a Jara 2 body na PB, Učeň skládá pěknou ulejvku, posílá Gajdoše pro bod a sám získává 1.metu, Standa pálí kopec do levého pole, ač sám aut stahuje Vojtu pro bod, Tejda promáchne třetí strike, ale po chybě kečra získá i on 1.metu, Pinďa pálí kopec do levého pole - chycený aut a Učeň po kouče na 3.metě (Devona) se nestačí vrátit na metu - dvojaut. obrana: 1.pálkař BB, 2.pálkař TO na 1.metě a pak začíná serie dalekých odpalů do zadního pole, kdy soupeř stahuje postupně 4 body, nápor zastavujeme až dvěma nucenými auty na domácí metě, na které přihazuje nadhoz a short. (i přesto vedeme po 2.směně 6:6)

3.směna - útok: Happy aut příhozem shorta na 1.metu, Perník SOS, El Bunda pálí na shorta a po chybě získává 1.metu, Gajdoš propálí vnitřní pole do pravého vnějšího, na dalšího pálkaře získa Jara po WP a PB bod, Vojta je SOS.

obrana: 1.pálkař SOS, 2. pálí singl do středního zadního pole a postupně krade 2. a 3.metu. Naštěstí dva následující pálkaři jsou aut - první SOS a druhý chycený kopec na shorta, takže soupeř odchází bez bodu (7:6 po 3.směně)

4. směna - útok: hned první pálkař - Učeň pálí svůj první homerun, Standa propálí 2. metu a získává 1., Tejda získává 1.metu na BB, Pinďa pálí na 2.metu a stahuje Standu pro bod, sám je autován dotykem, Happy a Perník jsou aut jakoby přes kopírák - oba pálí na nadhoz, ktrý je autuje příhozem na 1.metu. Zvyšujeme na 9:6 a soupeř jde hrát dohrávku zápasu.

obrana: 1.pálkař pálí na Tejdu, který zpracovává bezchybně a autuje příhozem na 1.metě, 2.pálkař pálí do levého zadního pole a postupně na krádež a PB získává bod, 3.pálkař SOS a čtvrtý pálkař aut příhozem shorta na 1.metu uzavírají zápas výsledné skóre 9:7 pro nás.

 
2.zápas Snails Kunovice - Bulldogs Lednice (3:5)

Začínáme opět na pálce a zpočátku máme problém s nadhozem: Vojta aut - chycený kopec, Tejda pálí na nadhoz, který odpal jen vyráží k shortovi, ten bohužel stačí míš zpracovat a přihazuje na 1.metu - 2.aut, Učeň pálí kopec do levého pole - chycený luft - 3.aut

obrana: nadhoz Učeň, kečr Majkl, 1.meta Standa, 2.meta Tejda, 3.meta Kouč, short Vojta, levé pole Pinďa, střední pole Perník, levé pole Thomas

1.pálkař pálí singl do levého pole, krádeží získává 2.metu, další pálkař jej posunuje sebeobětovací ulejvkou na 3. metu - 1.aut, následující dva pálkaři jsou SOS (po 1.směně 0:0)

2.směna - útok: Standa SOS, Majkl BB, Pinďa jej posunuje sebeobětovací ulejvkou na 2.metu - 2.aut, Kouč páli linedrive na shorta, který naneštěstí chytá - 3.aut.

obrana: 1.pálkař pálí na shorta, Vojta zpracovává a přihazuje na 1.metu - aut, druhý pálkař skládá ulejvku, ale nadhazovač včas zpracuje a přihodí k autování na 1.metu, 3.pálkař BB, 4.pálkař pálí na 3.metu Kouč však stačí míč zpracovat a přihodit na 1.metu - 3.aut. (po 2.směně stále 0:0)

3.směna - útok: Tomáš na třetí strike skládá ulejvku do foul ballu - 1.aut, Perník SOS, Vojta skládá ulejvku a obsazuje 1.metu, postupně krade 2. i 3.metu a na PB získává 1.bod, Tejda dostane 1.metu za BB a Učeň, který pálí singl do zadního pole jej posílá pro 2.bod, Standa SOS - třetí aut.

obrana: 1.pálkař chycený luft v levém poli - 1.aut, 2.pálkař BB, ale je autován dotykem po pěkném příhozu Majkla na Vojtu při krádeži 2.mety, 3.pálkař SOL. (po 3.směně vedeme 2:0)

4.směna - útok: Majkl aut na 1.metě po příhozu shorta, Pinďa SOS, Kouč chycený kopec v levém poli

obrana: 1.pálkař SOS, 2.pálkař SOS, 3. pálkař BB, 4.pálkař chycený luft ve středním poli. (po 4.směně stav stále 2:0 pro nás)

5.směna - útok: Tomáš skládá ulejvku přímo k nadhazovači - aut po příhozu na 1.metu, Perník - chycený luft nadhazovačem, Vojta pálí singl do středního pole je však také chycen při krádeži na 2.metě.

obrana: 1.pálkař propálí 2.metu až do zadního pole, 2. pálkař jej posunuje dvojmetovým odpalem až na 3. a 2.metu, 3. pálkař SOS, 4.pálkař SOS, 5.pálkař pálí na nadhoz a dotlačí domů 2.body, další pálkař je chycený luft ve středním poli (srovnáno na 2:2)

6.směna - tiebreak - útok: začínáme s Vojtou na 2.metě, Tejda pálí na shorta, ale s pomocí Vojty obsazuje 1.metu, Učňovi se podaří husarský kousek - 2.homerun sobotního dne a s běžci na 1. a 2.metě to znamená 3 body, Stanley BB, Majkl BB, Pinďa SOS, Kouč pálí na shorta ten autuje dotykem probíhajícího Standu a ještě stačí přihodit na aut na 1.metu, ale opět vedeme 5:2. Jen to udržet v obraně

obrana: začíná se střídající běžkyná na 2.metě, 1.pálkař pálí kopec do zadního pole - 1.aut, 2.pálkař získává po podobném odpalu 1.metu a pochybě v příhozu i 2.metu, mezitím dobíhá běžkyně z 2.mety pro bod, 3. pálkař chycenů luft na 2 metě, 4.pálkař - pálí na nadhoz a je aut po příhozu na 1.metu. Vítězíme i ve druhém zápase 5:3.

 
3.zápas Bulldogs Lednice - TJ Hit Opava (5:3)

V posledním sobotním zápase nastupujeme jako domácí proti domácímu celku Opavy :-)

obrana: nadhoz Stanley, kečr Gajdoš, 1.meta Stanley, 2.meta Tejda, 3.meta Pinďa, short Majkl, levé pole Učeň, střední pole Happy, levé pole Tomáš. Ještě v první směně je střídán Gajdoš Majklem na kečrovi, místo něj jde na shorta Happy a do středního pole nastupuje Perník

1.směna: 1.pálkař pálí na 2.metu, Tejda krásně v běhu zpracovává a přihazuje na 1.metu - 1.aut, 2.pálkař naopak po Tejdově chybě ve zpracování získává 1.metu, další pálkař (Mateřanka) je aut po příhozu shorta na 1M, a Rendyho kopec chytá bezpečně Tejda a napravuje tak svoje zaváhání.

útok: Perník SOL, Tejda BB, Učeň pálí na 2.metu, která autuje dotykem Tejdu a navíc stačí přihodi k autování i na 1.metě (1.směna bez bodu)

2.směna - obrana: 1.pálkař BB, a po chybě v příhozu při krádeži získává i 2.metu, další pálkař skládá ulejvku a stihne obsadit 1M i posunout běžce na 3M, další pálkař je SOS, další pálí na 3M a stačí obsadit 1M před příhozem Pindi na Jaru, mezitím dobíhá 1.běžec pro 1.bod Opavy, další Pálkař Pálí na nadhoz a na Standa přihazuje Mjklovi na jednoduchý aut dotykem, další pálkař pálí na shorta a po chybě při zpracování obsazuje 1M a zároveň dobíhá další běžec pro 2.bod Opavy, další běžec je konečně autován příhozem shorta na 1M

útok: Stanley BB je pak bohužel autován zašlápnutím 2M po odpalu Majkl na shorta, Pinďa BB, Happy propaluje shorta a získává 2M, během toho dobíhá Majkl pro 1.bod, Tomáš opět skládá ulejvku na neštěstí při běhu na 1.metu kopne do míče - 2.aut, Jara pálí na shorta a nestačí doběhnout na 1M - 3.aut (ale je srovnáno 2:2)

3.směna - obrana: 1.pálkař BB, 2.pálkař - Rendy - opět chycený kopec na 2M, 3.pálkař pálí kopec do pravého pole, kde jej Tomáš nezpracuje po serii příhozů dobíhá až domů - 2 body, další pálkař SOS, další pálkař BB, ale je autován na

 2M.

útok: Perník BB, ale je posléze vyautován v rundownu mezi 3. a DM, Tejda BB, Učeň pálí na shorta a získává 1M a zároveň posílá pro bod Tejdu, Stanley BB, Majkl pálí na nadhoz a Učeň je nuceně vyautován na 3M, Pinďa pálí do levého pole a po chybě polaře dobíhají pro body Stanley a Majkl, Pinďa obsazuje 1M, Happy nestihne doběhnou po odpalu na shorta na 1M - celekm 3 body ujímáme se vedení 5:4

4.směna - obrana: (Kouč střídá Tomáše a nastupuje na 3M, Pinďa jde na PP) 1.pálkař chycený luft v levém poli, 2. a 3. pálkař chycený luft v pravém poli (bez bodu - změna přišla, zdá se, včas)

útok:  Kouč pálí na shorta a po chybě obsazuje 1M a po divokém nadhozu se dostává na 2M, Jara nestihne doběhnout na 1M po odpalu na shorta, Perník obsazuje 2M po chybě 3M v příhozu na 1M, Tejda BB, Kouč po sebeobětovacím odpalu Učňa do středního pole dobíhá pro bod, další stahuje Perník po divokém nadhozu, zápas je ukončen po uplynutí hrací doby. Vítězíme 7:4 a po prvním dnu se umís´tujeme na 1.místě.

 
4.zápas Bulldogs Lednice - Snails Kunovice (semifinále - 1 : 10)

Kunovice proti nám nastoupili posíleni několika hráči hrajícími v sobotu ještě extraligu (Broněk, Pamela a Patrik). jako postupující z vyššího místa nastupujeme nejprve v obraně: nadhoz Standa, kečr Majkl, 1M Jara, 2M Tejda, 3M Gajdoš, SS Vojta, LP Učeň, SP Perník, LP Happy

1.směna: 1.pálka ulejvá ke 3M, ale po příhozu na 1M - aut, 2. pálkař BB, 3.pálkař chycený luft v pravém poli, 4.pálkař totéž v levém poli

útok: proti Broňkovi na nadhozu se nám celý zápas nedaří se prosadit - Gajdoš BB, Vojta jej posunuje sebeobětovcí ulejvkou, Učeň jej posunuje na 3M odpalem přímo na 1M, při kterém je aut, Stanley palí na

M, kde jej Patrik obdivuhodným zákrokrm vychytá (0:0)

2.směna: 1.pálkař (Broněk) BB, 2.pálkař (Jenda) pálí přímo do Standy, další pálí na Tejdu, ten přihazuje na 1M - aut, Jara se snaží ještě přihodit k autování na 3M, což nestihne, Gajdoš se snaží potom zabránit krádeži na 2M a přitom běžec ze 3M získává bod pro soupeře, Jenda získá 3M po PB a pozdním příhozu kečra na 3M, další pálkař pálí kopec do levého pole - sám je sice aut, ale běžec ze 3M dobíhá pro bod. Dálší pálkař je aut po chyceném kopci na nadhazovače.

útok: Jara SOS, Tejda BB, je však autován dotykem na 2M po odpalu Happyho, ten se sice dostane na 1M a po krádeži na 2M a divokém nadhozu na 3M, ale to je vše, protože další pálkař - Majkl pálí na nadhoz a je aut na 1M (prohráváme 2:0)

3.směna - obrana: Patrik po prošvihnutém SOS a chybě kečra získává 1M, další pálkař po chybě 2M dobíhá získáva 1M, Pamela pálí na Gajdoěe a ten jej autuje příhozem na 1M, další pálkař skládá ulejvku do mezery mezi nadhoz a 1M a po jejich zaváhání obsazuje 1M navíc dobíhají oba běžci pro 2 body, Broněk pálí na shorta a ten autuje předchozího běžce na 2M, Jendovi na pálce se bohužel podaří do Standova nadhozu opřit tak, že jej posílá za plot (jeho první homerun) a stahuje tak další 2 body, další pálkař je aut po příhozu Vojty na 1M.

(prohráváme 6:0)

útok: Perník je SOL, Gajdoš Pálí na nadhoz - aut na 1M,Vojta pálí singl do levého pole a po chybě v přihrávce krade 2M, Učeň prošvihne třetí strike, ale po chybě kečra obsazuje 1M a stahuje Vojtu pro náš první bod, Standa je aut po příhozu shorta na 1M (prohráváme 6:0)

4.směna - obrana: 1.pálkař pálí do středního pole - Perník po chybě při zpracování přihazuje na shorta a ten stačí ještě běžce vyautovat příhozem na 3M, další pálkař postupuje na po chybě Gajdoše na 1M, následuje odpal do středního pole na který nikdo z polářů nedosáhne, ulejvka a další odpal do středu pole, jsouz toho další 4 body, teprve potom se nám podaří udělat zbývající dva auty příhozem na 1M

v dohrávce se nám již nedaří skórovat Jara SOS - aut popříhozu kečra na 1M, Tejda SOL a Happy aut po příhozu druhého metaře na 1M. Prohráváme v semifinále s Kunovicemi 10:1. Až do druhé směny to byl pěkný vyrovnaný zápas, pak začala pracovat psychika a aniž bychom dělali nějaké větší chyby soupeř nás prostě převálcoval. Nezbývá než pogratulovat soupeři k "efektivnosti" - z pěti zápasů vyhráli jediný a umístili se na 2.místě, zatímco my vyhráli 4x a skončili až za nimi. Zároveň bychom mohli Kunovicím poděkovat za snahu zvýšit úroveň oblastního přeboru zařazením extraligových hráčů. Vždyť jak říká kouč Kasal, nejvíc se naučíme proti silnějším soupeřům.

 
5.zápas - o třetí místo Bulldogs Lednice - SK Sever brno (15:9)

Jako domácí nastupujeme v obraně - ndahoz Učeň, kečr Majkl, 1M Gajdoš, 2M Happy, 3M Kouč, SS Vojta, LP Jara, SP Pinďa, 9 Tomáš

1.směna: 1.pálkařka ulejvá, Učeň stíhá přihodit k autování na 1M, 2.pálkř pálí do středu pole, 3.pálkař pálí dvojmeťák mezi Vojtu a Jaru - obsazené jsou 2 a 3M, další pálí na Vojtu, ten přihazuje proti bodu na DM, bohužel chybně - 2 body, další pálkař se dostane na 1M po chybě Tomáše při zpracování, teprve pak se nám podaří zahrát zbývající dva auty, první se vyautuje kopnutím do míče, druhý aut přihazuje Happy na 2M

útok: Gajdoš pálí trojmeťák mezi 8 a 9, Vojta je refený nadhozem a krade 2M při krádeži 3M je však autován dotykem, Učeň pálí singl do levého pole a krade 2M, Gajdoš dobíhá pro bod,Stanley propálí 2M do zadního pole a dotlačí Učňa pro 2.bod, Jara pálí na 3M, hráč přihráva na 2M a autuje Stanleyho, Happy propálí nadhoz do středního pole, Jara dobíhá pro 3.bod, Happy po Pinďově odpalu na shorta se s ním srazí a je 3.aut. (vedeme 3:2)

2.směna - obrama: Dino aut po příhozu Happyho na 1M, další pálkař chycený luft na 3M, Miluška - aut po příhozu Vojty na 1M,

útok: Tomáš HB, KOuč SOS, Gajdoš BB, Vojta je posunuje sebeobětovací ulejvkou, Učeň je HB a Stanley pálí singl do středu pole a posílá bodovat Tomáše a Gajdoše, třetí aut mi v zápisu chybí, to je liknavost! (5:2)

3.směna - obrana: začíná série dlouhých odpalů po kterých Brno získává 3 body, další pálkař pálí na Učňa, ten přihazuje k autování na 1M, další pálkař pálí znovu n Učňa a ten tntokrát volí příhoz na Majkla k tečování, běžec však neslajduje a vyvrátí mu ruku. Rozhodčí vyhlašuje sejf s tím, že pravidlo o povinném slajdování neexistuje (poznámka autora: Kapitola VIII. Běžící pálkař a běžec, §9 Běžec je aut, jestliže s. Běžec je aut pokud polář má míč, nebo právě chytá přihrávku, a běžec nejde do skluzu a vědomě vrazí do polaře, poznámka: je-li jednání běžce zjevně úmyslné, je rovněž vyloučen ze hry). Majkl je odnesen a ošetřován, my si berem time a měníme sestavu - na nadhoz jde Stanley, Učeň jde na 1M, Gajdoš jde chytat, Brnu se však podaří dostávat do pole i na odpaly do vnitřního pole a ulejvky, jsou z toho další 3 body, než se nám podaří dokončit zbývající dva auty - příhozem na 1m po ulejvce a chyceným luftem v levém poli.

útok - zdravě naštvaní nastupujeme na pálku, jakobychom chtěli pomstít Majkla - Jara BB, Happy dvojmeťák, Pinďa trojmeťák, Perník získává metu po chybě v příhozu na 1M a krade 2M, Tejda BB, Gajdoš HB, Vojta singlem kolem shorta do středu pole stahuje dva body, Učeň HB, Stanley dvovojmeťák do středu pole a 3RBI a to vše bez autu, pak teprve znovu na pálce Jara a aut na 1M, Happy přelobuje vnitřní pole, Pinďa HB, Perník pálí na nadhoz - aut na 1M, přesto ještě dotlačí jeden bod, Tejda znovu BB, ale to už je konec hrací doby. Vítězíme 15:9