Havlíčkův Brod

11.05.2009 11:52

 

8. - 10.5. se utkalo na nádherném hřišti 10 kadetských týmů. Poprvé se účastnili také Bulldoci. Z Břeclavi nás odjelo celkem 13 - já a Silnic jako trenéři a pak Baláš (Jarda), Šebánek (Šeba), Vybíhal (Mirek), Zajíček (Petr), Holobrádek (Učeň), Kubát (Tejda), Čerešna (Mara), Papiernik (Papírek), Polách P. (Peťa), Garčic (Janek), Kružík (David). V pátek a sobotu se hrálo ve dvou skupinách, v neděli jeden zápas o konečné pořadí - první s prvním, druhý se druhým, ... .  

PÁTEK

Nastupujeme k zápasu se Žraloky z Ledenic. Tejda na nadhozu pouští do hry jenom 4 pálkaře, má jedno BB a jeden SO. Naše první směna znamená rozhodnutí zápasu, díky velkému počtu soupeřových BB a našich hitů končí 12 : 0 pro nás. Zápas je rozhodnutý a v pohodě dohráváme. Ve druhé směně přidává Tejda taky pár BB a tak soupeř stahuje 3 běžce domů, my odpovíme také třemi body. Třetí a poslední směna přináší soupeři dva body a my střídáme nadhoz, zápas dohazuje Šeba. My body nepřidáme a tak vítězíme 15 : 5
            Druhým soupeřem je celek Sezimova Ústí – Hladoví hroši. Začínáme na pálce - zapisujeme jeden bod a na prkno nastupuje Šeba – minulý zápas doházel v klidu, teď se ale nemůže vůbec srovnat s výškou pálkařů, moc nadhozů letí na zem a Petr na postu chytače je pouští za sebe. Hroši tak pomocí BB plní mety a pomocí PB se po nich posunují. Resume první směny je 5 : 1 pro Sezimáč. Druhou směnu zahajuje na pálce Šeba a po odpalu se dostává na první metu. Janek pálí na 4 a ta Šebu autuje na 2. metě. Pak se BB dostane na metu Peťa a postupným posunem po metách stahujeme 2 body.  Ve druhé směně se Šeba chytí a první tři pálkaři znamenají tři auty. Nastupujeme na pálku s jasným cílem přidat další body a vývoj utkání otočit. Bohužel kluci moc chtějí a tak místo rovných odpalů jsou první dva aut ze vzduchu a třetí SO. V dohrávce se naším cílem stane vyrobení co nejrychlejších autů, tak abychom zápas prodloužili o další směnu. Šeba začíná dvěma BB, střídá ho Mirek máme asi 4 minuty na tři auty – podaří se je zahrát, a tak 30 s před uplynutím limitu přidáváme směnu, soupeři se podařilo připsat jeden bod. Naše pálka je ale bohužel stejná jako ve třetí směně a tak zápas končí 6 : 3 v náš neprospěch.

SOBOTA
            V dopoledním zápase s Ostravou jsme domácí. Na nadhozu začíná Učeň. Soupeře „trochu“ otloukl, čímž mu pomohl k dosažení 2 bodů. My odpovídáme třemi body. Ve druhé směně soupeř neboduje, zatímco my připíšeme jeden bod, mohlo jich být víc, nebýt Davidovy šikovnosti. Při obsazených metách dostává signál stínit, chceme se pokusit ukrást domácí metu. Stíní tak dokonale, že je z toho vynikající ulívka a soupeřův catcher tak bez problémů na domácí vyrábí třetí aut. V následující směně Ostrava boduje jedenkrát, my ne. Ve čtvrté směně soupeř vyrovnává, máme dohrávku, Janek má BB a Učeň ho nádherným odpalem přes 6 stahuje až domů. Vítězíme 5 : 4.

Tímto vítězstvím zamotáváme skupinu. Před posledním zápasem s Černými Piraněni z Karlových Varů. Vítězství znamená boj o prvenství v celém turnaji, porážka nás zařazuje do boje o 5. místo. Cílem tedy je Piraně porazit. Když jsem to řekl u výsledkové tabule, tak se na mě přítomní trenéři podívali jako na blázna – Piraně byli v Sedlčanech druhé a my, začátečníci, uvažujeme o jejich porážce. Jsme domácí a v prvních třech směnách nebodujeme, sice pálíme, z 11 pálkařů pouze 2 x SO jinak jenom odpaly, ale soupeřovi do rukavic. Na prkně začíná náš poslední nadhazovač David, je nervózní, a tak na začátku dává 3 BB a karlovarští 2x bodují. Ve druhé směně je situace podobná, střídá ho Učeň a soupeři doběhne pouze jeden hráč. Třetí směna je poznamenána soupeřovým zdržováním, upozorňuji na to rozhodčí, ti s tím však moc nedělají. Asi nás to napružilo a čtvrtá směna patří nám. Z pěti pálkařů tři stahujeme domů a vyrovnáváme tak skóre. Teď je potřeba Piraně co nejdříve vyautovat – opět asi během 4 minut. První pálkař SO, druhý luft na 9 (Peťa) a třetí SO – necelá minuta do konce a diváci na tribuně skandují LEDNICE. My bez bodu a Vary mají běžce na třetí metě, dva auty a pálkaře se dvěma striky. U druhého Mara hází na aut na třetí metu, toho běžec využije a získává domácí. Prohráváme tak 4 : 3.  

NEDĚLE
Před polednem nastupujeme proti domácím Hrochům. Jsme hosté, první čtyři směny opět pálíme polařům do rukavic a jsme bez bodu. Učeň háže dobře, ale přesto mírně chybujeme v obraně a po třech směnách mají domácí 5 bodů. Čtvrtá směna je bez bodů, v páté přidáváme zapisujeme tři a na dohrávku zbývají asi dvě minuty do uplynutí času. Nepodaří se nám stihnout auty a tak prohráváme 5 : 3.

HODNOCENÍ
Ústně jsme klukům poděkovali a poblahopřáli k vynikajícímu výkonu hned po posledním zápase. Hráli a chovali se výborně. Každý z nich odevzdal maximum, snažili se maximálně plnit naše rady a doporučení. Všichni trenéři, kteří nás viděli hrát, je chválili. Byli jsme určitě velkým překvapením pro všechny „ostřílené“ soupeře. Ukázali jsme, že jsme jim rovnocennými soupeři. Náš zápas s Karlovými Vary patřil spolu s utkáním Kunovic s Havlíčkovým Brodem k nejhezčím na turnaji. Ukázali jsme se nejen jako dobří hráči, ale i jako dobrá parta. Naše fandění Kunovicím si určitě zasloužilo stejný obdiv jako výkony na hřišti. Byla radost s kluky na turnaji být. Moc se těšíme na další. Jen doufáme, že u softballu vydrží a postupně se zapracují mezi „staré“ Bulldoky.

 

Kouč a Silnic