Hodnocení kadetské sezóny

01.02.2015 19:19

Kadeti se letos účastnili dvou soutěží. Oblastní - (velko) Moravské a celostátní 3. ligy.

Začnu celostátní soutěží:

 Do 3. ligy jsme kadety letos přihlásili z důvodu jejich věku, někteří ještě mohli reprezentovat mezi žáky a chtěli jsme, aby nasbírali hráčské zkušenosti pro příští roky. Také jsme si ve volnějším režimu chtěli vyzkoušet víkendové cestování. Celkem jsme se z vypsaných 5 turnajů zúčastnili tří. Kluci na nich předváděli neustále se zlepšující výkony.

Na prvním turnaji v Kunovicích vybojovali třetí místo. Na dalších dvou už byli vždy druzí. Těmito výsledky si vybojovali konečné třetí ligové místo ze sedmi účastnících se týmů. Před námi skončily týmy Ostravy (ta celou soutěž vyhrála, ale je potřeba poznamenat, že by mohla hrát 2. ligu - účast si vybojovala na kvalifikačním turnaji. Má však mezi sebou dívky a ty mohou hrát pouze třetí chlapeckou ligu) a Joudrs B. Oba týmy absolvovaly všech 5 turnajů a tak jejich bodový součet jsme nemohli překonat.

Moravská liga:

            Moravská liga, které se účastnili týmy Břeclavi (vítěz 2. ligy a účastník finálového turnaje Extraligy), Ostravy a Kunovic (oba účastníci 3. celostátní ligy) byla svým obsazením snad kvalitnější než 3. liga. Liga se hrála systémem jednodenních turnajů.

            Podobně jako v celostátní soutěži byli kadeti úspěšní. Dvakrát vyhráli, jednou byli druzí a jednou třetí. Nejlepší výkon podali na závěrečném turnaji v Ostravě. Tyto výsledky jim přinesli sdílené konečné dělené první místo s celkem z Břeclavi.

Můžeme tedy říct, že kadetská sezóna byla velmi úspěšná. Pro příští rok se určitě dá uvažovat o kvalifikačním turnaji a o vybojování účasti ve 2. lize nebo přímo v Extralize. Tomu ale musí předcházet kvalitní a zodpovědná zimní příprava a také součinnost rodičů. Máme tedy co přes zimu řešit.

Kouč