KOSTELEC CUP 2009

06.04.2009 18:28

kostelec cup 2009.doc (588 kB) 

statistiky kostelec.xls (41,5 kB)

    Ve sluncem zalitém víkendu jsme letos poprvé zkřížili pálky s pěti zajímavými soupeři. Z předturnajové přípravy jsme věděli, že dva soupeři by pro nás neměli být problém a se zbývajícími jsme očekávali tvrdé souboje. Na turnaj jsme odjížděli s cílem prověřit naši formu, otestovat posily a nadhazovače. Z hráčů chyběli pouze Vojta, Víťa a Ruda. jelo nás dost na to, abychom mohli střídat. Škoda, že nejel Ruda - ještě za muže nehrál a mohl se tu trochu otrkat, Vojta se do zápasového rytmu určitě dostane. Víťa má vleklé zranění ruky, a tak asi nebude delší dobu hrát - nemám to potvrzené, je to škoda, jako loňský nováček se svou pílí vypracoval na výborného hráče. Přejme mu rychlé uzdravení.

Sobota:

            Bulldogs Lednice - Mask Pezinok
    Prvním soupeřem nám byl celek ze Slovenska (hráči Pezinku a Rači), některé už známe, někteří pro nás byli noví. Od začátku byl zápas vyrovnaný. Dokonce až tak, že jsme museli po 6 směnách hrát 2 směny tiebreaku. V první jsme získali 4 body, soupeř ale v dohrávce srovnal. Ve druhém na naše dva odpověděl soupeř třemi a tak jsme poprvé prohráli. 
Hodnocení - první zápas a společný trénink vůbec. Na první 3 směny jsme nastoupili se Šmoulinkou na nadhozu a jinak ve staré, osvědčené sestavě - včetně Zugina na dvojce. Po třech směnách střídáme: nadhoz - nastupuje Mara, Zugina Devon a Kouče Luboš. Vše pracuje jak má a jde to ke skoro vítěznému konci. Zajímavé z mého pohledu bylo, že jsem se nemuseli sehrávat, vše do sebe zapadalo jak mělo. Nebylo ani moc chyb, tiebreak jsme vybojovali a skoro vyhráli. Z prohry nemusíme dělat žádné závěry. Pozitiva tohoto utkání jednoznačně převyšují konečnou porážku. Soupeř nebyl lehký a porvali jsme se s ním se ctí. Taky se ukázalo, jakou posilou pro nás jsou Devon s Lubošem, a že jsme na tom na začátku sezóny psychicky dost dobře.

            Bulldogs Lednice – Tigers Kostelec

    Zápas se Slováky trval 3 hodiny, slunce na nás pražilo a tak po 15 minutové přestávce jsme nastupovali proti Tigers z Kostelce. Nebyli jsme schopni jim klást výraznější odpor. V první směně udělali 6 bodů - to by ještě šlo, do konce bylo daleko, ale naše dohrávka byla tristní 3 páklaři 3 auty a znovu do pole. To nás úplně zlomilo. Míče přeskakovaly rukavice - hlavně tu moji :-), nohy byly jako z olova, prostě hrůza. Chyba na chybu. Soupeř ani nebyl tak dobrý, jako my jsme byli špatní. Jedinou radostí byl Silnicův homerun - jeho pvní a druhý celkově v týmu. Škoda, že nebyl nikdo na metách. Nakonec naše trápení skončilo předčasně rozdílem.
Hodnocení – Byl to boj o přežití. Kdybychom v první směně dokázali vydrat déle na pálce, možná by to bylo jiné, ale dopadlo to, jak to dopadlo. Víc bych nehodnotil.

Neděle:

            Bulldogs Lednice – Falcons Hradec Králové

    Od začátku jsme byli jednoznačně lepším týmem. Konec rozdílem po 5. směně je toho jednoznačným důkazem. Oba nadhazovači pracovali perfektně, pole je drželo a na pálce jsme byli dostatečně jistí.

Hodnocení – Pohodový výkon, který bych chtěl vidět po celou sezónu. Hráli jsme uvolněně, bez chyb, prostě v pohodě. Do zápasu se zapojila i Lucka a obstála se ctí.

            Bulldogs Lednice – Kutná Hora

    12:1 v první směně značil konec rozdílem po 3. směně. Nakonec jsme končili rozdílem, ale po 5. Projevila se nedostatečná motivace porazit slabého soupeře.

Hodnocení – Je potřeba být koncentrovaní po celou dobu zápasu i se slabšími soupeři. Je fakt, že s tak slabým soupeřem se asi v našich ligách nesetkáme, ale budiž to pro nás poučení. Silnic si připsal další homerun a Lucka opět podala slušný výkon. Snovik se představil na nadhozu a nebýt 2 přehozl 2. mety tam mohl zůstat déle.

            Bulldogs Lednice – Klackaři Kostelec

    Kvalitní soupeř, jehož porážka nás vedla ke stupňům vítězů. Byl to vyrovnaný zápas, který se rozhodoval v poslední směně. Měli jsme dohrávku a prohrávali jsme o bod. Díky Happyho odpalu a krádežím se nám podařilo obsadit 3.metu, a potom, po Jarkovu odpalu  i skórovat. Tím se posunoval zápas do prodloužení. 2 BB znamenaly naplnění met a Silnic šel pálit. Jeho odpal mířil přímo na 3. metu, ta přihazovala proti bodu, ale přehodila. Jarek doběhl a my slavili vítězství.

Hodnocení – Opět kvalitní soupeř, opět kvalitní výkon a zasloužené vítězství. Na tento zápas jsme postavili nejsilnější sestavu a tato volba se vyplatila. Přinesla nám diplom a pohár za třetí místo.

 

Celkové hodnocení:

            Všechny cíle, se kterými jsme do Kostelce jeli, jsme splnili. Otestovali jsme nadhazovače, nové hráče, souhru v obraně i útoku a velkou novinkou pro nás byla možnost střídání více hráčů. 3. místo je příjemný bonus, ale je potřeba zapracovat na krátké hře a s ní spojených signálech, na udržení koncentrace v boji proti slabšímu soupeři – zbytečně jsme se vysilovali a žádný efekt nám to nepřineslo.

Atmosféra v týmu – parádní, těším se na další zápasy a akce.

 

Kouč