Kostelec Cup

11.04.2012 15:15

Velikonoční víkend prožila skupina Buldoků v mrazivém Kostelci nad Orlicí. Čekaly nás čtyři zápasy základní skupiny a jeden boj o pořadí. Jka to vypadalo a nakonec dopadlo:

Sobota:

Mistrál Praha - Lednice
Za Mistrál porpvé a zřejmě naposledy nastoupil na nadhozu Standa. Nám nadhazoval Učeň a kečroval Paloš (jeho kěčrovská premiéra dopadla na výbornou). Zápas byl v obranách vyrovnaný, na pálce nás ale pražáci přestříleli. Hráli jsme v pohodě a po celý zápas jsme si ze Standy drobně utavohali, on však měl "hlavu v ledu" a nic nám zadarmo nedaroval. Konečný výsledek byl 8 : 3 pro Pražany.

Lednice - Dračice Brno
Proti dívčímu týmu nastoupil na prkno Majkl - 14-ti letý kadet a svými "geniálními" nadhozy holky k ničemu nepustil. Zápsa probíhal v pohodovém tempu a pro mnohé hráče byl demotivující. Konečný výsledek í9 : 1 pro nás je toho jednoznačným důkazem. Nevím, jestli účast ženského týmu na mužském turnaji je tou nejlepší volbou. I kyž jak se ukáže může i dívčí tým slušně zabodovat, o tom ale až později...

Neděle:

SC Merklín - Lednice
Teplota kolem 0°C, zasněžené hřišět s odmetenými cetičkami mezi metami a soupeř, který se začná ve světě softbalu teprve orientovat. Naštěstí měl na nadhozu šikovného týpka, a tak aspoň odpaly byly komplikované. No naše odpaly jsou komplikované už od včerejška... Nicméně povinné vítěžství 9 : 3 je na naší straně a můžeme se soustředit na přímý boj o 2. místo ve skupině a tím pádem na boj o celkovou 3. příčku.

Lednice - SK Klackaři Kostelec
Tým Klackařů, který v sobotu hrál ve značně improvizované sestavě - dokonce tak, že prohrál s Dračicemi a měl co dělat s Merklínem!!! se v neděli představil v nové sestavě. Pro nás to znamenalo změny v plánu střídání nadhazovačů a vyrovnaný zápas. Devon říkal, že jsme hráli bez jiskry. Nevím, ale v každém případě jsme zápas prohráli na odpalu. Klackaři do nás bušili a měli několik vícemetových odpalů, my jsme toho schopni nebyli. I přes porážku 6 : 4 jsme ale drželi druhé místo ve skupině. To by ale nesmměl vítěz skupiny Mistrál remízovat s Dračicemi. Tím měli dračice o jeden bod víc než my a protože jsme prohráli s Klackařema, tak místo druhého msta na nás zbylo čtvrté... . No Měli jsme klackaře porazit...

Lednice - Tigers Kostelec
záps o konečné umístění nám přinesl jednak mírné zlepšení pálky a druhak poznání, že signály se mají správně číst i plnit a že i v obraně je potřeba natrénovat signály pro různé situace. Porážka o 3 body (z čehož 2 jsem zařídil přehozy 1. mety), 7 : 4 nám byla celkem "jedno", spíš jsme řešili chyby, kterých jsme se dopustili.

Celkové hodnocení:

Konečné 8. místo je pro nás vzhledem k našim výkonům zklamáním. Výkony na pálce, které se už dvě zimy intenzivně věnujeme, také. Někteří z nás celou zimu nacvičují a praktikují správné pohyby při odpalu, jiní ničí jeden míč za druým, a když vyjdeme ven, zase šviháme úplně špatně a nebo mocným švihem netrefíme míč. Je potřeba uklidnit hlavy, sledovat míč a používat nacvičené pohyby a ono s to zlepší!
Co je ale nesmírně pozitivní je pohoda v týmu, která po celý turnaj byla. Proti poslední sezónám jsme se snažili soustředit se víc na tým jako na celek a ne jen na sebe. Vyhýbali jsme se zbytečným kritikám a naopak jsme se snažili navzájem povzbudit. Je fakt, že když jsem podruhé přehodil první metu u zápasu s Tigery, tak se na mě Standa moc pěkně nepodíval, o to víc jsem si pak dal pozor...
Dalším pozitivem je fakt, že každý z hráčů se snažil maximálně sledovat signály a plnit je (ne vždy se jedno nebo druhé dařilo, ale proti minulým letům tu byl jasný posun). Také jsme se společně zamýšleli nad tím, co je potřeba natrénovat - situace  obraně i útoku, a tím celou naši hru posunout k vyšší kvalitě. Takže podle mě se trunaj jako příprava na sezónu vydařil a už se těším na další zápasy.

Kouč

 

Anketa

Co říkáte na letošní Kostelec??

Líbil se mi, dobrá příprava na sezónu. (17)

53%

Moc jsem si to neužil, kdybych nejel, tak jsem o nic nepřišel. (8)

25%

Ztráta času... (7)

22%

Celkový počet hlasů: 32