Kvalifikace o extraligu žáků dopadla skvěle!!

30.04.2013 02:11

 

Publikováno 30.4. - 

Stejně jako naše kadety před 14 dny, tak i A-tým žáků, kteří v turnaji i v celé nadcházející sezóně budou nastupovat v barvách SVČ Duhovky Břeclav, čekala kvalifikace o extraligu. Jedná se o tým složený jak z hráčů Bulldogs Lednice, tak hráčů Duhovky Břeclav. Do Havlíčkova Brodu se sjelo 9 týmů, které usilovaly o první dvě místa ve skupinách. Ta zajišťovala jistotu přímého postupu. Třetí a čtvrté týmy se spolu utkali a vítězové posléze ještě jednou o poslední postupové místo.

 

My jsme v 5 – ti členné skupině měli domácí Hrochy A, Snails Kunovice, Pigs Trhové Sviny a Joudrs Praha a v tomto pořadí jsme se s nimi i utkali. Díky nepříznivému rozpisu, jsme museli jet už v pátek odpoledne a od 19 - ti hodin hrát utkání s Hrochy. V sobotu jsme začali v 11:40 a následně jsme měli 6 hodin pauzu a nedělní zápas začínal kolem 14 - té hodiny.  Trošku nás zaráželo, že některé týmy přijely až v průběhu soboty a jejich zápasy ve skupině končily ještě před námi. To je spíš asi zamyšlení pro organizátory, kteří nebyli ochotní s rozpisem jakkoli pohnout.

Pátek

Duhovka vs. Hroši – 1 : 6

V zápase se projevila úvodní nervozita a jakýsi „Havlbrodský“ komplex. Těžko říct, jestli bychom mohli někoho za výkon pochválit. Kluci udělali několik zbytečných chyb v poli a na pálce švihali pomalu všechno, co letělo. Když už nám soupeřům nadhazovač, který byl vcelku srovnatelný s naším, daroval BB, tak kluci pálili z tossu míče tak, aby soupeři neměli moc problémů s jejich outováním. Jediný náš  hit zápasu měl Tomáš Prosecký právě z tossu. Škoda, že si Filip (začínal na nadhozu) před zápasem nejspíš odskočil, protože směny prodlužoval trefeními a metami zdarma. Viktor, který ho střídal, si vedl o něco lépe, ale tlaku Hrochů nezabránil. Příště prostě Filipovi už od rána nedáme klíče od záchodu, aby házel tak, jako v Kostelci s kadety.

 Sobota

Duhovka vs. Kunovice – 10 : 3

Nastoupili jsme proti soupeři, kterého dobře známe z Moravské ligy a zápas se vyvíjel přesně tak, jak jsme si přáli. Každou směnu jsme skórovali a nebýt mírného zdramatizování na začátku poslední směny, tak jsme ze zápasu odešli s čistým kontem. Na nadhozu se dobře předvedl Michal Pernický. Jeho úloha ale nebyla nijak jednoduchá, protože většina kunovských Šneků je opravdu malá a jejich strike zóna by se mohla rovnat velikosti papíru A4.

Následovala úmorných šest hodin čekání. Nejprve jsme šli na oběd k místním Turkům. Po cestě autem sem jsem s Filipem rozebíral (v momentech, kdy mě neupozorňoval na to, abych jel opatrně) jeho školní prospěch. On si to evidentně vzal k srdci, protože oběd uzavřel při placení, když dával číšnici přesně 75 Kč: „Paní, musíte si to ale přepočítat, protože já mám trojku z matiky.“ Potom jsme odehráli několik petanquových utkání. V prestižním zápase coachů nastoupili Standa s Perníkem proti Vlastíkovi s Vojtou (zaskočil za maroda Pajdu). Vyrovnaný zápas skončil 13 : 7 pro červené.

 

Duhovka vs. Trhové Sviny –

8 : 0

Přiznám se, že z tohoto zápasu, jsem měl trochu obavy. Viděli jsme Pigs hrát během dne, ale naštěstí se moje obavy nepotvrdily. Kluci nastoupili pěkně zostra – homerunem z tossu Lukáše Kubáta. Ve druhé směně jsme pak neustále plnili mety, až jsme nakonec získali maximální možný počet doběhů v jedné směně – 6. Toho pravidlo nás ochudilo o několik dalších bodů, protože náš útok opravdu fungoval skvěle, měli jsme obsazené všechny mety a nejsilnější pálkaři teprve měli přijít. Viktor na nadhozu nedovolil soupeři skoro nic, proto zápas skončil jasně v náš prospěch. Myslel jsem, že přeborníci v zapojování maličkých hráčů jsou Kunovice, ale to jsem se pletl. Trhové Sviny měly v celém zadním poli, a i na jednom postu ve vnitřním, hráče snad ještě menší. Muselo pro ně být celkem demotivující, když se proti nim naši polaři posunuli tak, že kluci ze zadního stáli na antuce.

V neděli nás čekal soupeř, který ještě nevyhrál a po třech zápasech měl dost záporné skóre – 3 : 34. Kluci byli po náročném dnu unavení, proto usínání proběhlo bez tradičního šeptání a smíchu. K tanci a poslechu nám hrálo kytarové sexteto Táborák mix ze Spectra. Jejich coachové vytáhli na chodbu školy kytaru a hráli a zpívali táborákové písničky, chvilku jsem s nimi poseděl a potom jsem usnul za tónů Ho ho watanay. K dokonalosti už opravdu chyběl jenom ten oheň, který i přes moje nabádání na chodbě nerozdělali.

Neděle

Duhovka vs. Joudrs Praha – 10 : 0

Od začátku zápasu bylo jasné, kdo bude na hřišti pánem. Náš bezchybný útok v první směně nám zastavilo až pravidlo o 6 - ti bodech. Obrana fungovala dostatečně dobře, Filip Dovrtěl na nadhozu moc soupeřovým pálkařům nedovolil. Nelze ale říct, že všechno fungovalo bezchybně. Problém nastával vždy po prošvihaném strike outu nebo po fly outu při prázdných metách, když se mělo vnitřní pole rozhodit. Když už George na catcherovi míček hodil na metu, tak potom polaři nevěděli co s ním, někteří ani dokonce nevěděli, co se vůbec děje. Rekord jsme dnes stanovili na 3 příhozech. Doufám, že v průběhu sezóny se ještě dostane na požadovaných 5. Dalším, za to ale už vážným problémem, bylo pro mně pálení z tossu. Za celý zápas se podařilo pouze Georgovi odpálit z tossu hit! Ostatní pokus skončily buď jasných outem, nebo chybou polaře. Na to, že většina kluků má dost zkušeností z T-ballu a toss je pálkařský základ i v Moravské lize, tak je tato statistika děsivá! Pokud chceme v extralize letos uspět, tak je třeba na této dovednosti opravdu zapracovat, protože se nejednalo pouze o tento zápas, ale kluci se se špatnými tossovanými odpaly potáceli celý turnaj.

Každopádně i tento zápas jsme jasně vyhráli, vyhnuli jsme se dvěma opravným zápasům a mohli jsme s radostí z postupu z Havlíčkova Brodu odjet. Během čtyř zápasů jsme protočili 11 hráčů a s velkou radostí můžu říct, že i přes to, že jsou to kluci namixovaní ze dvou konkurenčních (v oblastních a školních ligách) týmů, tak pracovali jako jeden tým a chovali se k sobě velice přátelsky. V tomto ohledu jsme zaregistrovali velký posun např. od předvánočního turnaje v Blansku.

Kromě nás si ještě účast v extralize vybojovali Hroši Havlíčkův Brod, Paintbusters Most, Klackaři Kostelec nad Orlicí a v opravných bojích uspěl tým Spectrum Praha.

Ostatní týmy, které neuspěly, budou nastupovat ve druhé lize, která bude otevřená, to znamená, že se na turnajích objeví i týmy, které v Havlíčkově Brodě nebyly. Jedním z takových bude i B – tým Duhovky. Doufejme, že oběma našim celkům se bude dařit.

 

Autor:                  Standa