Lázeňský softballový turnaj 2009 - hodnocení

26.08.2009 11:56

3. ročník turnaje je za námi a můžeme hodnotit:

Počasí dobré, soupeři v pohodě, flamendr výborný, výsledek podle očekávání, tedy pohoda.

Sobota:
Lednice - Luhačovice
    Od půl osmé se pomalu (někteří opravdu moc) scházíme na hřišti. Před devátou jsme rozcvičení a plni očekávání (přeci jsme jden a půl měsíce nic moc nedělali) vstupujeme na hřiště. Máme dohrávku, a tak jdou na pálku Luhačovice. Šmoulinka se staví na prkno a postupně tam sází všelijaké nadhozy, Luhačky něco kontaktují a stahují 2 body. Proti nám háže Čistička a tak bez nějakých větších problémů pálíme a postupjeme po metách a v první měně si zapisujeme 9 bodů. V dalších směnách připíšeme jeden bod, zatímco soupeř ještě pět. Záps končí 10 : 7 pro Bullodky. První povinné vítězství máme za sebou a můžeme se soustředit na další soupeře.

Lednice - Kunovice
    Papírově nejsilnější soupeř, původně z Opavy, ale po přehodnocení z Kunovic. Tři kadeti doplnění o hráče s extraligovými zkušennostmi. Mara Lapčík na prkně házel velmi příjemně, ale celý zápas držel  naše pálkaře na uzdě. Něco málo nám povolil o dešťové přestávce v dohrávce třetí směny, kdy jsme se dostali do pole a díky chybám soupeřů jsme dvakrát bodovali. To nás tak rozhodilo, že zatím bezchybná obrana začala kupit chyby a toho pochopitelně soupeř využil. Do konce zápasu šestkrát skóroval. Protože Kunovice porazily i Havířov, byly po sobotě v čele turnaje. Ještě se musím zmínit o našem nadhazovačovi. Silnic odházel celý zápas (sice illegal) a dobře, zapsal několik strike SO, ale mohli jsme se o jeho nadhoz opřít.

    V posledním sobotním zápase porazil Havířov Luhačovice a tím byly karty na neděli jasně rozdány. Kunovice - dvě vítězství, Lednice a Havířov jedno a Luhačovice bez vítězství. O porážce Kunovic od Luhačovic, se moc uvažovat nedalo, a tak první místo bylo na 99% jasné. O druhé v neděli v posledním zápase svede přímý boj Lednice a Havířov, Luhačovice budou na 99% čvrté.

Homerun dreby
    Úplný závěr softballové soboty patřil Homerun derby. Ukázalo se, že homerunová vzdálenost byla pro mnoho pálkařů nad jejich síly. Jediným jejím pokořitelem, a tedy vítězem, byl Jirka Silnica. Ten v prvním kole dal posledním pokusem homerun. Nikdo jiný to nezopakoval, proto ho musel ještě potvrdit. Tak si nadhodil míček a poslal ho snad devadesát metrů daleko. Zaslouženě dostal pohár a spokojeně šel s(p)át.

Neděle:
Lednice - Havířov
    
Po jasném vítězství Kunovic nastupujeme proti Havířovu. Proti sobotě jsme naši sestavu posílili o Devona a Jaru, přesto necháváme sedět Pinďu a nastupují (střídají se po směnách) mladí - David a Papírek. Máme dohrávku. První směna ukázala, že to bude zajímavý zápas. Vyhráváme ji 2 : 1, ve druhé Havířov skóruje dvakrát, my ne a o bod prohráváme. To nás nabudí a ve třetí a čtvrté směně zapisujeme celkem sedm doběhů a o utkání je již rozhodnuto. Šmoulinovi na prkně se zejména čtvrtá směna moc povedla - na vyautování tří nejsilnějších pápkařů mu stačilo šest nadhozů - hezky spravedlivě, na každého dva. Poslední pátá směna - šmoulinka pouští tři pálkaře pomocí BB na mety, ti dvakrát skórují, to je ale vše, a tak vítězíme 9 : 5. a jsme druzí.

Konečné pořadí:
1. Snails Kunovice
2. Bulldogs Lednice
3. Toucans Havířov
4. Taypan Luhačovice

Závěrečné hodnocení:
    Myslím si, že se nám celý turnaj jak herně, tak organizačně povedl. Především splnil účel, pro který ho pořádáme - ukázal nám, kde máme problémy, na co je potřeba se v trénincích zaměřit, přeladil nám prázdninové myšlenína sotballové. 
    Musím poděkovat sponzorům - Lázím Lednice a Vinnému sklepu u Čapků (zejména Pavce, která vše domluvila, nalahvovala a přivezla), pak Radimovi Málkovi za "hospodskou" péči, kterou nám věnoval. Pochopitelně paní Šuldesová, naší flamendrové kouzelnici a skvělým číšnicím Mirce a Janě. Pak taky fanouškům a faninkám, kteří nás hnali za vítězstvím. Nakonec mi zůstala paní Jelínková, která tu škvárovou hrůzu po nás uklízela - moc děkujeme.

Hráči:

Silnic, Šmoulinka, Vojta, Pinďa, Gajdoš, Vejra, David, Papírek, Lucka, Jara, Happy, Kouč