Lázeňský turnaj Lednice - výsledky a hodnocení

16.09.2010 21:19

 Po páteční průtrži mě v 5 ráno probudilo bubnování dešťových kapek na parapet. Naštěstí to byla jenom chvilková záležitost a celý víkend vyšel, co se týká počasí dobře. Co se týká našeho výsledku, tak vyšel podle mých předpokladů, jenom jsme byli blízko účasti ve finále. O tom ale na jiném místě. Teď hezky postupně.

Sobota 9,00

Na hřišti nastupujeme do pole a na pálku se připravují hráči Opavy. Na nadhozu je Snovik a skvěle odháže celý zápas. Je pravda, že v první směně trochu tápeme – 3 erory z 5 za celý zápas a Opava toho využije a zaznamenává 3 body. Ve druhé směně přidává další bod single homerunem. Pak ještě ve čtvrté 2 a páté 1 bod. Celkem si opaváci nahráli 7 bodů. Nám se na začátku zápasu na pálce moc nedařilo. První bod zapisujeme až ve třetí směně a to především díky chybě opavských polařů a nadhazovačových divokých nadhozů. Jediný odpal v prvních třech směnách má Gajdoš na 9, ale je aut při vracení se (pomalém) na třetí metu – myslím, že to už nikdy neudělá a Silnic. 4. a 5. směna je z pálkažřského i bodového ohledu pro nás už veselejší 2 hity má Snovik, po jednom Silnic a Devon. To nám také naplňuje mety a přináší body. Bohužel pouze 4 a končíme tedy s celkovým počtem 5 bodů. 

            Lednice – Opava        5 : 7

10,35   Spectrum C – Plzeň    2 : 11

12,00   Opava – Chomutov    2 : 5 

13,30

            Náš druhý zápas turnaje. Hrajeme proti Spektru C a podle jeho výkonu v zápase s Plzní očekáváme vítězství. Jsme hosté, a tak začínáme na pálce. Náš nástup je drtivý, nemám zápis a nepamatuji se, kolik bodů jsme dali v první směně, ale moc. Konečný výsledek mluví za vše. Byloto pro Spektrum podobné, jako pro nás v Sedlčanech, když jsme hráli s Chomutovem, nebyli jsme schopní ukončit první směnu.

            Spektrum – Lednice   6 : 21

15,00   Plzeň – Chomutov      1 : 7

16,30   Opava – Spektrum     5 : 12

18,00

            Sobotu uzavíráme zápasem s Chomutovem. Opět nám utíká začátek a po třech směnách prohráváme 4 : 1. Pak ale přijde čtvrtá směna. Šmoulinka ji začne trojmeťákem. Následuje Snovik který ho ulívkou posunuje domů a sám obsazuje 1. metu. Gajdoš je BB. Oba se dostanou až domů a je vyrovnáno. Pinďa a Kouč jsou aut. Uče%n po chybě 3. mety obsazuje jedničku, po něm Devon pálí a 6. Než je Jara luftaut, tak Učeň dobíhá a vedeme 5 : 4. Teď to stačí v dohrávce udržet. První pálkař je luftaut. Druhý pálí na 7. Po ulívce se dostává na 2. metu a současně je obsazena i 1. Další pálkař je aut na jedničce, ale soupeř se posunuje na 3. Bereme si time a rozhodneme se zahrát fejk na běžce na 3. metě – vytáhnout ho příhozem na dva a autovat doma nebo na trojce. Začne to dobře, běžec to zbaští, stačí jen neudělat chybu a vítězíme.  Chybu ale děláme a soupeř si díky přehozu připisuje hned dva body. Sice to nevyšlo, ale jinak to byl krásný moment a určitě té volby nelituji.

            Chomutov – Lednice 6 : 5 

Neděle 9,00

            Chceme-li pomýšlet na medailové pozice, musíme zvítězit. Stejně na tom je i Plzeň. Tomu také odpovídá koncentrace obou týmů. Standa je na nadhozu a i když má pouze 2 SO, soupeř pálí do luftu a pole má 8 luftů. Vyrobíme pouze 2 chyby a soupeř stáhne jediný bod. Plzeň je v poli také bezchybná (pouze jedno E díky němu gajdoš obsazuje 1. metu. Kouč ho odpalem na 8 stahuje domů a pak po Jarkově odpalu také dobíhá. Tyto dva body nám stačí a ani nemusíme hrát dohrávku.

            Lednice – Plzeň          2 : 1

10,30   Plzeň – Opava             6 : 10

12,00   Chomutov – Spektrum 9 : 1 

Protože Chomutov nic neprohrál, byl jasným finalistou o druhé místo ve finále jsme se utkali s Opavou. Za Opavu nastoupil Zdeněk Mateřinka, s ním máme problémy, a tak konečný výsledek 8 : 3 pro Opavu není překvapením.

15,00   Chomutov – Opava    6 : 9

Závěrečné hodnocení:

Po organizační stránce určitě povedený turnaj. Děkuji Lázním Lednice za krásné poháry a Paule Čapkové a jejímu tatínkovi za víno pro soupeře i domácí. Taky děkuji Broně a Rudovi, že nám poskytli azyl, i když už byli jednou nohou z hospody doma. Taky děkuju všem Bulldokům, kteří mi pomohli s přípravou hřiště a pískáním (Gajdoš a Snovik – především).

            Po herní stránce jsem taky spokojen. Odehráli jsme pěkné zápasy, rozehráli se na podzimní část ligy. Něco si vyzkoušeli a třetí místo bylo to, co jsem před začátkem předpokládal.      

Kouč