Lednice - Indians Rača 11. 5. 2008

13.05.2008 14:17

    

    Jak jse se zmínil v předchozím článku, problémy s Račou nebraly konce. O tom ale až na závěr, nejprve se budu věnovat hře.

    První směna ukázala, že tento zápas bude jiný než ten se Severem Brno. Nadhazovač Rači měl mnohem kvalitnější (rychlejší a techničtější) nadhoz než kluci z Brna. To nám dělalo v útoku velké problémy a nebyli jsme schopni dostat se na mety. První směna skončila bez bodů. Ve druhé jsme dopřáli soupeři našimi dvěma zbytečnými chybami (přehozy) celkem 3 body, a tak byla nálada po druhé směně podivná. Náznakem lepších časů a probuzením týmu byly dva auty ze vzduchu, které vykouzlil náš nováček Víťa - teď se to od něj bude očekávat po každé, když v okruhu 20 m kolem něj poletí míček. Kouče to tak naladilo, že když se mu podařilo dostat se na první metu, na nic nečekal a postupně kradl další a dopracoval se až na domácí a přivezl náš první bod – jestli se to bude očekávat i od něj, tak potěš……… V další směně se na vlně euforie vezl i celý zbytek týmu a přidali jsme další tři body, čímž jsme se dostali do jednobodového vedení. To se nám dařilo držet až do konce 7. směny, kdy agresivní a nervózní Rača vyrovnala. V prodloužení jsme pak o bod prohráli.


Postřehy ze zápasu – dobrý nadhoz i práce v poli (až na ty dvě chyby), horší pálka – už tlačím tunel a sháním peníze na stroj, potřeba zapracovat na zadním poli – komunikace, záběhy. Vyrovnaný zápas jsme prohráli, ale ukázalo se, že i když jsme pod tlakem, tak se nesložíme a bojujeme.

Teď k Rači – to co jsme zažili a slyšeli jsem v životě neviděl. Od první směny byla první meta a spojka Rači nespokojena s jakýmkoli výrokem rozhodčích a dávali to hlasitě znát. Vrcholem bylo vyloučení spojky. Tento hráč neunesl vyoutování a nechutným způsobem se pustil do rozhodčího. Vedlo to zcela správně k jeho vyloučení. Slovník Rači se stal od té doby slovníkem sprostých a urážlivých výrazů – tolik sprostých slov jsem neslyšel za dva předcházející roky. Nakonec se málem strhla ruční potyčka mezi námi a Račou. Nevím, jestli má smysl, pokud bude Rača pokračovat v takovém vystupování, brát ji do naší ligy. Buď ať hrají „slušný“ softbal a nesouhlas projevují klidnou a zákonnou cestou – domluva, stížnost, … a nebo ať si hrají doma.

Kouč