Lednice - Kunovice 31.5.2008

31.05.2008 20:28

            Stalo se to jednoho sobotního rána, kdy už ranní teploty nasvědčovaly, že nebude špatný nápad den strávit u vody nebo ve sklepě. Hřiště bylo po pátečním zavlažování stále v dobrém stavu, což se nedalo říct o naší marodce. Ta se vinou různých okolností rozrostla do nepříjemných rozměrů. Na první zápas tedy čítal lineup pouze devět jmen. O moc líp na tom nebyli soupeři z Kunovic, jež tentokrát reprezentovali především nezkušení nebo po maturitě unavení hráči.

            Hned v první směně se nám podařilo pevně uchopit vývoj zápasu a kontrolovat jej, když se i díky 4 darovaným metám dostala smečka Bulldoků do vedení 5:0. Ve druhém dějství se podařilo Kunovicím po přehozu 1. mety protlačit svého pálkaře až na metu třetí, odkud vzápětí poprvé a naposledy skórovali. Další snaha soupeře končila většinou na první nebo druhé metě. Ve třetí směně jsme zaznamenali jeden doběh. Pak jsme zabrali v útoku, povedlo se 4x skórovat a po 4 směnách byl stav 10:1. Do pátého iningu jsme nastupovali se snahou zápas ukončit. Markovi se povedly hned dva strikeouty a za chvíli naskočil Šmoulinka na pálku se snahou dotlačit vítězný bod. Povedeným odpalem se dostal do skórovací pozice a vzápětí ho napodobil stejně dobře Lukáš. Po 82 minutách skončilo utkání 11:1 pro nás po 5. směně.

            V utkání byl největší rozdíl v pálce obou týmů, kdy naši hráči byli schopni dostat se do hry a následně přispět body. V obranách obou týmů nedocházelo k větším nepřesnostem. Zápas ukázal, že i dost rozdílná sestava než ta „ideální“ je schopna zahrát kvalitní zápas a hráči se můžou vzájemně zastoupit.

Pinďa