Lednice - Rača 30.8.2008

02.09.2008 16:19

 

Druhý zápas letního odpoledne se nesl ve znamení mírné nervozity. Je potřeba poděkovat rozhodčím, které udržely oba týmy na uzdě.
            První směna končila výsledkem 5 : 2 ve prospěch soupeře. Rača měla velmi kvalitní pálku, která se proti naší obraně prosadila. Měli jsme v poli 2 éčka, která soupeři pomohla naplnit mety. Nicméně vedení o 3 body po první směně nebylo nic hrozného. Druhou a třetí směnu jsme také připsali po dvou bodech a tak se zdálo, že se soupeřem držíme krok. Opak byl však pravdou. Rača vedla 9 : 6, tedy stejný rozdíl jako na začátku, ale v našem týmu pomalu začínal působit nějaký „mor“. Psychicky jsme byli rozhození, vztekali se a snad se i mezi sebou hádali. Taky pro mě novinka. Výsledek tohoto „moru“ na sebe nenechal dlouho čekat. Ve čtvrté směně jsme nezapsali ani bod, zatímco soupeř skóroval 6 krát. Je fakt, že Mara naházel dost BB, ale nemyslím si, že by to byla jeho vina – prostě jsme byli psychicky na dně. Silnic chtěl zápas ukončit!!! Gajdoš vzteky zahodil míč a rukavici když se hrálo – což nám paradoxně přineslo aut. A tak bych mohl pokračovat. Po krátké výměně názorů na střídačce se obraz hry změnil. 5. a 6. směna bez bodu. Nastupovali jsme do sedmé směny za stavu 15 : 7 v náš neprospěch. První dva pálkaři byli aut a zdálo se, že je vše hotovo. Zde nás ale podpořil Timko, zřejmě polevil z koncentrace – podobně jako my, a dal 3 BB po sobě happy pálí na 9 a stahuje 2 body, já jsem BB. Po mě Víťa pálí na 8 a stáhne vše, včetně sebe, domů. Konečný výsledek je 15 : 13 pro Raču.

 Hodnocení:
            Je vidět, že je potřeba posilovat i psychiku. Konec zápasu to jednoznačně dokázal. Víc bych se k tomu nevracel, vyříkali jsme si to ostatně u borovičky a burčáku. Jen mě napadlo, jestli jsme to s trénováním o prázdninách nepřehnali. Možná se už „máme dost“ a když se nám přestane na chvíli dařit, tak na sebe vyjíždíme. No, ještě dva zápasy a po měsíční pauze snad baráž. To nějak ustojíme a na příští sezónu tým snad posílíme v poli i na nadhozu a zas to bude o něco veselejší. Je pravda, že se na trénincích potkávají pořád stejní lidi, proto je potřeba kádr rozšířit.