Lednice

30.08.2011 18:59

Poslední srpnový víkend v lednici se nesl ve znamení větru, bouřky a vítězství. Ale postupně.

Na Interpohár přijeli Mistrál Praha, TJ Hit Opava a SK Sever Brno. Čili všechno příjemní soupeři, a tak jsem očekával pěkný a poklidný víkend.

První sobotní zápas jsme sehráli s Opavou. Na nadhozu se vystřídal Standa s Učněm a celkem pěkně jim to tam padalo. Taky se mezi muže skvěle zapojil Majkl Holobrádek (pro neznalé Učňův brácha), Učňovi skvěle kečroval. Obrana byla takřka bezchybná a v útoku jsme se překonávali. Konečný výsledek 15 : 1 pro Buldoky mluví za vše. Po tomto úvadním zápase turnaje nás čekala asi 3,5 hodinová pauza. Myslím, že byla osudnou pro další zápas s Mistrálem. Během pauzy jsme uspokojeni vítězstvím "usli na vavřínech", to přineslo polevení v koncentraci a u některých i drobný "alkoholový" opar.

Mistrál na nás postavil silnou sestavu, své opory šetřil v zápase se Severem Brno, což se mu málem vymstilo - zvítězil o jeden bod. Ale jek se ukázalo, volil dobře. ve stavu, ve kterém jsme byli jsme nedokázali kontaktovat nadhozy. Pokud jo, tak tom byly odpaly poue do vnitřního pole. Standa a Učeň taky dobře drželi pražáky na uzdě, ti však v úvodu zápasy dvakrát odběhli a jak se ukázalo, byly to jediné doběhy tohoto utkání. Prohráváme 2 : 0 a naším dalším cílem je v posledním utkání porazit Sever.

Jedná se o polslední utkání soboty. Končíme skoro potmě, ale od začátku dáváme jasně najevo, kdo je na hřišti pánem. Jsme to my a porážíme brňany 16 : 2. Tímto vítězstvím obsazujeme 2. místo po základní části. To nám určuje na neděli, pro boj o přímý postup do finále, za soupeře vítěze základní skupiny - Mistrál.

K sobotě bych ještě poznamenal, že jsme si na hřišti užili takové podnmínky jako nikdy v předcháejícíhc 5 letech. Od rána foukal vítr, který zvedal oblaka škváry a častoval s nimi různé skupny hráčů. Kolem poledne se asi  na 2 hodiny uklidni, ale to pouze pro to, ay na bytek odpoledne nabral mnohem větší sílu. Byly okamžiky, kdy nebylo na hřišti vidět na krok. Zápasy se často kvůli větru přerušovaly. Nebylo to sice příjemné, ale myslím si, že to nijak výrazně výsledky neovlivnilo. po 20,00 večer byla pěkná bouřka a dostatečný příval vody upravil hrací plochu na neděli.

Neděle byla ve znamení play offových bojů. Začínal Sever s Opavou, vítěz měl ještě šanci bojovat o finále, poražený končil celkově na 4. místě. Utkání určilo, že 4. místo v turnaji obsadil SK Sever Brno. Pak jsme hráli s Mistrálem, my. Vítěz šel do finále, poražený do opravy s Opavou. Nastupovali jsme s touhou zvítězit, asi jsme chtěli moc. Jako hosté jsme začali na pálce a podařilo se nám stáhnout 2 běžce. Soupeř ale také bodoval a to výrazněji. Za stavu 8 : 2 pro Mistrál zbývalo 8 minut do konce utkání, dohodli jsme se s klukama, že utkání ukončíme a zbývající čas využijeme k odpočinku a přípravě na Opavu. V případě našeho vítězství nad Opavou by hned následovalo finále. Hráli byhcom tedy 3 utkání v řadě zaseboua, a tam se pak už hodí každá chvilka odpočinku. Kolem jedenácté nastupujeme proti Opavě. Až do poslední směny vedeme 8 : 2. Na prkně střída Učeň Standu a Opava se do něj pouští bez respektu. každý pálkař Opavy zaznamená hit (i když některým pomůže chyba obrany - třeba hned prvnímu já špatným příhozem), po pár pálkařích střídá Kubu Standa a půlsměnu uzavírá bez větších problémů. Opava ale srovnává na 8 : 8. V dohrávce ale opět předvádíme slušnou útočnou hru a dosahujeme 3 bodů. Vítězíme tedy 11 : 3 a jsme ve finále!!! Je to naše první finále na Lázeňském turnaji!!!

My i Mistrál volíme uváženě zahajovací sestavy, nám ta zahajovací vydržela až do konce. Jsme hosté, tak pálíme. A pálíme dobře, zapisujeme dva body a jdeme na dohrávku první směny. V ní se pražáci nikam moc nedostanou a už vůbec ne na domácí metu. Podobně to vypadá po celý zápas. V následujících směnách se nám podaří stáhnout ještě jednoho běžce. Mistrál se snaží také obsadit domácí metu, ale Pinto je vyhlášen aut - bylo to těsné. Nicméně ani tento jeden bod by na vítěžství Mistrálu nestačil. Vítězíme 3 : 0 a poprvé v historii vyhráváme Lázeňský turanj. Radost je veliká, nevím proč, ale záhy po pozdravu končím v bazénu s dyjovkou - příjemné osvěžení.  

Kouč