Mladí Buldoci vyhráli final four halové části Ligy základních škol!!

12.06.2014 12:36

 

 

Letos poprvé  probíhala školní softbalová liga i v zimním období. Systém pro 6 týmů byl nastaven tak, že se nejprve hrály 2 halové turnaje ve třech týmech. První dva týmy z každého turnaje postoupily do finálového turnaje, který se konal 5. 4. 2013.

Do finále se probojovaly celky ZŠ Lednice, ZŠ Slovácká Břeclav, ZŠ Šitbořice a Gymnázia Břeclav. Nejprve se hrálo semifinále, v něm Lednice porazila jednoznačně Šitbořice 10 : 0 a těšila se na finále. Předpokládaný soupeř, Slovácká, se potvrdil. Předtím se ale muselo rozhodnout o pořadí na 3. a 4. místě. Byl to velice vyrovnaný zápas, který rozhodovala až dohrávka poslední směny, šťastnější nakonec byli břeclavští gymnazisté.

Finálový zápas byl velmi vyrovnaný, ale od začátku měla mírně navrch Lednice. První směna znamenala pro lednické 3 doběhy, břeclavští vyšli naprázdno. Druhá směna bez bodu, třetí 1 : 1, v dohrávce čtvrté směny si Slovácká připsala druhý bod a na metách nechala několik běžců. To bylo pro malé Buldoky z Lednice varováním. Rozhodnutí přišlo v poslední směně. Na pálku šla silnější část lineupu a ta také využila svoji sílu. Kluci postupně obsazovali mety, bez respektu je kradli, když se k tomu přidala vhodně zahraná krátká hra, v níž soupeř mírně zazmatkoval, nemohlo to dopadnou jinak, než že se náskok lednických zvýšil na 7 : 2. Teď jen přestát dohrávku a bude to. V dohrávce se na pálku dostali pouze čtyři břeclavští pálkaři a bylo po finále.

Celkovým vítězem halové části školní ligy tedy je ZŠ Lednice.

 

A co Šťastná rukavička? Po semifinále ji měl Mrtin Čerešna a po finále Richard Vavřík.

 

Další kolo, tentokrát už venku na hřišti, se odehraje v úterý 23. 4. v Šitbořicích. Lednickým budou, z důvodu účasti na přijímacích zkouškách, chybět deváťáci, přesto věřím, že i tak zápasy zvládneme.

 

autor:        Kouč