Muži již znají své soupeře v obou ligách

07.01.2014 18:00

„Třetí liga se po vzoru ženské části rozbíhá v letošním roce poprvé. Na softbalové scéně již úvahy o jejím vyhlášení vyvolaly bouřlivé reakce. Diskutovalo se o dopadech na oblastní soutěže a Interpohár. Nakonec, protože se jedná o 5 víkendových turnajů, tak ani oblasti ani Interpohár nemusí být nějak zvlášť dotčeny. Uvidíme, jak to bude doopravdy,“ komentoval vznik další celostátní soutěže vedoucí Buldoků Stanislav “Kouč“ Straškrába.

autor:        Standa

Přihlášky do soutěže se mohly posílat do konce roku, a ač to zpočátku vypadalo prachbídně,tak se nakonec počet účastníků zastavil na čísle sedm:

1.       Bulldogs Lednice

2.       Painbusters Most B

3.       Pardubice B

4.       Tempo Praha B

5.       Chomutov B

6.       Hroši Havlíčkův Brod B

7.       Žraloci Ledenice B

 „Naším cílem je 3. ligu vyhrát a zajistit si tak možnost postupu do 2. ligy. Je to jediná možnost, jak do dvojky postoupit. To, jestli tuto možnost využijeme nebo ne, pak už záleží pouze na nás,“ dodává Kouč.

Termíny 3. ČSLM:

1.       Turnaj 26. – 27. 4.

2.       Turnaj 24. – 25. 5.

3.       Turnaj 14. – 15.6.

4.       Turnaj 13. – 14. 9.

5.       Turnaj 4. – 5. 10.

 

Další soutěží, ve které letos zanechá své stopy mužský tým, bude Moravská softbalová liga mužů. Ta by se pro tuto sezónu měla rozrůst minimálně o jeden tým - Český Těšín. Zaslechli jsme také, že Sever Brno by mohlo nasadit B - tým, není to ale ještě potvrzené. Každopádně by bylo krásné, kdyby se Moravská oblast opět o něco rozrostla. Sedm aktivních účastníků měla naposledy v roce 2008 a ještě o rok dříve se dostala na své maximum. Tehdy na moravských polích bojovalo celkem devět týmů. 

Zde bychom chtěli dávat možnost získat herní zkušenosti mladým hráčům, loňským kadetům. Cílem je především sbírat zkušenosti a hrát pěkný softbal. Pokud možno na předních ligových příčkách,“ komentuje Kouč.

Termíny MSLM ještě nejsou známé, domlouvat by se měly během ledna a února.

 

Poslední dvě námi obsazované soutěže pak jsou Moravská liga kadetů a vybrané turnaje 3. ligy kadetů. Vzhledem k tomu, že jádro našeho kadetského týmu budou tvořit odrostlí žáci, nepředpokládáme nějaké výraznější úspěchy. V obou soutěžích pochopitelně chceme hrát o co možná nejvyšší příčky, ale asi budeme především sbírat zkušenosti.