Na t-ballovém turnaji druhé místo

23.04.2013 16:06

 

V pondělí jsme pořádali na hřišti v Lednici školní teeballový turnaj. Kromě lednických přijeli tradiční soupeři z Břeclavi - ZŠ Slovácká, ZŠ Kupkova, ZŠ J. Noháče. Hrálo se na dvou hřištích, tak byly všechny zápasy odehrány po 12 hodině. Počasí nám přálo a vše proběhlo bez nejmenších problémů.

Lednický devítku tvořili 4 čtvrťáci, 1 páťák a 4 šesťáci. Týmy Slovácké a Kupkovy byly složeny ze samých začátečníků a na jejich hře to také bylo znát. První zápas se Slováckou jsme jednoznačně vyhráli, na poslední směnu jsme do vnitřního pole postavili všechny čtvrťáky, aby měl soupeř větší šanci na alespoň závěrečný dílčí úspěch. Se stejnou sestavou jsme odehráli celý zápas proti Kupkově. Opět jsme jednoznačně vyhráli, ale soupeř přeci jenom vícekrát doběhl. Tato vítězství nás postavila do boje o první místo proti Noháčům. Břeclavané na nás vletěli jako vítr. V prvních třech směnách do nás bušili dlouhými odpaly, ty jsme buď nezpracovali, nebo nám lufty vypadaly z rukavic, nebo jsme udělali chybu při příhozu. Námi odpálené míčky končili bezpečně v rukavicích soupeře. Po třech směnách bylo o vítězi rozhodnuto. Přesto ještě neuplynul čas a tak jsme pokračovali. Hra se vyrovnala, dokonce jsme ve čtvrté směně čtyřikrát a v páté dvakrát doběhli, a jednu směnu jsme nedovolili soupeři ani skórovat, ale turnaj vyhrála zaslouženě ZŠ J. Noháče.

Pro příští turnaj už Noháči tee ball hrát nebudou a přejdou na softbal. I my vynecháme šesťáky a do týmu doplníme šikovné třeťáky z bee-ballu. Tím se úroveň týmů vyrovná a hráči si svá vítězství i porážky více užijí.

 

autor:        Kouč