Opava

11.05.2010 20:37

    První sezónní turnaj jsme odehráli v Opavě. Ze zamračené Lednice nás odjíždělo deset. Vezli jsme kadety - Jakuby Holobrádka, Davida Kružíka a rekonvalescenta a navrátilce Jirku Davida ( ve čtvrtek mu sundali sádru ze zápěstí, v pátek trochu potrénoval a v neděli jel hrát).  Cestou kolem Olomouce pršelo moc, v Opavě už jen trochu. Trvalo asi půl hodiny, než jsme našli hřiště, ale nakonec jsme přijeli včas a mohli jsme odpískat zpas Opavy a Havířova. ten vyhrála Opava 13 : 3.

    Musím se zastavit u družstva Opavy. Loňská sestava plná malých kluků je pryč. Na hřiště nastupuje odle potřeby 7 - 9 dospělců, z nichž 4 - 5  má výbornou (někteří nadprůměrnou) úrověň a ostatní jim slušně přizvukují. Určitě jejich plán dostat se za pár let do extraligy má reálné předpoklady uspět. Zejména,když začínají intenzivně pracovat s mládeží.

    Náš zápas s Havířovem byl velice pohledný pro diváky, vedení se přelévalo z jedné strany na druhou, my jsme nebyli schopni soupeři výrazněji odskočit, a tak přišlo to co mělo přijít, v dohrívce dal havířov o bod víc než my a zvítězil 7 : 6. Nemůžu říct, že bychom hráli špatně, ale nějak to nešlo. Od turnaje v Kostelci (začátek dubna), jsme nehráli a to se asi projevilo. Škoda, že jsme nemohli jet na Interpohár do Plzně....

    Zápas s Opavou byl od začátku jednoznačný. Na Mateřankův nadhoz jsme nabyli shopní reagovat, Opavané nás slušně pálili, a tak porážka 10 : 0 odpovídala skutečnosti.

    Závěrečné hodnocení:
 sestavě, v jaké jsme byli a v "tréninkovém" stavu asi nebylo v našich silách letošní Opavu ohrozit. S Havířovem jsme si pěkně zahráli, ale bez vítězství. Snad naši studenti rychle uzavřou ročníky a budou se moct zapojit do týmu. Mladí kluci se sice snažili, ale ještě nemají potřebné zkušenosti. I dál je budem do našich utkání nasazovat, ale jejich nezralost musí nahradit kvality ostatních. To nám tento víkend nefungovalo. Cěřím, že to bude v příštích týdnech lepší a lepší.

 

Kouč