Pardubice

13.10.2009 09:11

Sobota 3.10.2009

1.utkání Katalpa Ostrava – Bulldogs Lednice 12 : 7

Sestava: 1. Tejda Kubát / Jakub Učeň Holobrádek, 2. Marek Čerešna, 3. Michal Papír Papiernik, 4. Jakub Šebánek / Mirek Vybíhal, 5. Petr Zajíček, 6. Mirek Vybíhal / Jakub Šeba Šebánek, 7. Jakub Holobrádek / Tadeáš Kubát, 8. Adam Drťa Drtílek , 9. Vašek Skácel

1.zápas byl poznamenán značnou dávkou nervozity a nerozehranosti (Ostrava již měla za sebou zápas s Hladovými hrochy S.Ú.)

Začínáme v poli a od začátku se nám nedaří. Ostrava v první směně boduje třikrát, všechno po chybách pole. Krásným zákrokem se blýskl Adam Drtílek, který po dvoumetovém odpalu do zadního pole stačí přihodit na domácí metu k autování dotykem běžce dobíhajícím pro bod z druhé mety.

Ani na pálce se nám nedaří. Adam Drtílek je vyautován po odpalu na spojku a rychlém příhozu na 1.metu, Jakub Šebánek se dostává na 1.metu, ale je vyautován při krádeži druhé mety, Petr Zajíček získává 1.metu po chybě pole, ale jeho postup zastavil třetí - strike aut Mirka Vybíhala. Bez bodu.

Ve druhé směně již méně chybujeme v poli. Ostrava získává „jen“ dva body. Tejda zaznamenává první strike aut, další auty jsou chycený „kopec“ rychlý příhoz spojky (Šeba) na 1.metu (Papír)

Na pálce se Papír dostáva na 1.metu po chybě chytače, Učeň po odpalu na spojku ho posunuje na druhou metu a sám získává první. Po Tejdově odpalu je však vyautovaný Papír na třetí metě. Další pálkaři jsou auty – Marek Čerešna – aut chycený ze vzduchu a Vašek po rychlém příhozu z druhé mety na první – třetí aut. Opět bez bodu.

Ve třetí směně se nám podařila první čistá hra - další Tejdův strike out, chycený kopec – Drťa a aut dotykem na 2.metě Mirek.

Ve třetí směně začíná chybovat i Ostrava a my získáváme první body (Drtílek, Šebánek, Zajíček, Papírník). Holobrádek je vyautován při krádeži druhé mety, Mirek a Tejdy jsou strike aut. Stahujeme náskok na 5 : 4

Další směna se nám za to nevydařila vůbec -  Ostrava rozpaluje Tejdův nadhoz – 4 odpaly do zadního pole – na regulérním hřišti by odpaly pravděpodobně zadní polaři odchytali, takto – hráči Ostravy za odpaly do korun stromů získávají vždy dvě mety a postupně tak  tři body. Po změně nadhozu, trvá Učňovi chvíli než se dostane do tempa a Ostrava skóruje v této směně celkem sedmkrát.

V dohrávce „odchází“ Ostravě nadhoz a než se vystřídají na nadhozu další dva hráči podaří se nám stáhnout 3 body. Škoda, že se nám této situace nedaří lépe využít. Přestože ostravská nadhazovačka háže poměrně snadné míče podaří se jí zahrát dva strike auty po sobě – Šeba a Petr Zajíček. Třetí aut je Tejda po příhozu na první metu. 

2.zápas Bulldogs Lednice – Hladoví hroši Sezimovo Ústí  1 : 3

Sestava: stejná jako na konci 1.zápasu s Jakubem Holobrádkem na nadhozu, Mirkem na 2. metě a Šebou na spojce

Mnohem lepší zápas z naší strany. Soupeři jsme dovolili jen tři body (v 1. – 3. a 5.směně po jednom), je možné, že mám chybu v zápise – na stránkách ČSA je výsledek 1 : 4, ale to u zápasu s Ostravou je taky jiný výsledek a tam jsem na 100% přesvědčený, že to mám dobře…

Učeň zahrál 6 strike autů, za celou hru jsme vytvořili jen 2 chyby – Vašek v zadním poli a Učeň u příhozu na 1.metu, přesto jsou Hroši vždy o krůček rychlejší. Krásný zásah předvedl na spojce Šeba, když jediný slušný nadhoz soupeře mířící do zadního pole

Na pálce jsme nezaznamenali jediný odpal. Podle mne byl nadhazovač Hrochů druhým nejlepším v turnaji a kluci si na něm vylámali zuby. Jediný bod získal Papír po zásahu nadhozem a postupným kradením met po chybách pole. Soupeř zaznamenal 7 strike autů a další 4 snadné auty po odpalu na nadhoz či 2.metu. 

Neděle 4.10.2009

Ke všemu neštěstí (málo hráčů, poslední místo ve skupině…) se Tejda ráno probudil s úplně ztuhlou šíjí tak, že nemohl otočit hlavou do leva. O jeho možném nástupu na postu nadhazovače nemělo smysl ani uvažovat. Oba dnešní zápasy protrpěl v zadním poli a ani při hře na pálce mu to určitě nepřidalo na kvalitě. 

Skupina o umístění na 5. – 7.místě

3.zápas: Pasos Pardubice – Bulldogs Lednice 8 : 6

Sestava: stejná jako u zápasu s Hladovými hrochy (od té doby jsme ji neměnili)

Hru v obraně poznamenaly dvě chyby hned u prvních dvou pálkařů (špatné příhozy z nadhozu – Učeň, a domací mety – Mara na 1.metu – Papír), kterých soupeř dokonale využil k zisku tří bodů. Učeň byl na nadhozu mnohem více nejistý než při včerejším zápase s Hrochy ze S.Ú. – pouze 3 strike auty, za to 1 „bébečko“ a 4 pálkaři zasaženi nadhozem!

Hra na pálce skýtala stejný obraz jako včera. Přestože nadhozy měly kvalitu naší žákovské ligy, nedařilo se nám je odpálit ani za vnitřní pole. Soupeřův nadhazovač zaznamenal 4 strike outy a řadu snadných autů z vnitřního pole.

Nakonci jsme bohužel měli pocit, že rozhodčí vyhlásil dohrávku poslední směny před uplynutím časového limitu 70 minut. (Zápas začal v 8.30, my jsme končili 4.směnu hrou v poli, třemi rychlými auty určitě dříve než v 9.40). Škoda i pro samotné organizátory, protože jsme z toho měli blbý pocit. 

4.zápas:  Bulldogs Lednice – Hit Opava 6 : 7

Sestava: stejná jako u zápasu s Hladovými hrochy

Asi nejlepší vystoupení našich hráčů na turnaji. Soupeři uhráli po dvou bodech v 1. a 3.směně, většinou po chybách pole (pálkař zasažený nadhozem, volný postup, nechycený nadhoz, špatný příhoz). Největší škoda však byla, když jsme ve čtvrté směně na dva auty dovolili soupeři třikrát skórovat (2 volné postupy a jeden nechytatelný nadhoz). Bylo vidět, že Učňovi docházejí síly, ale Tejda byl indisponován a nechtěli jsme riskovat nástup dalšího nezahřátého nadhazovače – Šeby, zvlášť když Učeň zahrál dva strike auty. Směnu zakončil také strike autem.

Na pálce se opakovala historie předchozích zápasů. Nadhozy, jakých jsou schopné např. i ZŠ Klobouky, jsme nebyli schopni odpálit za vnitřní pole. První tři auty byly „svíčky“ do vnitřního pole. Teprve ve druhé směně se nám podařilo uhrát bod (Papír). Ve třetí směně stahujeme 3 body a vyrovnáváme na 4 : 4.

V poslední směně uhrál soupeř tři body a za tohoto stavu se nám nedaří skórovat. Bodují jenom Papír a Mirek. Učeň se odpalem dostává na druhou metu. Bohužel při dvou autech jde po něm na pálku Tejda se svým ztuhlým krkem a hned první nadhoz pálí k první metě. Za jiných okolností by to bal hezký sebeobětovaní odpal, ale takhle naše účinkování na turnaji končí. 

Závěrečné hodnocení:

Celkově mám z víkendu v Pardubicích dobrý pocit a myslím, že ani kluci nebyli za daných okolností (malý počet – nemožnost vystřídání, neúčast takových opor jako jsou David Kružík či Janek Garčic, Tejdova nedělní indispozice) ze svého vystoupení tam nějak zvlášť otrávení. Ve všech zápasech podali výkon na hranici svých možností a nemusí se za něj stydět.

Bylo vidět, že jim chybí jistota a zkušenosti ostatních týmů. Kdyby to bylo možné doporučoval bych příští rok jet na víc turnajů.

Ředitel pardubického turnaje, Horálek, se divil, že když ze 7 účastníků jsou 4 z Moravy! (Opava, Ostrava, Kunovice, Lednice), pro neuděláme nějaký turnaj na Moravě?

Největší naší slabinou byla pálka a měli bychom se na ni v zimní přípravě zaměřit.

 

Vlastimil Pajda Kubát