Play - off

22.09.2009 20:52

     Vše o paly – off včetně zhodnocení sezóny napíšu v jednom článku. Náš ligový cíl je probojovat se do kvalifikace o druhou ligu a tam uspět co nejlépe. V podstatě jde o to, skončit v lize nejhůře na druhém místě a v Kostelci podat co nejlepší výkon. Abychom splnili první část, museli jsme porazit Sever Brno. Druhá číst nás čeká 2. – 4. 10.

Bulldogs Lednice – Sever Brno

    V neděli 20. 9. v 9,00 nastupujeme k zápasu, o jehož výsledku nepochybujeme. Jediná přijatelná věc pro nás je vítězství. Sever Brno, pro nás vždy příjemný soupeř, se ale na tento zápas velmi dobře připravil a nechtěl dát svoji kůži lacino. V našich řadách zařádila horečka, a tak jsme neměli žádného zkušeného hráče na druhou metu. Nastoupil na ni Happy, který hrával většinou zadní pole, první metu nebo catchera. Nevyhnul se tím pádem chybám (v obou zápasech), přesto ale můžu říct, že to zvládl dobře – škoda jen jeho zranění v zápase s Kunovicemi. Dále se do ligové formy vracel po doléčení výronu kotníku Mara, taky se to na jeho výkonu projevilo, přesto si myslím, že se dobře chytil a na kvalifikaci bude připravený v plné síle.

    Jsme domácí, a tak začínáme v poli. Mara na nadhozu, dává 3 BB, 1 SO a Brno stahuje díky dobré pálce 4 body. My vyzníváme naprázdno. Je to první směna, proto si neděláme těžkou hlavu a jdeme do druhé. Mara háže podobně jako v první, Brno přidává dva body. My se chytneme jedním drápkem a já začínám přemýšlet o změně nadhozu a „srovnání“ pálkařů. V průběhu třetí směny nastupuje na prkno Šmoulinka a soupeřův tlak na pálce, na dvě směny, povoluje. My zabereme a během následujících dvou směn přidáme 7 bodů. Po čtvrté směně je skóre 6 : 8 pro nás. V páté směně povoluje naše obrana a vyrobí 3 chyby, Brno to potrestá třemi body, my neodpovíme, a tak je skóre o jeden bod ve prospěch Brna. V úvodu šesté směny Sever o bod zvýší náskok. To nás vyburcuje a zatlačíme na pálce. Happy obsazuje po chybě Brna 2. metu a po Pinďově odpalu dobíhá na domácí. Rozdíl je už jen o bod. Když Silnic zaznamená svůj první dnešní dvoubodový homerun, jdeme do jednobodového vedení. Šmoulinka pálí dvoumeťák, krade trojku a Kouč ho stahuje odpalem na 7 domů. Vedeme o dva body a strategie do sedmé směny je jasná – nepovolit Brnu ani jeden bod.  To se podaří – v pořadí SO, aut na první metě a luft na 7. Vítězíme o dva body a jsme ve finále!!! 

Toucans Havířov – Snalis Kunovice

    O vítězství Kunovic nikdo nepochyboval, Tukani sice nedali svou kůži lacino, ale nakonec prohráli a šli bojovat se Severem o třetí příčku. 

Sever Brno – Toucans Havířov

    Neskutečně dlouhý zápas. Hrálo se snad 3 hodiny. Nakonec vítězí Sever Brno.

Snails Kunovice – Bulldogs Lednice

    Po 5. hodině nastupujeme k finálovému zápasu celé ligy. Kdo by čekal rychlý konec, hodně by se spletl. Ani jeden ze soupeřů se nechtěl vzdát a vypadalo to jako na střelnici. Skóre se přelévalo od jednoho ke druhému. Určitě se na takovém průběhu zápasu podepsalo dlouhé čekání a s tím spojená únava. Nakonec jsme se dohodli, že budeme hrát pouze na 6 směn. V dohrávce páté se tak setmělo, že si nedovedu představit tu šestou. No ale od začátku.

    Začínáme na pálce, ale první 3 pálkař jsou aut. Mara začíná na prkně a vydrží tam do čtvrté směny. Jeho výkon je mnohem lepší než s Brnem. Kunovice dvakrát bodují, a tak skóre není nijak hrozné a jdeme pálit. Ve druhé směně se navzájem přestřelujeme. A tuto směnu vyhráváme 7 : 6, přesto Kunovice vedou o 1 bod. Třetí směna je naše a my, také díky Šmoulinkově GRANDSLAMU, ji vyhráváme 6 : 1. Kunovice zaberou a autují hned tři pálkaře. Šmoulinka pomalu začíná na nadhozu odcházet, dává 2 x BB a soupeř čtyřikrát skóruje.  V posední, páté směně jsou naši první dva pálkaři aut, Pinďa odpalem na 8 obsazuje druhou metu a z té ho stahuje díky HR (druhý dvoubodový tento den) Silnic. Jdeme do vedení 15 : 13. Kunovice nastupují k dohrávce směny. Nikdo z nás nečeká, že to bude poslední směna Moravské softballové ligy letošního ročníku. Šmoulinka začíná 2 x BB, opak Šneci zabuší (trojmeťák a dvoumeťák) a po dalším BB se na nadhoz vrací Mara (ještě si hraju s myšlenkou, že by šel nadhazovat Snovik, ale jako catcher toho měl taky dost, tma se kvapem blížila a tak ji nechávám být). Bohužel Marek na tom není o moc líp než Standa, a tak si Šneci sbírají body jako na běžícím pásu. Když jich posbírají 12, finále končí. My po sedmé hodině dost zničení odcházíme ze hřiště a po krátkém zhodnocení a převlečení odjíždíme za tmy domů.

Zhodnocení Moravské softbalové ligy 2009

    Cíl – vybojovat si přímý postup do kvalifikace jsme splnili. Ligu jsme nevyhráli, ale myslím si, že jsme o dost lepší než v loňském roce a doufám, že to v Kostelci ukážeme. Hlavně, ať jsme všichni zdraví a můžeme v Kostelci nastoupit. Budeme-li bojovat jako tuto neděli, neměli bychom propadnout.

 

Kouč