Play Off

21.09.2010 21:06

 A máme tu závěr sezóny. Z původně plánovaného dvoudenního Play Off, je díky odhlášení Luhačovic a Kunovic pouze jednodenní záležitost.

    V 10,00 se utkal Havířov s Brnem o možnost vyzvat nás do semifinálového souboje. Úspěšnější byl Havířov, a tak ve 13,30 nastupujeme proti Tukanům. Do zápasu jsme šli s jednoznačným cílem - zvítězit. Na nadhozu Snovik, catcheruje Gajdoš a jde jim to dobře. Také ostatní hráči je v obraně podpoří a soupeř během pěti směn zaznamená pouze 1 doběh. Na pálce jsme dostatečně důrazní a v klidu během čtyř směn zapisujeme 11 bodů. Vítězíme rozdílem a hledíme vstříc Opavě v boji o první místo v MSL.

    Finále začíná v 15,45 – čekáme na něj přes hodinu. V klidu relaxujeme. Někteří jedou nakupovat, 30 minut před začátkem se rozcvičíme a jdeme na to! Jsme hosté, a tak začínáme na pálce – 3 pálkaři 3 auty! Opavští pálkaři čelí Standově nadhozu a domácí metu hlídá Snovik. V první směně Opava zaznamená 2 doběhy. Takže to na začátku vypadá celkem dobře. Ve druhé směně Snovik díky úspěšným krádežím doběhne až na domácí metu a zapíše tak náš první, ale bohužel jediný bod. Jinak pokud se nám podaří kontaktovat Mateřankův nadhoz, většinou odpal zpracuje vnitřní pole a autuje nás na první metě nebo ze vzduchu. Opava má ve své soupisce 3 – 4 silné pálkaře, zbytek je slabší. Pokud by se nám podařilo udržet ty lepší na uzdě a zbytek rychle vyřešit, mohl by to být zajímavý i celkem vyrovnaný zápas. K tomu je ale potřeba solidní, bezchybný nadhoz. Standa ale neměl svůj den a právě na slabší soupeřovi pálkaře si vybírá PB a BB, ti obsazují mety, na PB stahují body a nakonec Zdenek Mateřanka odpaluje čtyřbodový homerun. Tím vlastně rozhoduje zápas. My už nejsme schopni reagovat a v páté směně nastupuje na prkno Silnic, opět lepší pálkaři – obsazují mety a po stažení jednoho bodu ukončují zápas rozdílem 11 : 1. 

Hodnocení:

Zápas s Havířovem probíhal úplně v klidném tempu s jednoznačným průběhem. Vše pracovalo tak, jak mělo.

Finálový zápas s Opavou by byl zajímavý, kdyby … to už jsem ale popsal výše. Věřím, že se nám jednou začne dařit Zdeňka na prkně porážet, je to jen otázka času a tréninku.   

Jsme tedy letos, stejně jako loni, v Moravské softballové lize 2. Tím jsme si vybojovali postup do kvalifikace o 2. ligu, kam jdeme spolu s Opavou. Uvidíme v Kostelci. Nebude to lehké. Měli by tam být kromě nás a Opavy ještě silné celky Havlíčkova Brodu B, Spatra Praha B, Chomutova B, Sezimova Ústí sestupující z 2. ligy Univerzita Brno a ještě jeden celek z Prahy – takže žádná sranda to nebude!!! Ale bez boje se nevzdáme!!!

Kouč