Po letech jsme zase MISTŘI

12.06.2014 12:38

 

„Bonifác“ nás na Pastvisku v Břeclavi přivítal zataženou oblohou, chladem a studeným větrem. Naši školní softbalisté sem přijeli hrát finále školní ligy. Celkem se závěrečného turnaje zúčastnilo sedm školních týmů. Tři z naší – lednické základní skupiny a čtyři z břeclavské. Na ne moc rovném terénu byla přichystána dvě hřiště, na nichž se odehrálo celkem deset zápasů. Vítěz turnaje postoupí do krajského finále a odtud třeba i do republikového.

autor:            Kouč

Začínali jsme jako vítězové naší skupiny proti poslednímu týmu z břeclavské. Měl to být jednoznačný zápas, ale nakonec nebyl. První směna vyzněla jednoznačně pro nás. Soupeře jsme přehrávali ve všech činnostech. Toto vědomí způsobilo naše polevení v koncentraci a z toho pramenící chyby, které vedly až k vyrovnání skóre. Nakonec jsme ale povinné vítězství vybojovali.

Druhým – semifinálovým soupeřem nám byl celek z Klobouk, který nečekaně porazil hráče Gymnázia Břeclav. My jsme se ale plně zkoncentrovali a předvedli jsme zodpovědnou a bezchybnou hru. Ta nám přinesla jednoznačné vítězství a postup do finále.

Finálovým soupeřem nám podle očekávání byli hráči Slovácké. Tento soupeř již několik let opanovává pomyslný okresní softbalový trůn. Vyhráli jsme los a nastupujeme tak jako domácí do pole. Opět koncentrovaná obrana – první tři pálkaři, první tři auty. Na pálce excelujeme a vytváříme si náskok pěti bodů. Ve druhé směně se soupeři po našich chybách podaří dva body stáhnout, My, i s mým přispěním při vyautování Kevina, nebodujeme. Další směna a opět naše chyby, soupeř srovnává a my opět nic. Čas se krátí a vypadá to na poslední směnu. Slovácká má na pálce konec lineupu. Pokud je vyautujeme, máme reálnou šanci v dohrávce zápas vyhrát. To se nám podaří. Teď jen vydržet na pálce 7 minut a dát alespoň jeden bod.  Jsou to nervy, ale nakonec to tak tak vyšlo. Dali jsme vítězný bod a při zahrání třetího autu uplynul i čas.

Jsem tedy okresními přeborníky, postupujeme na kraj do Blanska a myslím, že zaslouženě. Snad se nám tam povede podobně a podíváme se i do Prahy na republikové finále.