Propršená neděle nás potrápila, dvě vítězství ale máme

12.06.2014 12:22

            Na neděli 11. května připadla pro náš tým druhá porce zápasů Moravské ligy mužů. Poprvé v letošní sezóně mělo dojít k promíchání starších hráčů a kadetů. Podle rozpisu plánované zápasy v Brně byly přesunuty do Lednice. Soupeři a časový harmonogram dne zůstal stejný – pálky zkřížili týmy z Lednice, Brna (Sever B) a Otrokovic.

autor:            Pinďa

            První utkání dne zahájil domácí tým Brna proti Buldokům. Lednický sběr bodů měl začít pálkou v první směně, ale očekávaný nápor se zasekl na jednom bodu a dvou běžcích ve skórovací pozici. Na buldočím nadhozu nastoupil po dlouhé době Tejda (poslední utkání před 2 lety v Interpoháru kdy zaskočil Mistrál) s catcherem Luďkem. Tejdovi se start na prkně povedl lépe než naše pálka – Brno bez doběhu. Druhá směna měla bodově stejný průběh, třetí dokonce žádný bod nepřinesla. Ve čtvrté přispěl do banku svým druhým doběhem Tejda a před dohrávkou směny jsme drželi hubené vedení 3:0. To Sever motivovalo a opřel se do útoku. Za deště nasázel 6 bodů a donutil buldoky ke střídání nadhozu – na prkno se postavil Standa. Bylo jasné, že k vítězství bude potřeba probuzení buldočí pálky. Motivace byla, výsledek žádný, další bezzubý útok. Odpočatý Standa na nadhozu nepřipustil rozhodnutí zápasu, vrátil nás velmi rychle do posledního útoku a konečně se povedlo potrápit soupeřovu obranu. Dotlačili jsme 4 body, nadhoz byl v tempu a již nepřipustil otočení zápasu. Utrpěli jsme výhru 7:6.

            O něco silnějším oříškem měly být Otrokovice. Opět jako hosté jsme začali útokem. Příjemnou změnou byl stav našeho bodového konta po dvou směnách – sympatická osmička. Standa s Čerym drželi pálkařské akcie Zlína poměrně nízko. V páté směně jsme zařádili v útoku a našich 6 doběhů znamenalo průběžné vedení před dohrávkou 15:5. Vymazání otrokovické pálky by znamenalo ukončení zápasu, což by se v rozmáhajícím dešti velmi hodilo. Jak to ale bývá, ne vše se daří, podle představ, Jiskra přidala 3 body. Hrála se tedy 6. směna. Všichni naši pálkaři mířili na soupeřovi polaře a opět jsme mokli v obraně. To už počasí vyloženě nepřálo softballu a vypadalo to, že nejdůležitějším člověkem na hřišti je vysoušeč míčků. Výsledek se ještě pohnul a to na konečných 15:10.

            Za mužský tým nastoupili poprvé v této sezóně Luděk, Hody a Čery (všichni kadeti). Přítomnost Ríši a Tejdy také přispěla ke snížení věkového průměru týmu. Kromě Hodyho, který evidentně neměl svůj den, se mladší polovině týmu dnešní vystoupení velmi povedlo. Hráči byli postaveni na „své“ pozice v poli, kde se dobře orientují a na pálce předvedli několik hezkých hitů. Pěkně se sleduje jejich pohyb po metách, kde jde vidět směs zdravé agresivity a zkušeností.