První jasná vítězství v Moravské lize

14.04.2014 12:49

Publikováno 14. 4. -

Moravská softbalová liga mužů nám v letošním roce má sloužit především k rozehrání a zapracování starších kadetů do mužského softbalového prostředí. První ligový den byl ale výjimkou. Kadeti hráli kvalifikaci, tak jsme nastoupili pouze v mužské sestavě.

autor:            Kouč

            První soupeřem nám byl čím dál více „spřátelenější“ SK Sever Brno A. Očekávali jsme zajímavý souboj, ten se ale nedostavil. Majkl na prkně toho soupeři moc nedovolil a my jsme se naopak v útoku nijak „nežinýrovali“. Po klidném a soustředěném výkonu, bez zbytečných chyb, jsme ukončili po 1 hodině a 5 minutách utkání rozdílem 15 : 0.

            Ve druhém utkání hracího dne se Sever střetl s nováčkem soutěže družstvem SK Gymnázium Český Těšín. Jsou to odrostlí loňští kadeti (loni hráli 3. ligu kadetů). Je jasné, že jim chybí řada zkušeností, a tak si zřejmě prvních několik utkání protrpí v porážkách. Záleží jen na nich jak rychle a jak moc se z nich dokáží poučit a kdy zaznamenají první vítězství. Je to nezapomenutelný pocit – Pezinok a zápas se Zlínem. No ale zpět k utkání. Po vyrovnaném začátku se nakonec brněnští pálkaři prosazují, těšínští polaři chybují a konečný výsledek je 20 : 4 pro Brno.

            Bylo tedy jasné, že náš zápas s Těšínem bude o tom, po jaké směně se bude končit. No ale předpoklad je jedna věc a realita druhá. Jako domácí začínáme v poli. Zde ale Gajdoš z mě nepochopitelných důvodů nechytá míče po zemi, a ty, co mu letí do rukavice, upouští. Když k tomu přidáte ještě chyby polařů – upuštěné míče, nesebrané míče ze země, tak vám vyjdou čtyři doběhy soupeře. Na pálce se prosazujeme a dobíháme jedenáctkrát. Ve druhé směně se naše obrana zlepší, a proto soupeř neboduje, my přidáme 8 bodů. Ve třetí a poslední směně opět polevuje koncentrace našich polařů, toho soupeř využije a zvýší svůj bodový příděl na šest bodů. K dohrávce se už nenastupuje, Je jasné, že dva rozdílové body bychom zaznamenali rychle, a proto kouč Těšína ukončuje utkání za stavu 19 : 6 pro Lednici.

Závěrečné hodnocení:

Snad jenom – je potřeba se koncentrovat i na slabší soupeře. Už se nám několikrát stalo, že jsme díky nekoncentrovanosti prohráli zápas, který se prohrát neměl. Takže těch šešt těšínských bodů nechť je pro nás varováním.