První kolo Moravské ligy kadetů a první stříbro

20.01.2014 17:38

Kadeti z Lednice, Břeclavi, Kunovic a Ostravy zkřížili své pálky v lednické hale. Turnaj začali v 9,00 ledničtí proti břeclavským, jak si vedli, si přečtěte dále.

autor:         Kouč

FOTOGALERIE

9,00  Lednice – Břeclav

Tito soupeři změřili své síly naposledy na Vánočním turnaji koncem roku 2013, tam byla po tuhém boji úspěšnější Lednice. Břeclavští tak měli co oplácet. Lednice byla domácí, a tak Břeclav útočila a úspěšně, po dvou chybách dva stažené body. Lednice kontruje jedním. Druhá směna bez bodu, ale ve třetí Břeclav opět dvakrát skóruje, tentokráte bez odezvy. Tak také končí celý zápas. I když to tak nevypadá, zápas nebyl úplně jednoznačný. To, že Břeclav vyhrála, způsobily naše chyby – celkem 6 – po nichž soupeř skóroval. Pokud se jich příště vyvarujeme, může být výsledek jiný.

10,00 Kunovice Ostrava

Zde snad jen výsledek 9 : 17

11,00 Ostrava – Lednice

Naše vítězství 8 : 4 bylo dáno především slabou kvalitou ostravského nadhazovače. Zřejmý začátečník dal díky nepřesným nadhozům našim pálkařům 12 met zdarma. Pak byl střídán a hra se vyrovnala. Za nás na prkně startoval Filip a po jedné a půl směně ho vy střídal Dominik. Jeho první soutěžní start na prkně byl trochu rozpačitý, ale jeho chvíle ještě měla přijít. Zápas do vítězného konce pak v poslední směně doházel opěr Filip. Musím vyzdvihnout naši hru v útoku. V průběhu zápasu se nám podařilo několik výborných rozeher, v nichž soupeř chyboval, a my bodovali.

12,00 Břeclav – Ostrava

Úplný kolaps ostravského nadhozu, zápas za Ostravu dohazoval jeden hráč Břeclavi. Výsledek 16 : 0 tomu také odpovídal.

13,00 Kunovice – Břeclav

Mladý (malý) tým Kunovic nebyl schopen rozjeté Břeclavi odolat. První body si kunovičtí zapsali až po 20 - ti břeclavských. Konečný výsledek byl 6 : 20

14,00 Lednice – Kunovice

Do tohoto zápasu jsme nastupovali asi s nejslabší sestavou. Nicméně to neznamenalo, že bychom nechtěli vyhrát. První směnu odházel Filip a vyhráli jsme ji 3 : 0. Pak šel na prkno Dominik a nastala jeho chvíle. Ve dvou směnách po sobě – 3 pálkaři, 3 auty. Podobně se ale vedlo také kunovským. Čtvrtá směna ale už skóre měnila, 2 body pro Kunovice a 3 body pro Lednici. Poté kunovští odsadili všechny mety, my nasazujeme Filipa, ale dalším dvěma bodům zabránit nedokázal. My odpovídáme stejně. V poslední směně Kunovice bod a bez dohrávky vítězíme 8 : 5.

Hodnocení Kouče:

"Celkově musím hodnotit konečné druhé místo jako zasloužené. Všech 14 lednických Buldoků se o ně zasloužilo, ale diplom si odnesl Dominik. První turnaj, první starty na nadhozu a paráda. Měli jsme dva solidní nadhazovače, dobrý pohyb po metách – i když někteří by na tom ještě měli zapracovat a i pálka celkem šla. Je vidět, že kdo trénuje, ten se zlepšuje. Škoda  jen těch chyb v prvním zápase."