První turnaj 3. ligy mužů je za námi...

12.06.2014 12:22

 

            Na neděli 27. dubna připadl start premiérové soutěže pod hlavičkou ČSA a to 3. ligy mužů. Tato soutěž, podobně jako Interpoháry, je hrána formou několika turnajů. Na rozdíl do již zaběhlého a oblíbeného systému, kde je možno hráčsky vypomoci týmům, které dojely s menším počtem členů než softball vyžaduje, je 3. liga z pohledu pravidel klasickou ligovou soutěží. Vyžaduje přihlášení týmu do soutěže, nahlášení hráčské soupisky, dodržení jednotného týmového dresu atp. Odměnou pro celkového vítěze je právo postupu do druhé ligy. Na první turnaj do Havlíčkova Brodu se přihlásily 4 týmy z celkových pěti nahlášených v soutěži.

autor:            Jan Pinkava

            Prvním soupeřem bulldočí smečky bylo béčko Mostu. I přes to, že skóre bylo otevřeno hned v první směně, kdy se týmy oťukávaly, zápas provázela ospalá atmosféra. Notně k tomu přispíval cíleně pomalý nadhoz Mostu, s kterým jsme měli až nečekané problémy. Do poslední směny jsme se dopracovali se skóre 4:1. Zde jsme se konečně pálkařsky chytili, přidali 6 doběhů a stačilo uhrát 3 auty. Co se povedlo v útoku, dařilo se mařit sérií zbytečných přehozů a soupeř ještě skorigoval stav na konečných 10:5.

            Druhé utkání následovalo hned po úpravě hřiště. Soupeřem byl tým z Ledenic.  Zde se už vytratila ospalá atmosféra, protože soupeř nastoupil s cílem vyhrát a za ním si tvrdě šel. Nám se nedařilo chytit se na pálce, soupeř nějaký odpal předvedl a výsledkem byla prohra 0:5.   

Třetí a poslední utkání turnaje jsme absolvovali po dvouzápasové pauze proti domácímu béčku Hrochů. Zde, jako v předchozím utkání, se projevila hladovost soupeře. Nám se opět nedařila pálka a až do dohrávky poslední směny byla na bulldočím kontě malá jednička. Hroši na to šli bez ostychu. Hned od první směny posílali pozdravy zadopolařům, bohužel rychle, přímo a neadresně –  samý line drive na území nikoho. To mělo za následek rychle narůstající skóre a hned bylo jasné, kdo je tady pánem. Do dohrávky zápasu jsme si nesli naloženo šestnáct kousků. Alespoň poslední půlsměnou jsme si spravili chuť, protože stejně jako v prvním zápase jsme se pálkařsky chytli a dotalačili 7 bodů, tedy korekce na prohru 8:16.

            Největší rozdíly (nedostaky) v porovnání se soupeři? Fyzická kondice, natrénovanost především na pálce.

            Jasně bylo vidět, že běžci jsou mnohem rychlejší. Na zhruba stejně povedený odpal k plotu byli mladí hráči soupeře schopni oběhnout všechny mety a nezadýchat se. Náš pálkař skončil udýchaný na 3. metě. Obrovský rozdíl na pálce. Nadhozy, které soupeř běžně posílá tvrdými odpaly do zadního pole, my buď vůbec nepálíme, posíláme do vnitřního pole nebo pálíme na trávu jako kopce - snadná kořist pro soupeřovi zadopolaře.

            Proto doufám, že tento turnaj, který ukázal pěkný softball a zároveň zcela jasně naše největší chyby nám bude dobrou motivací ke tréninkům a budoucímu zlepšování. Letos máme ještě 4 možnosti uhrát lepší než 3. místo.