Rozběhly se letošní školní ligy

12.06.2014 12:37

 

Konec října se nese ve znamení začátku školních lig letošního školního roku. V naší oblasti je do softbalové ligy přihlášeno celkem 8 škol – ZŠ Lednice, ZŠ Břeclav Slovácká, Charvátská a Stará, Gymnázium Břeclav, ZŠ Šitbořice, ZŠ Dolní Dunajovice a ZŠ Klobouky. Z tohoto důvodu se liga rozdělila na dvě skupiny, které se v dubnu, po odehrání 4 turnajů, vzájemně prolnou na závěrečném turnaji. Vítěz tohoto turnaje postoupí do krajského kola a odtud do republikového.

autor:        Kouč

1. kolo – Břeclav

Zde se střetly všechny břeclavské školy. Jak se ukázalo, a možná se to dalo i čekat, Slovácká a gymnázium jednoznačně dominovaly, zatímco Charvátská a Stará výkonově nestačily.

1. kolo – Lednice

Zde se utkal zbytek škol. Celý turnaj celkem v pohodě vyhrála Lednice (celkové skóre 23 : 7), druhé místo obsadily Šitbořice – které vítěze nejvíce „potrápily“. Na všech školách bylo vidět, že týmy vznikají a zapracovávají nové hráče. V dalších turnajích budou výkony jistě kvalitnější.

Závěr z prvního kola je ten, že asi vznikne (alespoň na halovou část) 1. a 2. liga – do první postoupí Slovácká, Lednice, Šitbořice a Gymnázium. Zde budou výkony vyrovnanější a tedy i zajímavější zápasy. Ve 2. pak budou ostatní školy, ty mají také podobnou výkonnost, a proto si určitě lépe zahrají. Ve druhé lize se bude bojovat o dvě postupová místa na závěrečný turnaj a tím pádem také o možnost vyhrát celou školní ligu. Ale uvidíme co čas a rozhovory přinesou. Druhé kolo je plánováno na prosinec.

 

V listopadu se odehraje 1. koloT-ballové ligy – zde budou břeclavské školy a Lednice. Také se pomalu rozjede Beeballová liga – Lednice, Hlohovec a Rakvice. Takže každý měsíc se dá očekávat nějaké soft – tee - bee - ballová akce.