Rychlý rozhovor se třemi účastníky kvalifikace

16.04.2013 13:22

 

Publikováno 16.4. - 

Po úspěchu našich kadetů v kvalifikaci o extraligu jsme zveřejnili report o celém víkendovém turnaji. Nyní přinášíme rozhovor se třemi hráči úspěšného týmu. Kouč si je odchytil hned v pondělí ve škole: "Z důvodu rychlosti jsem se dotázal během dopoledne tří lednických kadetů na pocity z Kostelce. Odpovídali Ríša Vavřík (15 let), Josef Knézlík (14 let) a Filip Dovrtěl (12 let)."

 

  1. Co říkáš na výsledek?

Ríša:    Je to super protože jsme nečekali, že Ledenice porazíme.

Jožka:  Výsledek je skvělý, tak jaký jiný může být, když jsme v extralize. Také je to vylepšeno tím, že jsme porazili tým, který byl určitě favoritem (Ledenice).

Filip:    Jsem spokojený, ale mohlo to být i lepší. Například v prvním zápase jsme srovnali na 2 : 2 a nakonec jsme prohráli. To ale nevadilo aspoň jsme byli připraveni na další zápasy.

 

  1. Jaká byla cesta k postupu?

Ríša: Nebyla ani lehká, ani těžká. Zápas proti Joudrs byl relativně lehký, i když se výsledek nakonec celkem pokazil.

Jožka:  Cesta k postupu se nazačátku docela zkomplikovala, protože jsme prohráli se Spectrem Praha. Důvod neúspěchu byla určitě špatná pálka našeho týmu. Tuto porážku jsme ale hodili za hlavu protože nás dost uklidňovali naši skvělí coachové. Potom jsme nastoupili na zápas proti Joudrs Praha, který jsme jednoznačně vyhráli. Byl to skvělý pálkařský „trénink“ kterým jsme se naladili na dalšího soupeře ZŠ Jana Wericha Praha. Tento zápas byl nohem těsnější než zápas s Joudrs, ale díky skvělému nadhozu a dobré pálce jsme ho vyhráli 7 : 4. Druhý den jsme měli na programu zápas s velmi silným soupeřem Ledenicemi. Přes všechny různé taktické varianty koučové nakonec vybrali tu nejlepší, dali silného nadhazovače na prkno a k tomu se přidala skvělá pálka a z toho vyplynula nečekaná výhra 11 : 3 a postup do EXTRALIGY

Filip:    Cesta k postupu byla dost úspěšná Druhý a třetí zápas jsme vyhráli a i proti Žralokům z Ledenic jsme vyhráli a postoupili. Bylo fajn, že jsme postup vybojovali hned tak brzo, aspoň jsme se dostali dřív domů.

 

  1. Jaká byla atmosféra v týmu?

Ríša:    Atmosféra byla skvělá, všichni kluci v týmu jsou super. Jenom jeden brebta nás občas štval J

Jožka:  Atmosféra byla skvělá, jako bychom byli jedna škola a spolu chodili do třídy. Samozřejmě, že nějaké žertíky proběhly, ale když se hrál zápas, semkli jsme se dohromady a hráli opravdu jako jeden tým.

Filip:    Atmosféra byla velmi dobrá, někdy jsme si něco vyčítali ale jinak nic.

  1. Jak jste oslavili postup?

Ríša:    Moc jsme to neslavili. Šli jsme si do obchodu koupit jídlo do vlaku a potom jsme se dívali, jak hrají Ledenice.

Jožka:  Nějaká oslava ani nebyla, po zápase jsme se vyfotili, zašli do obchodu, abychom měli ve vlaku něco na jídlo, a po návratu jsme se šli dívat jak hrají ostatní týmy, konkrétně Ledenice, které hráli o poslední volné místo v Extralize.

Filip:    Postup jsme oslavili tak, že jsme šli do obchoďáku.

 

Některé odpovědi jsem mírně upravil jak z gramatického, tak ze stylistického hlediska.

 

Ještě bych chtěl poděkovat Pajdovi a Pinďovi, bez jejich skvělé koučovské práce by určitě úspěch nebyl takový.

 

Za 14 dní nás čeká kvalifikace o extraligu žáků, čeká Duhovku, ale vzhledem k prolnutí mládeže jak v pozici kadetů, tak žáků se dá mluvit o nás. Tak doufejme, že si Filip zopakuje radostný nákup po úspěšné kvalifikaci i mezi žáky.

 

autor:        Kouč