Sedlčany - Sezimovo Ústí

28.05.2012 17:19

    Původně jsem chtěl psát článek s pomocí zápisů, pak jsem si to ale rozmyslel a napíši to, co si pamatuju. To hlavní tam určitě bude a nebudu čtenáře zdržovat moc velkými podrobnostmi.

    Pře samotným zahákením turnaje se asi třikrát změnil rozpis a sním i místo našeho sobotního startu, také místo noclehu. No byl to docela porod, který se ale nakonec vhodně pro nás vyřešil. systém byl také zajímavý. 10 týmů bylo rozděelno do 3 skupin. Jedna čtyřčlená hrála v Sedlčanech. 1. a 2. zeskupiny v nich a neděli zústal a 3. a 4. odjížděl dhrát do Sezimáče. Další dvě tříčlené skupiny hráli v Sezimáči. 3. ze skupiny dohrál v Sezimáči a ostatní jeli na neděli do Sedlčan. Vítězové ze všech skupin hráli o 1. - 3. místo, druzí ze kupin o 4. - 6. místo a ti ostatníé o 7. - 10. místo.

    Náš cíl bylo hlavně se sehrát před ligou, secvičit vnitřní a vnější pole a dostat se do zápasového tempa. Celkový výsledek nebyl náš prvořadý cíl.

Sobota:

Opava - Lednice

    První zápas po více jak měsíční pauze. Opava měla za sebou porážku 0 : 7 od Mistrálu, a tak chtěla vyhrát a zajistit si tak 2. místo ve skupině a neděli v Sedlčanech. To se jí povedlo, porazili nás 7 : 4. Zápas byl z mého pohledu docela v pořádku. Místy jsme se na hřišti hledali ale mateřankovi nadhozy jsme celkem kontaktovali, a tak i přes porážku byla v týmu pohoda. Za nás házel parádně Marek. tento výsledek dával Opavě naděli, že sobotu odehrají h sedlčanech. Pokud bychom Mistrál porazili, tak by vzniklo kolečko a pak by rozhodovali body proti. Opava jich měla 11, nám dali 7, tak Mistrálu jme z pohladu Opavy mohli porazit ale museli jsme od Mistrálu dostat nejméně 4 body. 

Lednice - Mistrál

    Nastupujeme k zápasu s Tejdou na nadhozu - aby si Mara odpočinul, protože pokud budeme 3. ve skupině, hned hrajeme zápas se třetím ze druhé skupiny. Opava raději čeká - co kdyby. první Mistrálovský pálkař je BB, Paloš loví pomalu míč u backstopu, a běžce na 1. metě si nevšímá, tan pomalu z mety vychází směrem ke 2., Paloš zase nic, tak běží, Paloš přihatuje a máme 1. aut. Takto začíná z našeho pohledu velice zajímavý zápas. S Tejdovýi nadhozy si soupeři nemohou poradit, když se dostanou na mety, pak je autujeme. Ve druhé směně zapisují bod, ale my na něj odpovídáme dvěma. Třetí směnu vyřešil Silnic hrající na sedmičce. První aut  - luft do rukavice, druhý aut - luft do rukavice a hned nádherný příhoz na druhou metu, kam se nestihl vrátit běžec a tím pádem 3. aut. Dohrávku 3. směny díky Silnicově Honerunu - sice nízký, ale já mu ho uznal, přidáváme další dva body, vedeme 4 : 1 a Opavě tuhnou rysy. Čtvrtá směna po dvou autech a krásném jamajkově propalu vnitřínho pole přinese k radosti opaváků mistrálu další 2 body. Střídáme tejdu a zápas dohazuje Marek. vyrobí díky SO třetí aut a jdeme pálit. Tejda aut, Pinďa odpal za vnitřní a e na 1. metě, druhou krade po PB, Kouč pálí na 4 a je po výborném Čéčově zákroku a příhozu aut. Pinďa je ale na 3. metě. Domácí si ukradne po nějakém PB a opět vedeme o 2 body. Opava z toho pomalu šílí a to je ještě čeká jedna směna. Mistrálu se podaří obsadit dvě mety, pak následuje SO a pak nádherně zahraný aut mezi metami kdy jsme vytáhli bežce mazi mety a autovali je dotykem. Poslední aut si už ani nepamatuju, ale vyhráváme 5 : 3 a tí pádem jsme druzí a jedeme do Sezimáče.

Neděle

Lednice - Fuleros

    Začínáme 8,30. To znamená budíček v 7,00. My jsme vstali, Fuleros ale ne!!! S asi půlhodinovým zpožděním proti nám stojí 4 hráči Fuleros,  kluk z rafdotína a zbytek je myslím z Chomutova. Do 3. směny je zápas vyrovnaný, sice rohráváme o bod 6 : 5, ale nadhoz kontaktujeme a Tejda to taky zvládá v pohodě. Pak ale přijde čtvrtá směna, na nás jako kdyby padla deka, stojíme, nehýbeme se a soupeř pálí a běhá aq běhá a běhá, po 7 budech už si je napíšu, střádáme nadhoz a nějak se nám podaří zahrát auty. Jdeme pálit a ale taky nic moc, tak prohráváme 18 : 5. jsem z toho skleslí a máme jeden zápas pauzu.

Sedlčany - Lednice

    Nastupujeme s tím že si chceme zápas užít, že je nám jedno jestli vyrajeme nebo ne, hlavně si chceme odzkoušet situace pro autování a prosadit se na pálce. Pálka se nám opravdu daří. Během tří směn soupeř vystřídal 4 nadhazovače. pegas zaznamenal celkem 8 bodůa to hlavně po našich chybách - přehozech, nechycených odpalech, nepovedených autovacích příhozech. A teď my na pálce - první směna - nDva pálkaři - dva auty, pak paloš Bb, Silnic HR mara po WP na 1- metě a pak upostupně ukradl a ž domácí = 3 body. 2. směna první dva pálkaři - 2 auty, pak BB, chyby polař§ a naše odpaly = dalších 5 bodů. pak tom přijde - 7 pálkařů sse dostává do pole, až 8. v pořadí je aut. Silnic si dává 3. HR - trojbodový. Pak další dva pálkaři = 2 body a následuje 2. aut. Následují 4 BB = 3 body, odpal na 8 a 3. aut. Konečný účet tedy je 20 : 8 pro nás.

Hodnocení kouče

    Paráda, jsem moc spokojený. Snad jediná směny v nedělním zápase byla nepovedená, jinak paráda. Všechno jsme si vyzkoušeli, Marek i Silnic do týmu krásně zapadli a byla by škoda, kdyby svoje softbalové umění neukazovali i nadále. Jo a ještě jedno negativum - večeře - příště jdeme jinam,i k dyž nevím kam, ale snad kluci při svých toulkách nočními sedčanami něco našli.