Sedlčany

19.07.2010 19:26

 

První prázdninový víkend byl pro nás ve znamení interpohárového turnaje v Sedlčanech. Do Sedlčan odjelo celkem 15 buldoků, z toho 13 hráčů, jedna fotografka a jeden „invalidni“ asistent trenéra a současně i metový rozhodčí.

První zápas proti domácí Sedlčanům jsme rozehráli ve 12,30 za asi 30° vedra. Nesl se ve zamení našich předchozích výkonů. Výborná obrana, agresivní hra mezi metami nutící soupeře chybovat a slušná pálka znamenala jednoznačné buldočí vítězství 11 : 2.

Druhý zápas jsme hráli od 16,00 proti Chomutovu B. Jsme domácí, a tak začínáme na pálce. Zapisujeme si jeden bod a jdeme bránit. Náš výkon připomínal buldočí obranu před čtyřmi sezónami, chyba na chybě, až po 12 chomutovských bodech zapisujeme první aut, pak už to šlo a skóre první směny se uzavírá na nelichotivém stavu 13 : 1 pro Chomutov. Ve druhé směně se náš výkon lepší, konečný stav zápasu je 3 : 18 v náš neprospěch. Jdeme se ubytovat, vysprchovat, povečeřet a vyspat. Na internátu jsme zahráli ještě jeden softbalový zápas – Kouč a Lucka proti Snovikovi, Papírovi, Pinčovi a Delonovi. Pochopitelně zvítězila zkušenost a krása.

Je tu stejně vypečená neděle a další zápasy, začínáme proti Spektru. První směnu vyhráváme 2 : 0, náš výkon je mnohem lepší než proti Chomutovu, ale pořád to není to pravé. Druhou prohráváme 4 : 1, třetí 4 : 0 a zápas končí za stavu 8 : 3 pro pražáky.

Čeká nás poslední zápas základní části, díky vývoji turnaje máme možnost při vítězství nad Sezimovým Ústím o čtyři body postoupit do finále proti Chomutovu. To je také náš cíl. Náš výkon je dobrý, soustředěný a skoro bez chyb. Na postup ale nestačí. Vítězíme

4 : 3 a obsazujeme celkové třetí místo.

 

Celkové hodnocení:

            Konečný výsledek je dobrý. Průběh turnaje, zejména první směna s Chomutovem, už tak dobrý není. Nedovedu si vysvětlit to selhání, nebyl snad nikdo, kdo by neudělal chybu. Myslím si, že jsme něco takového ještě nezažili. Ale i špatné věci nás mohou posunout dopředu. Určitě nám turnaj ukázal naše rezervy a problémy v naší hře. Zatím vše zpracovávám a v průběhu srpna na trénincích buldoky se svými závěry seznámím.