Sezimovo Ústí

12.10.2011 11:42

    Na počátku října vyjela osmičlenná skupina reprezentantů našeho týmu, pevátý nás čekal na místě, na poslední letošní softbalový turnaj do Sezimova Ústí. Naším cílem bylo dobře si zahrát a umístit se co nejvýše mezi šesti účastníky turnaje. Na první čtyři zápasy jsme "nakoupili" posilu z místních Hladových Hrochů, tak jsme si vytvořili prostor pro střídání. Je pravda, že tuto možnost využil jen kouč a Martin, ale pokud by chtěl kdokoli jiný, pak měl příležitost. Počasí nám "přálo" teplota kolem 5 - 8°C, sem tammírný déšť - paráda. Díky ranímu dešti se zápasy urátili na 60 min a dohrávku.

   Pravidla o nasazování týmů podle tabulky nám za sobotní soupeře předurčila celkové vítěze Interpoháru - Chomutov B a Ledenice A - úspěšné účastníky 2. ligy. V případě, že bychom oba zápasy prohráli, pak by v zápětí následoval třetí sobotní zápas s druhým ve skupině A (Mistrál, Sezimáč a Č. Budějovice). Vítěz tohoto utkání pak měl právo vyzvat vítěze skupiny B o postup do finále a poražený pak bojoval o 3. místo.

    Ale popořádku. Cesta v pohodě, dokonce jsme cestou naložili i Standu a po mírném koučově bloudění a rychlé Silnicově nápravě, jsme dostatečně včas dorazili ke hřišti. Hřiště je pěkné, nově vybudované, protože pršelo, tak je kolem taky dost bláta. První zápas sehráváme s Chomutovem, ten sice nehraje na plný výkon, ale utkání je moc pěkné a nakonec prohráváme 1 : 2, což je slibný výsledek pro další vývoj turnaje. Okamžitě nastupujeme k zápasu proti Ledenicím. Ty si daly za cíl nás porazit a od začátku ho plnili. Celý zápas byly ve vedení a porazily nás 8 : 5. Jednoduché řešění, okmžitě hrajeme proti Mistrálu. Trochu podobnost s Lázeňským turnajem - taky tři utkání posobě, poslední s Mistrálem vyhráváme a jsem vítězové turnaje. Tady nás ale vítězství u zápase teprve posunuje k možnosti vyhrát turnaj. Oba hrajeme pěkný softbal, ale nakonec jsme šťastnější my - vítězíme 4 : 3 a v neděli před polednem vyzveme opět Chomutov.

    Po sobotním výkonu věříme, že se nám podaří chomutov porazit. Až do asi 5 minut před koncem hrací doby jde vše výborně. Chyby v obraně vyrábí pouze Chomutov, my je trestáme a vedeme tak 10 : 1!!! Pak ale za stavu 1 aut a běžec na 2 chomutovský pálkař odpaluje do vnitřního pole - autujeme na 1 a běžec ze 2 bere 3 - snovik přihazuje na aut a tan na třetí metě děláme. Neuplynul čas - další směna. Začínáme na pálce, bez bodu. Na pálku nastupuje Chomutov, po odpalech obsazuje mety a stahuje nějaké body to vede k naší zvýšené nervozitě a k chybám, ještě chomutov trochu pomůže rozhodčí a je to 10 : 10!!! Tiebreak vyhrává Chomutov a jde do finále. Sklamání je velké. Tak blízko ... Ještě jeden poznatek z hlediska kouče - co je dobré, je že jsme se i při chbách nehádali a nic si nevyčítali (tak taky zněla domluva před turnajem), jen když soupeř vyrovnával, tak někteří buldoci přestávali hrát. Tady je potřeba hodně zapracovat s psychikou, musíme se naučit i vtakových situacích se zvednout. 
    V půl třetí jdeme vybojovat alespoň třetí místo, musíme porazit domácí hrochy. Hrajeme čistě jako buldoci a hrajeme vítězně (10 : 5)!!!