Školení trenérů v Uherském Hradišti

20.03.2013 14:15

 

O prvním únorovém víkendu proběhlo v Uherském Hradišti pravidelné proškolování trenérů. Každý držitel licence 2. a 3. třídy je povinen absolvovat doškolovací kurz každé dva roky. Jeho součástí obvykle bývá nacvičení první pomoci, proškolování v pravidlech a herních situacích. Jelikož se v Lednici školicí kurz pořádal nějaký ten rok nazpět, tak se tato akce týkala významného počtu Buldoků.

           

Školení bylo rozděleno do dvou dnů, přičemž první den byl zaměřen na teoretickou část a druhý na praktické ukázky v tělocvičně.

 

            Sobotní program začal dopolední přednáškou fyzioterapeutky a bývalé sofbtallové nadhazovačky Alice Víchové. Zde byly mimo jiné prezentovány základní protahovací a posilovací cviky zaměřené na kosterní svalstvo, jež je často i u dobře vypadajících sportovců v dost zanedbaném stavu. Ukázky cviků s figuranty naleznete na youtube:

youtu.be/JjQHw6J3DrE

Druhé video zachycuje užitečné cviky na balančních podložkách a gymnastickém míči:


youtu.be/qbwnH-_mkeU

A poslední video ukazuje cvik na zjištění pohyblivosti v rameni a jeho následné protažení.

https://youtu.be/m0fVLBUP--U

            O odpolední zábavu se postaral  Pavel Křivák. Ten měl na starosti dva výkladové bloky. Softballový seminář věnovaný samotné hře a herním situacím a druhou část věnovanou výkladu pravidel.

 

            V neděli se školení přesunulo do tělocvičny, kde byl prakticky probírán blok nazvaný Softballová praxe – nejčastější tréninkové chyby. Ze hry v poli zde byl kladen důraz především na správné zpracování a odhod míče, bránění met a praktická zkouška s cut off ([katof] – odříznutí přihrávky) a relay ([rilej] – prodloužení přihrávky ze zadního pole). Pálka byla rovněž zahrnuta, provedeno několik cviků na kontrolu pálky a švihu. Na závěr jedna užitečná informace: Pro trénink odpalu by se neměl používat boční toss – učí hráče zatahovat.

 

 

 

Odneslli jsme si z této víkendové akce spoustu nových poznatků i poznámek, které zpracujeme do čitelné podoby a každý hráč je dostane na domácí samostudium ;-)

 

autor:        Jan Pinkava