Školní ligu ovládli Buldoci ze ZŠ Lednice

12.06.2014 12:38

 

Třetí a poslední kolo „nebřeclavské“ části školní ligy se konalo v Dolních Dunajovicích. Předvelikonoční a tím pádem předprázdninová středa nás přivítala chladným a větrným počasím. Na hráčích ze všech týmů bylo vidět, že s počasím bojují, to ale jen do pokynu play ball!!! Pak se jejich nasazení přeneslo na pálky a míče.

autor:                Kouč

Prvním soupeřem nám byl celek ZŠ Klobouky u Brna. Nedokázali jsme se srovnat s jejich nadhozem, a tak naše odpaly často končily ve vzduchu a soupeř je dobře zpracovával. Když jsme se už dostali na mety, pak jsme zbytečně riskovali a nechali se autovat dotykem na domácí metě. Celý zápas (i turnaj) pěkně odházel David Kolařík. Konečné skóre bylo 6 : 2 pro nás.

Po prohřátí u krbových kamen v klubovně a najezení se párků v rohlíku, jsme nastoupili proti domácím u týmu. Dunajovičtí na nás vletěli celkem zhurta. Po našich chybách a pěkných odpalech po první směně vedli 4 : 3. Pak se ale hra uklidnila a začali jsme se prosazovat na pálce. Přišel první homerun po odpalu Jarka Žifčáka. V další směšně se k němu připojil stejným typem odpalu i Filip Dovrtěl. I Dominik Vašát a ostatní se chtěli takto zviditelnit, ale to se jim v tomto zápase nepodařilo. Konečné skóre bylo 13 : 8 pro nás.

Třetím soupeřem nám byl celek Šitbořic. Vždy namotivovaní a prahnoucí po vítězství. Jako hosté začínáme na pálce. Do pole se dostáváme, ale stahujeme pouhé dva body. Soupeř však odpaluje na naše hráče, nebo tak, že je autujeme na první metě. Druhá směna byla bodově ještě slabší – 1 : 0 pro nás. Až ve třetí i díky třetímu homerunu dne, stahujeme celkem 5 bodů a tím si vytváříme dostatečný náskok. Ten homerun konečně odpálil Dominik Vašát. Soupeř opět nic. Čtvrtá a poslední směna přinesl jedn bod Lednici a v dohrávce pak čtyři body soupeři. Vítězíme tedy 9 : 4 a stáváme se vítězi celého turnaje.

Zbývající výsledky:
Šitbořice – Klobouky             8 : 7
Dunajovice – Šitbořice           12 : 9
Dunajovice – Klobouky         9 : 9

Konečné pořadí turnaje:

1.      Lednice

2.      Dunajovice

3.      Šitbořice

4.      Klobouky

V květnu nás čeká okresní finále, v němž se prolnou obě skupiny, a rozhodne se o účastnících regionálního finále v Blansku. Z něj pak první dva celky postupují do celostátního finále do Prahy. Snad se do našeho hlavního města podíváme.