Spectrum Praha

10.05.2010 14:15

Základní skupina (my, Hladoví hroši Sezimáč, Chomutov B) - sobota:

Hroši porazili Chomutov, Pak proti nim nastupujeme my a v prvních třech směnách bodujeme, Hroši se podívali na domácí metu až ve třetí směně, sice třikrát, ale to bylo všechno. Celkové vítězství 7 : 3 pro nás.
Druhý zápas proti Chomutovu byl jiný. Chmutovský nadhazovač nám dělal problémy a tak většina  nás byla SO a pokud někdo odpálil, bylo to do vnitřního pole a byl autován na 1. metě. Obrana však pracovala dobře, a tak jsme prohráli 0 : 3. Přesto podle druhého kritéria jsme skupinu vyhráli a mohli jsme se těšit na neděli na Spectrum B.

Play Off - neděle:

V 10,00, nastupujem do boje o přímý postup do finále. Soupeře nemáme lehkého a jsme hosté. V první směně začal Jara krásným trojmetovým odpalem, pak ale následovaly dva SO a aut na 1. metě, takže bez bodu. Spectrum aky odchází po 4 pálkařích, ale bohužel zaznamenává dvoubodový homerun. Druhá směna bez bodů, ve třetí se chytáme Devon je SO, Snovik po něm zapíše homerunrun, a Jara, Vojta a Silnic taky přinesou body. Soupeř přidává jeden bodík, a tak vedeme po tech směnách 4 : 3. Čtvrtou směnu vyhrávají Pražáci 2 : 1 a zápas jde do prodloužení. První prodloužení končí nerozhodně 2 : 2. Ve druhém my nic a soupeř po chybě Kouče a možná zbytečném příhozu od Pindi vítězí. Nádherný zápas, ve kterém jsme měli blízko k vítězství. Obrana pracovala takřka bez chyb, pálka byla taky výborná. Porážka nás posunula k utkání s Plzní. Vítěz postupoval do finále, poražený získával bronzovou příčku.

Ve 13,30 nastupujeme do pole. Na nadhozu začíná Snovik první dva pálkaři auty na 1, pak ale následovala série BB a jeden odpal na 8. Plazeň má 3 body a jdeme na pálku. Plzeňský nadhoz je na tom stejně jako Snovik, taky máme jenom jeden odpal na 8, ale díky lepšímu pohybu po metách stahujeme 5 bodů. Dálší průběh zápasu máme jendoznačně pod kontrolou. Nadhazuje i Silnic, Plzeň už neskóruje, my ještě dvakrát a vítězíme 7 : 3. Hned následuje repríza utkání se Spectrem.

Spektrum neponechalo nic náhodě a na nadhazovací prkno, po naší úspěšné pálce v minulém zápase, povolalo ligového nadhazovače - Oldřicha Hadravu. U nás začínal házet Silnic a končil Standa, na catchera se vrátil Snovik - díky Ibalgine (Buldočí lentilko). V zadním poli odehráli celý zápas Jirka David a Ruda - naši nováčci, Jirkovi se to v poli skvěle povedlo. Dareba Hadrava nám dělal na pálce problémy a tak do pole jsme chodili po třech až čtyřech pálkařích. O trochu lépe na to s odpaly byli Pražáci, jednou dokonce měli obsazené všechny mety a ani jeden aut. Naše obrana ale skvěle zapracovala a nenechala je ani doběhnout. Do čtvrté směny vydržel bezbodový stav. V páté a šesté Spectrum zapsalo po dvou bodech. Na to jsme nedokázali reagovat, a tak odjíždíme s diplomem za druhé místo.

Závěrečnné hodnocení:

S naším výkonem jsem maximálně spokojený. Spactrum je tým, který chce postoupit do 2. ligy. Odehráli jsme s nimi zcela vyrovnané zápasy, takže náš sezóní cíl je reálný. Potřebujeme na sobě samozřejmě ještě pracovat, ale do kvalifikace je daleko a věřím, že na ni budeme dobře připraveni. Děkuji všem zúčastněným.

Kouč