Vítězství na turnaji v Kunovicích

20.03.2013 14:12

 

V neděli 10. 3. odjeli naši žáci na druhé kolo Moravské ligy do Kunovic. Už výsledky prvního kola byly nadějné. Tajně jsme doufali ve vítězství v celém turnaji. Tato naděje byla ale spojena s nutností porazit všechny soupeře. Úkol nelehký, ale realizovatelný.

 

Před jedenáctou nastupujeme k našemu prvnímu zápasu proti Otrokovicím. Filip na nadhozu začíná výborně - 3 SO, přesto se otrokovickým podaří jednou skórovat. Na pálce začínáme trochu rozpačitě, naštěstí chybami soupeře a aktivním během po metách stahujeme dva body a ujímáme se vedení. V dalších směnách nechává Filip i nějakou práci ostatním spoluhráčům a i přes jejich občasné chyby už soupeř neboduje. My opět za pomoci dobrého pohybu po metách ještě dva body přidáme a s přehledem vítězíme 4 : 1.

 

Následuje dvouzápasová pauza. Po ní jako domácí vyzýváme Ostravu. Ostrava zatím pohrála celkem jednoznačně oba své zápasy – jak s Kunovicema, tak s Břeclaví. S námi je to ale jinak. První dvě směny zcela ovládají obrany a jsou bez bodu. Filip opět několik SO, vyrábíme i tečovaný aut, naopak ostraváci nám autují běžce při krádeži mety. První ostravský pálkař po chybném příhozu obsazuje první metu, další je HB a pak opět chyba, mezitím už prohráváme 1 : 0, pak ale následují tři auty a udržení zbývajících běžců ne metách. My v dohrávce začínáme dvěma SO, pak je Prosa HB a aktivně se posunuje k domácí metě, po něm Martin Vsloužil obsazuje po chybě první metu a než stačí Čeryho vyautovat, tak srovnáváme. Čas předurčuje čtvrtou směnu jako poslední. Ostrava se do nás na pálce opře, Dvě chyby znamenají dvě obsazené první mety a bohužel také dva doběhy. Nastupujeme k dohrávce zápasu. Pro vítězství musíme vyrobit 3 body. To se nám díky dvěma hitům a jednoho trefení podaří. Radost je veliká a zasloužená.

 

Opět dva zápasy pauza a pak hurá na Břeclav. Moc si přejeme konečně Duhovku porazit, minule jsme s nimi remizovali, tak snad teď! Jsme hosté, tak začínáme na pálce. Celkem vydařeně, 6 pálkařů, 1 chyba, 1 HB a jeden hit přináší 1 bod. Břeclav je však úspěšnější – 5 pálkařů, 1 chyba, 1 HB ale body 2. Druhá směna pro nás začíná SO, ale pak se to rozjede. Otočíme celkem 11 pálkařů, zejména díky problémům břeclavského nadhazovače – 4 x HB, 3  x BB = tos a vždy obsazená meta, a jeden hit, když to zamícháme, okořeníme dobrým během po metách a protřepeme, vypadne nám hnedle 5 bodů. Vedeme 6 :2 a jdeme do obrany. Filip na nadhozu opravdu problémy neměl – 3 pálkaři = 3 x SO!!!! Teď už věřím, že neprohrajeme. V poslední směně náš rozjetý rychlík nezastavuje, Břeclav mění nadhoz, ale to našim sedmi pálkařům nevadí třešničkou na dortu je Filipovo stažení dvou běžců na svůj aut na první metě. Končíme s devíti body. Čeká nás dohrávka, ale soupeř už je rozložený a s Filipem na prkně se ničeho nebojíme. Lukin sice svým druhým bodem v utkání snižuje na 9 : 3, ale to je vše. Slavíme vítězství a hned pokračujeme proti Kunovicím.

Kunovice začínají na pálce a hned se do nás opřou – 6 pálkařů, z toho 3 se dostanou na mety a dva doběhnou až na domácí. My otočíme pouze 4 pálkaře, Martin Čerešna se podívá sice až na 3. metu, ale domů ne. Druhá směna a opět Filipovy 3 SO (ale tady je potřeba podotknout, že na pálce za Kunovice stáli opravdu začátečníci). My jsme úspěšnější a vyrovnáváme. Třetí směna a začátek kunovického lineupu. A opět jeden bod pro soupeře. My odpovídáme stejně, a tak po třech směnách je nerozhodný stav. Následuje 4. směna a ta se odehrála během pěti minut – to je asi nejrychleji odehraná směna, co jsem kdy viděl, bez bodů. O konečném výsledku rozhodně poslední 5. směna. Kunovicím nastupuje začátek lineupu, zatím vždy bodovali, ale ne teď! Naše vítězství zařídil Tomáš Prosecký – hituje a pak krade jak straka, než se druhý pálkař dostane vůbec do hry, krade i domácí metu a je rozhodnuto. Vítězíme 4 : 3 a vyhráváme celý turnaj!!!!!

 

Šťastnou rukavičku si vysloužili postupně – Jarek Žifčák, Filip Dovrtěl, a pak Tomáš Prosecký – tomu pak zůstává i pro příští zápas.

 

Krásný výsledek po dobrém výkonu. Dvakrát jsme museli otáčet v dohrávce. Všichni kluci se zlepšují zápas od zápasu. Všichni zaslouží ohromnou pochvalu. Doufám, že příští turnaj tento výsledek potvrdíme.

 

autor:        Kouč