Zikmundovi se to nepodařilo, ale nám ANO!! Aneb jak Buldoci dobyli Prahu

12.06.2014 12:21

 

Na Interpohár do Prahy odjíždělo z jihu Moravy devět Buldoků. Někteří již v pátek večer, někteří až v sobotu brzy ráno. Cesty proběhly bez problémů, a proto jsme vybíhali v 8,30 na radotínské hřiště plni odhodlání vyhrát skupinu, do níž nás pořadatel zařadil. Znamenalo to porazit IP mix v čele s nadhazovačem extraligového Spectra Praha a poté Jindřichův Hradec. 

autor:            Kouč

Malda naštěstí neměl kvalitního catchera, tak nemohl předvádět maximální výkony. Laďa na naší straně takovéto výkony předvádět mohl a dovedl nás tak k prvnímu vítězství. Po krátké pauze následoval souboj s chlapy z Jindřichova Hradce. I když snad deset let softbal nehráli a letos se k němu pomalu vracejí, bylo vidět, že základy mají více než kvalitní. Slabší nadhoz podpořili bezchybnou hrou v poli a dobrou pálkou. Ale ani ta jim nestačila na rozjeté lednické Buldoky. Druhé vítězství a tím pádem postup do čtvrtfinále.

Čtvrtfinálové a další boje se už odehrávaly v areálu Joudrs. Soupeřem nám byl celek Plzně. Na našem výkonu byla znát dlouhá pauza, kterou jsme absolvovali mezi druhým a třetím zápasem. Nicméně nejdřív jsme si dali Plzeň poraženou a záhy i vychlazenou.

Večerní „party“ pod hvězdami a letadly se myslím také vydařila. A tak jsme se mohli přes noc pěkně připravit na semifinálový duel proti Mistrálu A.

Souboje s Mistrálem jsou pro nás vždy výzvou. Pražáci to vnímají stejně, takže se dá předpokládat softbal té nejvyšší úrovně, jakou jsme schopni zahrát. Vyhráli jsme – teda Miluška (spoluhráčka Ladi a Pepy ze Severu Brno současně hostující do extraligy žen za Sabat Praha) vyhrála los o domácího, čímž jsme získali nakonec velmi důležitou dohrávku. Standa na prkně předvádí až neskutečné výkony, mistrálovský nadhazovač ale nezaostává, a tak se nikdo moc na mety nedostává. Je jasné, že zápas budou rozhodovat chyby a štěstí. První chybu děláme my (tedy nejdříve já a pak mě doplnil Laďa) a Mistrál jde do jednobodového vedení, které se nám ale záhy daří dorovnat. Hned v další směně ale opět chyby v našem poli, kdy nám po slušně složené ulívce obsadil první metu Vlčák a o několik minut později skóroval díky druhému přehozu třetí mety.

Je vyhlášena dohrávka zápasu. První dva pálkaři moc radosti neudělali a při dvou outech jde na pálku Honza, kterému se zatím moc nedařilo. Při dvou stricích se ale opírá do nadhozu a získává první metu. Následuje kráděž a posun až n třetí metu dík divokému nadhozu. Na pálku jdu já a mým cílem je odčinit svou chybu z předchozí směny. Odpaluji opozit, který padá na trávu za první metou. Dopadá těsně vedle lajny, mistrálovští ho nechytají (ale chybělo velmi málo) a my vyrovnáváme. Následuje tiebreak.

Mistrál s jedním autem obsazuje všechny mety. Odpal na spojku Silnic zpracovává a s přehledem hrajeme nucený out na domácí metě. Pak následuje strike out a jdeme na pálku.

Gajdy na druhé metě, ale opět máme dva outy. Na pálku jde Laďa, má asi stejnou motivaci, jako jsem měl já (udělal dokonce o jednu chybu víc J ). Opět na dva striky stahuje Gajdyho domů dlouhým odpalem až před homerunový plot a můžeme slavit. Nádherný zápas, nádherné vítězství 3:2 a postup do finále.

Laďa jde losovat a stejně jako Miluška vyhrává. Začátek zápasu byl vyrovnaný (první z Buldoků udeřil Standa dvoubodovým homerunem hned v první směně) a i když jsme vedli, nebyla to jasná převaha. Pak díky našim obranným chybám soupeř boduje, ale jsme schopni na to reagovat. 8 minut před koncem hrací doby jsme nastupovali k dohrávce směny, jednobodovým náskokem. Cíl byl jasný, udržet se na pálce těch posledních osm minut. Nejen, že jsme to zvládli, ale pálili a běhali jsme po metách jak diví. Nakonec jsme vyhráli šestibodovým rozdílem a měli jsme k dispozici ještě dva auty.

Pak následoval slavnostní ceremoniál, v němž Standa dostal cenu pro nejlepšího pálkaře turnaje, Buldoci dostali pohár pro vítěze turnaje a navíc ještě krásný a moc dobrý dort.