O nás

Klub Bulldogs Lednice vznikl v roce 2006 a svojí činností navazuje na předchozí tým Lednice Moravia Bulldogs. U zrodu současných Buldoků stál především Stanislav Straškrába st., který poskládal tým složený z jeho bývalých žákovských odchovanců, a v roce 2007 srdnatě vlétli mezi moravskou softballovou smetánku. V průběhu let se v klubu vystřídalo mnoho hráčů, někteří se softballem skončili, ale mnozí naopak k Buldokům přišli. V nadcházejících letech navázali softballisti z Lednice úzkou spolupráci s Duhovkou SVČ Břeclav, kde mnoho let vychovává mladé talenty Vlastimil Kubát. Klub se začal rozrůstat, začaly se obsazovat i mládežnické kategorie a přišly i první úspěchy. V současné chvíli má kádr víc jak 80 členů, mnozí z nich hostují i do jiných týmů a několik dokonce nosí/nosilo reprezentační barvy. Softballová mapa České republiky už dobře ví, kdo to jsou Buldoci z Lednice a vědomi jsou si toho i některé zahraniční kluby. Naším cílem je postupný růst a sbírání úspěchů napříč republikou a věkovými kategoriemi.

Dolní řada zleva: Jan Pinkava, Stanislav Straškrába st., Vojtěch Pinkava, Tomáš Křivánek, Tadeáš Kubát

Horní řada zleva: Michal Holobrádek, Stanislav Straškrába st., Milan Pernický, Jiří Silnica, Pavel Pernický, Ladislav Reichman, Michal Gajda

2013

Zatím neúspěšnější sezóna klubu. Žáci těsně nevyhráli Moravskou ligu, kadeti se na úvod sezóny kvalifikovali do extraligy a vybojovali skvělé třetí místo! Mužům se také dařilo na všech frontách. V Interpoháru obsadili druhé místo a konečně se podařilo zvítězit v oblastní soutěži – Moravské lize.

2012

V Interpoháru Budloci objeli pouhé tři turnaje z deseti, proto konečná 11. příčka nebyla překvapením. Překvapením nebylo ani druhé místo v oblastní soutěži. Opět bylo hodně chuti k vítězství v oblasti a opět se to nepodařilo. Poprvé bylo nasazeno družstvo žáků, které nakonec skončilo třetí v Moravské lize žáků.

2011

V tomto roce se žádní mladíci na republikové úrovni neukázali. Muži ale popré vyhráli svůj Lázeňský turnaj a v Interpoháru se oproti minulému roku posunuli na čtvrté místo. V Moravské lize se nedařilo, konečné čtvrté místo bylo zklamání.

2010

Kadeti se zúčastnili všech tří turnajů 2. ligy a obsadili druhé místo. Muži uspěli v play off (hrálo se vůbec poprvé v MSLM) proti Havířovu, ve finále ale prohráli s Opavou. Po roční pauze zasáhl mužský tým také do Interpoháru, kde se zúčastnili tří turnajů a skončili pátí. Od tohoto roku se tradiční Lázeňský turnaj, který Lednice pořádá vždy na konci srpna, stal součástí Interpoháru.

2009

První rok, kdy se podařilo postavit kadetský tým pro celostátní soutěž. Zúčastnil se jednoho kola 2. Ligy kadetů, kde nedopadl vůbec špatně. Muži byli hned ve třetí sezóně velice blízko obrovskému úspěchu v podobě vítězství v Moravské lize. Bohužel díky jediné porážce (s pozdějším vítězem Kunovicemi) se museli spokojit se druhým místem.

2008

Buldoci ve svém druhém roce zasáhli již do Českého poháru, kde se jim ale na úvod nepodařilo porazit tým PV Praha a vypadli tak v prvním kole. Další velice zajímavou zkušeností byl jeden turnaj Interpoháru hraný v Brně. V Moravské lize se začalo více dařit a konečné čtvrté místo bylo uspokojující.

2007

První sezóna Buldoků v Moravské lize mužů. Přihlášeno 16 hráčů a na konci roku se mohli radovat ze 7. místa. Se čtyřmi výhrami pod sebou nechali zkušené matadory ze Zlína a Luhačovic.