Vyberte si z menu o čem si chcete přečíst. 

Celkové hodnocení sezóny

Moravská liga - v pohodě, Slovenská liga v pohodě. Zápasy, které šly vyhrát, jsme vyhráli a i v těch ostatních jsme hráli zodpovědně - snad až na jeden víkend ve Slovenské lize.

    Až kvalifikace nám ukázala, že našim největším problémem je nedostatek zkušeností s technickými nadhozy a soupeři kvality 2. ligy. To nám Moravská a asi ani Slovenská liga nepřinese. Nemyslím, že by nebyly žádným přínosem, ale ani v jedné jsme nemuseli podávat tak soustředěné výkony v obraně a pálka byla taky jednodušší. Budeme se na příští rok snažit vše uzpůsobit tak, abychom mohli odehrát Interpoháry.
    Také musíme zapracovat na fyzické kondici zejména ve spojení s pálkou a na technice pálení - u některých hráčů jsou velké mezery. Dále je potřeba pracovat na nadhozu a to jak do kvality (rychlost, rotace, právný pohyb,...), tak do počtu nadhazovačů. Musme intenzivně pracovat s mládeží a tím si vybudovat kvalitní základnu pro další roky. Chceme-li být plnohodnotným klubem, je nutné změnit naši organizační strukturu.

Jeden z rozhodčích naznačoval, že by se mohlo stát, že do ligy postoupíme z pátého místa. Moc tomu nevěřím. Ale měli bychom se domluvit, kdyby ta nabídka přišla. Mám v hlavě dvě verze a vy určitě vymyslíte další:

1) Nabídku odmítneme – nemáme zkušenosti, hráli bychom o poslední místo a tím pádem o přímý sestup do oblasti. Stálo by to moc peněz a efekt by byl malý a taky trochu demoralizující – pořád prohrávat není nic moc, to ta hra pak přestane bavit a je problém se nažhavit na další zápasy. Lepší bude hrát oblast a Interpoháry, vybudovat hřiště a příští rok se v kvalifikaci pokusit do ligy probojovat.

2) Nabídku přijmeme – Nemusíme pořád jen prohrávat. Druholigové Tigers jsme porazili a s Ledenicemi hráli vyrovnaně. Třeba to nebude boj o poslední místo. Předjednané jsou posily z Kunovic. Kde nasbíráme nejvíce zkušeností než v lize. I kdybychom na rok přímo sestoupili do oblasti, zkušenosti nám nikdo nevezme a další rok se opět do ligy můžeme vrátit.

Je o čem přemýšlet a diskutovat. Konečné rozhodnutí musí vyjít ze společné domluvy a musíme uvážit všechna pro a proti. Tím myslím i své časové možnosti – tréninky, zápasy, …

Neměli bychom tu nabídku vzít nebo odmítnout lehkovážně. Každý z nás se musí zamylset, jestli tu 2. ligu příští rok hrát chce a může. Musí si uvědomit, co ho to bude stát a to nemyslím jenom peníze.

Kouč

Valná hromada - říjen 2009

Přítomno bylo 13 hráčů, 3 byli omluveni.

Závěry:

  1. pro příští rok se účastnit MSL a současně s tím objet co nejvíce kvalitně obsazených turnajů (Interpohár, Kostelec Cup, …), vybojovat přímý postup do kvalifikace. Do druhé ligy jít až se tam regulérně probojujeme

2. účast na školení trenérů – zima 2009 v Lednici

    - 2. třída – Silnic, Kouč, Pinďa
    - 3. třída – Šmoulinka, Devon, Perník, Dědek, Jara – aspoň na něco, Happy – zatím nepotvrdil, Luboš a Gajdoš – nebyli vyjádří se později, 
          Zugin – nějak si to nevybavuji
    - 4. třída – Lucka, a další zapisovatelky a asistentky trenérů – ještě je potřeba jejich seznam doladit 

  1. Nákupy – kalhoty a dresy – zjistit co kdo potřebuje, míče do tělocvičny, Silnic vyrobí nové „stativy“ – Pinďa zjistí, zda se dají koupit pouze „tyče“
  1. Nové uspořádání oddílové administrativy:

    - Předseda, pokladník – Kouč
    - Vedoucí mužů – Pinďa
    - Vedoucí kadetů - Snovik